Komu zlecić czyszczenie tapicerki samochodowej?

pranie tapicerki

Samochód jest wizytówką każdego kierowcy. Nie każdy jednak dba o swoje auto jak należy. To ogromny błąd. Wypielęgnowany samochód na dłużej pozostanie w dobrym stanie. Wypolerowana i nawoskowana karoseria jest bardziej odporna na uszkodzenia. To pozwala uniknąć drogich wizyt u lakiernika.

Nie należy skupiać się wyłącznie na wyglądzie zewnętrznym auta. Równie ważne jest wnętrze. O tapicerkę samochodową trzeba zadbać. Jej odpowiednie wypranie jest bardzo ważne. Pozwala zachować ją na dłużej w lepszym stanie. Ponadto w trakcie prania znikają wszelkie alergeny i drobnoustroje. Wpływa to na zdrowie kierowcy.

Ciekawym sposobem prania tapicerki jest wykorzystanie pary.

Kolejność prania tapicerki

Wnętrza samochodów wykonuje się z materiałów odpornych na zabrudzenia. Nie oznacza to jednak, że na zawsze pozostaną czyste. Użytkowanie auta wiążę się z nanoszeniem do niego brudy z zewnątrz. W związku z tym okresowe pranie tapicerki staje się koniecznością.

tranie tapicerkiMycie parowe tapicerki jest jednym z ciekawszych rozwiązań dostępnym na rynku. Powodzenie całego procesu uzależnione jest już od pierwszych czynności. Wszystko rozpoczyna się od skrupulatnego odkurzania wnętrza samochodu. Zabrudzenia muszą być usunięte ze wszystkich zakamarków. Dopiero po tym zabiegu można przejść do czyszczenia.

Do prania tapicerki używa się gorącej pary. Myciu podlega wiele elementów wyposażenia auta, wykładziny i podsufitka.

Dobrze wykonane pranie tapicerki to tylko jedna zaleta. Kolejna to łatwiejsze dbanie o auto w przyszłości. Profesjonalna firma pokrywa tapicerkę impregnatem, co zwiększa jej trwałość. Ponadto plastikowe elementy wnętrza poddaje się konserwacji. Warto dołożyć do tego ozonowanie wnętrza i odgrzybianie klimatyzacji.

Jak się myje parą?

Podstawą tego typu mycia jest zjonizowana para wodna pod wysokim ciśnieniem. Jest to wydajna metoda, ponieważ średnio zużywa się około dwa litry wody.

Podstawowym narzędziem mycia parowego jest specjalny odkurzacz. To on właśnie wyważa parę wodną. Dodatkiem są inne preparaty piorące.

Taka metoda posiada wiele zalet. Co niezwykle ważne doskonale usuwa wszelkie drobnoustroje. Wnętrze auta będzie więc bezpieczne dla zdrowia. Kolejnym plusem jest szybkość rozumiana na dwa sposoby. Po pierwsze, cała usługa wykonywana jest szybko. Kompleksowe czyszczenie zajmuje około cztery godziny. W tym czasie klienci mogą załatwić róże sprawy. Po wykonaniu usługi tapicerka szybko schnie. Przy odbiorze auta po wilgoci nie będzie śladu.

Doskonała oferta

Dbanie o samochód to bardzo ważna kwestia. Nie chodzi tylko o kwestie związane z mechaniką. Kosmetyka samochodowa jest równie istotna – warto zlecić ją specjalistom.

Wygląd zewnętrzny rzuca się w oczy, więc często karoseria jest w dobrym stanie. Nie można jednak zapominać o tapicerce. Jej wypranie przyniesie wiele zalet. Przede wszystkim wnętrze będzie czyste i pachnące – pozbawione drobnoustrojów szkodliwych dla zdrowia.

Pan Lotto