All on 4 – protezy na implantach

Wykonywanie implatów

Proteza nigdy nie zastąpi prawdziwych zębów, zwłaszcza jeśli zmuszeni jesteśmy do zastąpienia nią kilku zębów. Nowoczesne technologie stosowane w stomatologii i protetyce pozwalają jednak na stworzenie trwałej, a jednocześnie komfortowej protezy na implantach. Innowacyjna metoda all on 4 staje się coraz bardziej popularna, dlatego warto rozważyć jej zastosowanie. Na czym polega ta metoda?

Proteza na implantach all on 4 – co to jest?

Zdecydowanie się na implanty stomatologiczne w przypadku utraty swoich stałych zębów to najlepsze rozwiązanie. Niekiedy jednak brak kości zmusza pacjenta do przejścia jej kosztownego przeszczepu w miejsce, gdzie powinien znaleźć się implant. Dzięki technologii oraz nowoczesnej metody montowania protezy na implantach, pacjent nie będzie już musiał martwić się o dodatkowe koszty.

Metoda all on 4 polega na umieszczeniu czterech implantów, które zostały zaprojektowane w taki sposób, aby można je było umieścić w szczęce pacjenta ze znacznym zanikiem kości. Dodatkowo już po ich umiejscowieniu w strategicznych miejscach, w tym samym dniu mocuje się stały most protetyczny z pełnym uzębieniem.

Dzięki metodzie all on 4 już jednego dnia osoba, która zmaga się z brakiem zębów może mieć odbudowane całe uzębienie w szczęce. Z tego zabiegu mogą również skorzystać osoby, które ze względu na wysoki zanik kości nie mogą mieć wszczepionych klasycznych implantu.

W jaki sposób przebiega rekonstrukcja metodą all on 4?

Rekonstrukcja metodą all on 4 zawsze zaczyna się konsultacją z lekarzem stomatologiem, który nie tylko szczegółowo przedstawi zalety zabiegu, ale również omówi poszczególne etapy wizyt oraz końcową pielęgnacje. Oprócz tego lekarz zajmie się oceną jamy ustnej i zaproponuje najbardziej korzystne rozwiązanie do przypadku. Przed przeprowadzeniem jakiegokolwiek zabiegu konieczne będzie wykonanie pełnego obrazowania za pomocą tomografii komputerowej.

Dentysta pokazujący pacjentce procedurę wszczepiania implantów

Sam zabieg dzieli się na dwa etapy – część chirurgiczną oraz protetyczną. W pierwszej z nich w szczęce umieszczane są najczęściej 4 implanty. Rozmieszczone są w strategicznych miejscach, ale zapewnić stabilne podłoże dla korony protetycznej. W drugiej części zabiegu dodaje się specjalne łączniki, które umożliwiają zamontowanie protetycznego uzębienia. Łączniki zostają przykręcone do implantów. Następnie przykręcany jest most protetyczny, wykonywany najczęściej na miejscu.

Już tego samego dnia można swobodnie rozmawiać, jeść oraz pić. Nowoczesna proteza na implantach zapewnia maksymalny komfort. Jest także estetycznie wykonana tak, aby niczym nie różnić się od zębów stałych.

Dlaczego warto zdecydować się na protezę na implantach?

Zabieg umieszczenia protezy na implancie all on 4 to jedno z najpraktyczniejszych rozwiązań dla osób o całkowitym lub znacznym zaniku kości. W ich przypadku przy chęci wstawienia klasycznego implantu konieczne byłoby wykonanie przeszczepu kości, aby w jakiś sposób przymocować implant. Dlatego metodą all on 4 polecana jest właśnie pacjentom, którzy z różnych względów nie posiadają kości.

Model implantu zębowegoZa pomocą protezy na implancie można przeprowadzić całkowitą rehabilitację bezzębnej szczęki i żuchwy, gdyż na czterech implantach montuje się protezę całego uzębienia. Jednocześnie czas przeprowadzania całej procedury jest niezwykle krótki – trwa zaledwie kilka godzin, a efekt końcowy widać jeszcze tego samego dnia. Dodatkowo sam zabieg jest bezbolesny i znacznie tańszy niż konieczność wykonywania przeszczepu kości i wprowadzania klasycznego implantu z osobną koroną protetyczną.

Osoby decydujące się na rehabilitację uzębienia szczęki nie muszą się również martwić o powodzenie zabiegu – w znacznej większości przypadków implanty się przyjmują i nie ma konieczności ich usuwania i ponownego wszczepiania.

Funkcjonalna proteza na implantach

Decydując się na zabieg umieszczenia protezy na implantach metodą all on 4 pacjent nie musi się o nic martwić. Most protetyczny jest wykonywany z najwyższą starannością, z uwzględnieniem wszelkich standardów estetycznych. Jednocześnie jest niezwykle funkcjonalny i doskonale sprawdza się w codziennym życiu. Z racji tego, że już tego samego dnia od zabiegu można z powodzeniem spożywać posiłki, jest on trwały i stabilny.

Proteza na implantach metodą all on 4 jest wykonywana w profesjonalnych klinikach stomatologicznych, zajmujących się implantologią oraz protetyką.

Pan Lotto