Agrotkanina – właściwości, zalety i zastosowania

agrotkanina

Popularna agrotkanina jest inaczej nazywana matą ściółkową lub szkółkarską. Jest to lekki materiał, który służy do sadzenia drzew, kwiatów lub zakładania skalniaków. Agrotkanina znana jest przede wszystkim ze swoich licznych zalet i właściwości. Materiał ten jest dość często stosowany przez osoby, które zakładają swój własny ogród oraz przez ogrodników pracujących w dużych ogrodach należących do publicznych gmachów.

Zalety, jakimi może poszczycić się mata ściółkująca, to między innymi:

  • Zapobieganie rozrastania się chwastów
  • Mata idealnie przepuszcza wodę, dzięki czemu gleba nie wysycha
  • Materiał nie gnije – zapewnia więc stabilną ochronę przed chwastami
  • Podnosi temperaturę gleby
  • Mata pozwala oddychać glebie

Zalety agrotkaniny są istotne zarówno dla osoby, które zakładają własne ogrody, jak i dla ogrodników zajmujących się ogrodami publicznymi. Dzięki nim mamy możliwość bezpiecznie oddzielić rośliny od chwastów. Agrotkaniny można kupić w dobrych sklepach z akcesoriami dla ogrodnictwa – zapraszamy na http://agroperfect.pl/agrotkaniny.

Warto wiedzieć, jakie kolory będziemy mogli wybrać do naszego ogrodu itp. Barwy, jakie oferowane są przez znaczną większość producentów, to tzw. kolory ziemi. Różne odcienie zieleni, brązu, biel oraz czerń i szarości, to najczęściej dostępne barwy mat. Taka kolorystyka nie będzie się wyróżniać i w momencie zakładania skalniaków, nie będzie ona widoczna pod konstrukcją, tak samo jak mata brązowa, na którą wysypana jest kora drzewna. Dopasowanie kolorów sprawia, że agrotkaniny są niemal niewidoczne.

Wykorzystanie agrotkaniny w ogrodnictwie

Agrotkaniny są szeroko dostępnym produktem wykorzystywanym przede wszystkim w ogrodnictwie. Materiał ten można zakupić w Internecie lub w dobrym sklepie ogrodniczym. W momencie zakupywania tkaniny, liczy się jej kolor, grubość i długość. Konieczne jest wybranie tkaniny, która będzie pasować do naszego ogrodu także ze względu na kolor. agrotkanina

Gdzie ją stosować? – Agrotkanina świetnie sprawdza się jako mata ściółkowa w szkółkach, sadach i ogrodach. Właściwości, jakie posiada agrotkanina, pozwalają na zastosowanie jej we wszystkich podobnych miejscach. Jeśli chodzi o stosowanie jej w ogrodzie – istotne jest dobranie materiału według kryteriów oraz koloru. Natomiast, w szkółkach oraz w sadach, materiał ten dostarczany jest w ilościach hurtowych. Każdy, kto korzysta z tego typu materiału, zapewnia dostateczną ochronę przed chwastami. Poza tym, agrotkanina umożliwia nam wykonanie w ogrodzie licznych ozdób, takich jak np. skalniak. Zapobiegając porostowi chwastów, nasze rośliny i ozdoby nie zostaną zdominowane przez niepożądaną roślinność.

Warto znać wszelkie zastosowania agrotkaniny – dzięki nim bowiem jesteśmy w stanie odpowiednio zadbać o nasz ogród. Właściwości i zastosowanie agrotkanin pozwalają na użycie ich w prywatnym ogrodzie przy naszej posesji, w parku, sadzie czy w leśnych szkółkach. Tam, gdzie sadzi się drzewka, rośliny, tworzy skalniaki i ozdoby ogrodowe, powinna zostać zastosowana agrotkanina.

Pan Lotto