Ciepły, wełniany koc na prezent – przegląd pomysłów na gwiazdkę 2019

brązowo biały koc wełniany

Zastanawiasz się, jaki prezent kupić na święta? Chcesz podarować piękny, ale jednocześnie praktyczny prezent? Gruby koc wełniany polskiej produkcji to doskonały pomysł. Możesz wybrać koce wełniane z frędzlami lub bez. Koce wełniane w kratkę lub gładkie. Sprawdź polecane modele i dowiedz się, jaki  koc najlepiej wybrać.

Koce wełniane – dlaczego warto?

Kiedy dzień późno się zaczyna i szybko kończy, nasz organizm domaga się więcej snu. Potrzebuje wyciszenia, odpoczynku i relaksu. Jesień i zima to czas, kiedy wielu z nas ma obniżony nastrój i mniej energii. Marzymy, aby po powrocie do domu wejść pod gruby koc, który otuli nasze ciała przyjemnym ciepłem. Wełniane koce sprawiają, że popołudniowa drzemka jest przyjemnością, tak samo jak lektura ulubionej książki przy kubku herbaty.

Otuleni w koce wełniane oglądamy telewizję czy seriale na Netflixie. Przyjemne ciepło, które zapewniają grube, wełniane koce to zasługa ich struktury. Naturalny materiał, jakim jest wełna zwierzęca, doskonale dopasowuje się do temperatury ciała i ogrzewa je, kiedy jest nam zimno, ale co ważne, nie przegrzewa skóry. Ciało przykryte kocem ze sztucznego materiału szybko się poci, ponieważ skóra nie oddycha. Odczuwane ciepło jest tylko powierzchowne i chwilowe.

Jaki koc wełniany kupić?

Do wyboru są różne wzory, kolory i rodzaje wełny. Przy wyborze należy mieć na uwadze, dla kogo kupujemy prezent. Młode osoby z pewnością ucieszą koce wełniane z frędzlami, które są niezwykle miłe w dotyku i ciepłe, ale jednocześnie wyglądają designersko i ciekawie. Jeśli zastanawiasz się, jaki wzór koca wybrać, polecamy gruby koc wełniany gładki lub w kratkę. Klasyczne modele są zawsze w modzie, dlatego koc nie wyląduje na dnie szafy z powodu wzoru. Wybór kolorów zależy od indywidualnych preferencji, ale największą popularnością cieszą się odcienie granatu czy czerwieni, więc być może to właśnie te modele spodobają się najbardziej.

spakowany koc wełniany

Grube, wełniane koce to najlepszy pomysł na prezent nie tylko dla zmarzlucha. Warto wydać więcej na prezent dla bliskich osób nie tylko z troski i miłości, ale też aby mieć pewność, że podarowany prezent będzie spełniał swoją funkcję i dawał radość obdarowanej osobie za każdym razem, gdy otuli się przyjemnym i miłym w dotyku kocem. Niezależnie od tego, czy interesują nas koce wełniane z frędzlami, gładkie, czy w kratkę, wszystkie je łączy kilka cech.

Ciepłe, grube, wełniane koce tworzą warstwę termoizolacyjną, która sprawia, że skóra zachowuje optymalną temperaturę i nie przegrzewa się. Dzięki temu wełniane koce sprawdzą się jako przykrycie zarówno po powrocie do domu ze spaceru, aby się ogrzać, czy podczas wieczornego relaksu, jako miękki i przyjemny dodatek do okrycia ciała.

Ponadto koce wełniane mają właściwości prozdrowotne. Ciepło, jakie wytwarzają grube, wełniane koce sprawia, że osoby, które borykają się z bólami mięśni lub problemami z krążeniem krwi mogą zahamować ten proces, używając koce wełniane. Odpoczynek pod kocem wełnianym sprawia, że ciało się rozgrzewa, mięśnie zostają rozluźnione, a przepływ krwi jest szybszy. Dodatkowo koce wełniane leczą stany zapalne oraz pomagają uśmierzyć dolegliwości reumatyczne kręgosłupa i stawów.

koc wełnianyGruby, wełniany koc, najlepiej z frędzlami to idealny pomysł na prezent także dla młodych osób. W dobie internetu, smartfonów i laptopów podarowanie wełnianego koca wyraża troskę i miłość. Wełna posiada zdolność do emitowania ujemnej jonizacji elektrostatycznej. Dzięki temu zobojętnia oddziaływanie promieniowania elektromagnetycznego na ludzki organizm.

Grube koce wełniane z frędzlami gładkie lub w kratkę to pomysł na prezent na gwiazdkę nie tylko 2019 roku. Ciepły, miękki i ładny koc wełniany powinien być w każdym domu, aby nigdy nikomu nie było zimno.

Pan Lotto