Co określa prawo nieruchomości?

Gdy chcemy nabyć jakąś nieruchomość, wybrać nieruchomość pod inwestycję, sprzedać już posiadany budynek czy dokonać jakiejkolwiek czynności w budynku którego jesteśmy współwłaścicielami, wszystko to musimy zrobić zgodnie z przepisami prawa o nieruchomościach. Najlepiej jest, gdy może nam w tym pomóc specjalista, a więc radca prawny czy adwokat. Dzięki niemu przeanalizujemy i dokonamy regulacji prawnej nieruchomości, przygotujemy odpowiednią umowę sprzedaży, a także ustalimy konkretne zabezpieczenia.

Nie inaczej jest też w innych kwestiach dotyczących prawa nieruchomości. W życiu mogą zdarzyć się przecież przeróżne konfliktowe sytuacje, których tłem jest odziedziczony dom, wspólny majątek czy różnego rodzaju samowole budowlane.

Wsparcie kancelarii prawnej w zakresie prawa nieruchomości

Jak już zostało wspomniane, w sprawach w których przedmiotem są nieruchomości bardzo często okazuje się, że niezbędna jest pomoc profesjonalistów. O taką najłatwiej oczywiście w większych miastach. Co nie oznacza jednak, że dobrej i polecanej kancelarii nie znajdziemy w mniejszej miejscowości. Z reguły wszystkie ona są w stanie pomóc klientowi w postępowaniach wieczystoksięgowych, w sprawach dotyczących zasiedzenia, zniesienia współwłasności, podziału majątku, ustanowienia odpowiedniej służebności czy usunięciu wad prawnych nieruchomości. Pod warunkiem, że adwokaci w nich pracujący znają się na temacie i są w nim wyspecjalizowani!

W Warszawie z takowych usług skorzystać możemy zwracając się do kancelarii prawnej SGP Siwek, Gaczyński & Partners. Istniejąca od 1998 roku kancelaria od początku swojej działalności kładzie bowiem nacisk na profesjonalną i skuteczną pomoc prawną. By wyjść naprzeciw oczekiwaniom klientów współpracuje w tym celu z wybitnymi specjalistami z różnych dziedzin prawa. Takie podejście pomaga jej osiągać zaskakująco dobre wyniki, a także wspierać wiedzą i doświadczeniem w odniesieniu do spraw, które znacznie się między sobą różnią.

Dzięki kancelarii i adwokatom specjalizującym się w różnych dziedzinach prawa, klienci SGP mają możliwość skorzystania z wsparcia udzielanego w ramach prawa kontraktowego, budowlanego, energetycznego, zamówień publicznych, pracy, procesowego, własności intelektualnej, a także prawa administracyjnego.

Prawo nieruchomości – Warszawa

Kancelaria prawna W Warszawie działająca w zakresie nieruchomości, inwestycji i prawa budowlanego SGP Siwek, Gaczyński & Partners  proponuje usługi, takie jak: prawo nieruchomości, regulacja stanu prawnego konkretnej nieruchomości, przygotowanie nieruchomości do celów inwestycyjnych, uczestniczenie w procesach uchwalania studiów uwarunkowań i zagospodarowania przestrzennego oraz miejscowych planów zagospodarowania przestrzennego, także wsparcie wszystkich inwestorów na każdym etapie realizacji danego procesu inwestycyjnego.

kancelaria prawna nieruchomości warszawa

Co więcej, dzięki pomocy specjalistów z SGP możemy też uzyskać decyzje niezbędne w ramach procesu inwestycyjnego i pomoc w postępowaniu mającym na celu wydanie decyzji uwłaszczeniowych.  Inne usługi świadczone przez wspomnianą kancelarię, to również: ochrona środowiska w procesie inwestycyjnym, umowy w ramach takowego procesu, odzyskiwania wywłaszczonych nieruchomości , negocjacje z partnerem publicznym w procesie inwestycyjnym, pomoc prawna przy organizacji procesu budowlanego oraz przygotowywanie umów o roboty budowlane.

Do kancelarii zgłosić możemy się też po wsparcie prawne przy uzyskiwaniu wymaganych koncesji i pozwoleń organów administracji publicznej, po pomoc w czynnościach dotyczących ustalania warunków zabudowy oraz w razie sporów budowlanych czy arbitrażu.

Jak widać, zakres usług z obszaru prawa nieruchomości po które możemy zwrócić się do warszawskiej kancelarii jest niezwykle szeroki. Ma na to wpływ między innymi mnogość ewentualnych problemów z tego zakresu. Dopóki będą budować się kolejne domy, a inne będą sprzedawane – stan rzeczy będzie tu niezmienny.

Pan Lotto