5 gadżetów dla psa, które warto mieć w domu

dbanie o psa

Powszechnie przyjmuje się, że psy to jedne z najmądrzejszych zwierząt na świecie oraz najlepsi przyjaciele człowieka. Jednak posiadanie czworonoga na własność to nie tylko przyjemność i przywilej, ale także szereg obowiązków, które należy przestrzegać aby zapewnić czworonogom szczęśliwy i długi byt na świecie. Warto także zaopatrzyć się w podstawowe gadżety, które ułatwią życie zarówno właścicielowi jak i samemu psu.

Posiadanie psa – obowiązki

Decydując się na zakup bądź przygarnięcie czworonoga warto pamiętać o fakcie, że będzie się to wiązać z wieloma obowiązkami spoczywającymi na właścicielu. Do podstawowych czynności o jakich należy pamiętać posiadając psa zalicza się zapewnienie mu odpowiedniej dawki ruchu, stworzenie zbilansowanej diety oraz regularne wizyty u weterynarza np. na szczepieniach. Warto także pamiętać o jednym z najmniej przyjemnych obowiązków, który należy wykonywać, a mianowicie zbieranie odchodów podczas spaceru w miejscach publicznych. Prawo, które obowiązuje na terenie kraju, nakłada na właścicieli psów obowiązek zbierania kup do specjalistycznych woreczków do tego przeznaczonych.

W wielu miejscach można także znaleźć specjalne pojemniki na worki z odchodami, które następnie przeznaczone są do wytworzenia nawozu dla rolników w gospodarstwach rolnych. Warto więc pamiętać o fakcie, iż posiadanie psa to nie tylko przyjemności, ale i szereg obowiązków (często nieprzyjemnych), które muszą być bezwzględnie przestrzegane dla dobra zarówno zwierzęcia, jak i właściciela. Istotne jest, że za brak posiadania woreczków na odchody bądź niedopełnienie obowiązku ich zbierania może zostać nałożona kara administracyjna na właściciela. Dodatkowo w niektórych miastach pobierane są także opłaty za posiadanie psa związane z utrzymaniem porządku po nim.

5 gadżetów dla psa, w które warto się zaopatrzyć

W kolejności od najważniejszych do najmniej istotnych można podzielić gadżety następująco. Przede wszystkim w domowym zaopatrzeniu muszą znaleźć się specjalistyczne woreczki na psie odchody. Najlepiej jeśli będą one ekologiczne i w pełni biodegradowalne. Pozwoli to na bezproblemowe przetworzenie wyrzuconych odchodów na nawóz. Warto więc wybierać produkty, które pochodzą od renomowanych producentów i cieszą się dobrą opinią wśród właścicieli psów.

Drugim gadżetem, który warto mieć w zanadrzu jest szczotka do wyczesywania sierści czworonoga. W przypadku psów z długą, bujną sierścią wyczesywanie ich może być obowiązkiem co najmniej raz lub dwa razy w tygodniu – szczególnie w okresach linienia. Odpowiednio dobrana szczotka pozwoli także zadbać o prawidłową kondycję sierści psa.

wyprowadzanie psa na spacer

Podczas spacerów z czworonogiem warto zaopatrzyć się w woreczki na psie odchody.

Produkt, który także powinien znaleźć się w składziku to składana miska podróżna w przypadku psów, które często podróżują z właścicielami. Można ją wykorzystywać nie tylko podczas długich wojaży, ale także zwykłego spaceru do parku. Podczas upałów zwierzę też musi uzupełniać płyny, ponieważ może się szybko odwodnić.

Zabawki na przyssawkę również są gadżetem, który warto zakupić w przypadku chęci zapewnienia stałej zabawy psu. Dla zwierząt przebywających w domach lub mieszkaniach zabawka na przyssawkę będzie dobrym rozwiązaniem dla zabicia czasu. Może pomóc to wyeliminować niszczenie np. kanapy przez psa w sytuacji, w której będzie się nudzić. Zabawka na przyssawkę może więc okazać się wybawieniem dla mebli.

Ostatnim produktem w jaki warto się zaopatrzyć jest miska samonalewająca wodę. Innowacja tego typu zapewnia psu stały dostęp do świeżej i filtrowanej wody co jest niezwykle ważne w miejscach, w których występuje wysokie stężenie kamienia w wodzie. Reasumując pięć gadżetów, które warto mieć nie tylko ułatwią życie właścicielowi, ale także samemu psu i zadbają o jego dobre samopoczucie.

Pan Lotto