Czym jest dieta pudełkowa?

jedzenie dietetyczne

Niektórym dieta pudełkowa kojarzy się przede wszystkim z celebrytami. Warto jednak zauważyć, że dotarła już ona nie tylko do naszych biur, ale także domów (jeśli nie do naszych do na przykład do domów naszych znajomych). Magiczne pudełka stają się coraz popularniejszym sposobem żywienia – pozwalają na zdrowy tryb życia i pomagają pozbyć się nadprogramowych kilogramów.

Podstawowym założeniem diety pudełkowej jest ścisła współpraca dietetyka z kucharzem, który przygotowuje nam odpowiednio skomponowane posiłki na każdy dzień – niektóre firmy cateringowe współpracują z dietetykiem, który indywidualnie dostosowuje dietę do każdego klienta. Zasada jest prosta – jemy małe porcje, ale często, dzięki czemu nasz metabolizm przyspiesza. Ważnym plusem jest to, że nie martwimy się o zakupy, przygotowywanie posiłków, a nie jesteśmy zmuszeni samodzielnie liczyć kalorii. Dieta pudełkowa jest niezwykle wygodna.

jedzenie dietetyczneOsoby chcące skorzystać z diety pudełkowej muszą wybrać odpowiednią firmę dietetyczno-cateringową. Jednym z kolejnych kroków jest także ustalenie odpowiedniej diety – możemy skorzystać z konsultacji z dietetykiem. Niektóre obecne na rynku firmy oferują nam możliwość wyboru odpowiedniego programu dietetycznego. Najczęściej dostępne pakiety to dieta bezglutenowa, wegetariańska lub dieta z wyznaczoną ilością kalorii.

Kolejna decyzja do wyboru systemu i miejsca dostawy. Najczęściej możemy składać zamówienia tygodniowe, miesięczne lub kwartalne. Później już tylko pozostaje nam czekać, aż kurier wcześnie rano dostarczy nam magiczne pudełka z posiłkami na cały dzień. W zestawie znajdziemy pięć pudełek: śniadanie, drugie śniadanie, obiad, podwieczorek i kolację.

Dla kogo dieta pudełkowa?

Dieta pudełkowa szczególnie dobrze sprawdzi się u osób, które spędzają dużo czasu w pracy i nie mają czasu na samodzielne przygotowywanie posiłków. Taki sposób żywienia jest wygodny i pomoże zaoszczędzić niezwykle cenny w takim przypadku czas. Jednak należy pamiętać, że magiczne pudełka są związane z dosyć wysokim kosztem. Diety robione na zamówienie nie należą do najtańszych, chociaż wysokie koszty również są pozorne – w dostarczanych zestawach pudełkowych mamy wszystkie posiłki na cały dzień, nie musimy kupować innego jedzenia, aby dostarczyć organizmowi odpowiednich wartości odżywczych. Jeżeli jednak jadłospis jest odpowiednio zbilansowany, pomoże zrzucić nam zbędne kilogramy bez wysiłku wkładanego w zakupy, przyrządzanie posiłków oraz obliczanie zawartości kalorycznej każdego z przygotowywanych dań.

Firmy cateringowe obecne na rynku gwarantują, że dostarczane przez nich w pudełkach posiłki są najwyższej jakości, ponadto są także smaczne, dietetyczne i świeże. Każde danie jest także odpowiednio zbilansowane, tak by zadbać o nasze zdrowie. Przygotowywane posiłki są niskokaloryczne, bogate w witaminy i minerały oraz nie zawierają konserwantów i innych niepożądanych przy zdrowym trybie życia dodatków. Jedzenie zapakowane jest w nowoczesny system opakowań, który gwarantuje świeżość – pudełka pozwalają zachować jedzeniu najlepszą temperaturę i sprawiają, że nie zepsuje się one w przeciągu dnia. Odpowiednio dobrane opakowania gwarantują także higienę.

Pan Lotto