Praca za barem – jakich sprzętów potrzebujesz?

Sommelier

Wszystkim nam znane są chociaż niektóre elementy, których używa barman podczas swojej pracy. Warto wiedzieć, że wszystkie te przyrządy są niezbędne do wykonania odpowiednich rodzajów napojów alkoholowych. Praca barmana nie jest łatwa, jednak dużo daje praktyka i odpowiednio długie szkolenie, jeżeli chodzi o przygotowywanie napojów. Wszelkie naczynka barmańskie, które możemy dostrzec za barem, znacznie ułatwiają pracę. Dzięki nim możliwe jest wykonanie konkretnego rodzaju drinków. Narzędzia pracy dla barmana są łatwo dostępne ze względu na wiele barów, jakie mieszczą się w każdym mieście. W barze możemy się napić ze znajomymi i miło spędzić wieczór.

Umiejętności barmanów oraz wszelkie narzędzia umożliwiają nam skosztowanie drinków wszelkiej maści. Wszystkie potrzebne barmanowi elementy zakupuje właściciel baru. Ważne jest odpowiednie dobranie wszystkich przyrządów. Dzięki temu możemy podziwiać umiejętności barmańskie i przede wszystkim korzystać z nich w postaci przygotowanych dla nas różnorodnych drinków.

Narzędzia dla barmana

Wiele jest różnorodnych narzędzi pracy dla barmana, jakie możemy zobaczyć w barze. Przede wszystkim możemy wymienić shaker – jest to dwuelementowy zestaw do przygotowywania drinków różnego rodzaju. Jedna z części shakera jest szklana i posiada miarkę na ściance – dzięki temu barman może odpowiednio odmierzyć ilości alkoholi i soków wlewane do shakera.

Gdy część szklana jest już dostatecznie zapełniona, barman nakłada drugą część shakera na szklaną i potrząsa, bo to by wszystkie składniki się wymieszały. Następnie napój rozlewany jest do szklanek. Shaker jest najbardziej znanym narzędziem barmańskim.

Następnie, możemy wymienić sitko, które umożliwia podczas przelewania napoju oddzielenie wszelkich elementów takich jak lód czy inne stałe elementy. Jest też łyżka barmańska, która pozwala dokładnie wymieszać koktajl lub drink. Natomiast druga strona łyżki pozwala na oddzielanie warstw podczas przygotowywania drinków. Często możemy również spotkać tłuczek, który służy do rozgniatania owoców lub liści mięty. Przydatne są również miarki barmańskie, wyciskacz owoców, szczypce do lodu lub urządzenie kruszące lód.

Gdzie je zakupić?

Wbrew pozorom, narzędzia barmańskie możemy zakupić w wielu miejscach. Dużo jest bowiem sklepów w galeriach handlowych,  w których będziemy mogli znaleźć całe zestawy barmańskie lub pojedyncze elementy. Najczęściej przyrządy te są wykonane z najwyższej jakości tworzywa, by nie ulegały rdzeniu i zarysowaniom.

Warto więc poszuka takiego sklepu firmowego, w którym dokonamy zakupu do restauracji lub własnego barku – Lottonet poleca sklep internetowy Mensa Home, w którym zakupić możemy akcesoria klasy premium, przejdź tutaj → http://mensahome.eu/wyszukaj/wszystkie/Bar-pl. Często bowiem przyrządy barmańskie są wykorzystywane przez osoby niepracujące za barem. Są to bowiem bardzo przydatne elementy w przypadku większej liczby gości w naszym domu. warto zainwestować w dobrej jakości przyrządy barmańskie – zapewniają one bowiem przygotowanie napojów alkoholowych w odpowiedni sposób.

Pan Lotto