Czy lampy LED nadadzą się do oświetlenia garażu?

led garaż

W garażu powinno być odpowiednie, dobre oświetlenie, które pozwoli na bezpieczne przemieszczanie się po tym pomieszczeniu, a także na to, by ewentualnie móc zajrzeć do auta i sprawdzić, czy wszystko jest z nim w porządku. Dlatego też warto jest wybierać takie źródła światła, które dają tego światła dużo i jest ono dobrej jakości. Dodatkowym plusem byłby fakt, gdyby owe źródła światła były także źródłem fajnych oszczędności. Nie oszukujmy się, garaż to całkiem spore pomieszczenie, które musi być dobrze oświetlone – potrzeba więc czegoś, co nie zjada dużej ilości prądu.

Lampy LED – czy są odpowiednie do oświetlania garażu?

Jest wiele różnych możliwości na oświetlenie garażu i jedną z nich są lampy LED. Wiele osób zastanawia się, czy ledowe lampy to naprawdę dobre rozwiązanie do takich pomieszczeń, jak garaż, ale prawdę mówiąc mają one bardzo wiele zalet. Przede wszystkim nie nagrzewają się one i zużywają naprawdę mało prądu, dzięki czemu majsterkowanie w garażu nie będzie obciążające dla kieszeni.

Kolejną ich zaletą jest fakt, że sprawdzą się zarówno do oświetlenia całego garażu, niczym reflektor, jak też do oświetlenia punktowego, w miejscu, w którym będziesz majsterkować.

Warto wybrać światło LED o chłodniejszym odcieniu, ponieważ nie będzie ono tak mocno męczyć wzroku ze względu na to, że jest ono zbliżone do tego naturalnego. Jest to świetne rozwiązanie właśnie dla majsterkowiczów, którzy lubią spędzać długie godziny nad swoimi samochodami i grzebać przy niewielkich rzeczach, które wymagają skupienia. Czy to w takim razie oznacza, że lampy LED są najlepszym lub jedynym rozwiązaniem – niekoniecznie, istnieje wiele innych rozwiązań, które można zastosować w swoim garażu.

Światło dzienne w garażu

Oczywiście nie trzeba w swoim garażu montować żadnego oświetlenia, jeżeli zadba się o to, by wpadało tam światło dzienne. W takim wypadku trzeba w garażu postawić okna czy lukarnę na dachu, także kilka innych otworów, przez które mogłoby dostawać się do środka światło byłoby dobrym rozwiązaniem.

Niestety takie rozwiązanie jest tylko chwilowe – o co chodzi? Jeżeli na zewnątrz zajdzie słońce, to w środku będzie panował mrok, co oznacza, że nie będzie można tam pracować, lub  trzeba będzie przynieść jakieś oświetlenie. Tak czy siak jakaś lampka z żarówką będą potrzebne.

garaż

Główną zaletą światła dziennego, jest jego jakość – świetnie się przy nim pracuje i nie męczy ono oczu. Główną wadą światła dziennego jest fakt, że zachodzi, przez co nie starcza go, co wymusza szybsze odstawienie pracy. Zwłaszcza na sezon zimowy, kiedy światła słonecznego jest mało.

Niestety w zimne miesiące może być problem z tego typu oświetleniem, ponieważ zanim człowiek wróci z pracy, na dworze już jest ciemno. Tak samo rano – człowiek rusza do pracy gdy nadal jest ciemno i dopiero po drodze się rozjaśnia. Zima i jesień nie są dobrym czasem dla ludzi, którzy uwielbiają światło słoneczne.

Jakie oświetlenie LED wybrać?

Oczywiście można wybrać jeszcze zwykłe żarówki, które byłyby umieszczane w lampach, czy w żyrandolu, jednak to rozwiązanie jest raczej średnio ekologiczne i mało ekonomiczne. Niestety takie żarówki mają to do siebie, że zużywają naprawdę sporo prądu, przez co rachunki potrafią być naprawdę spore.

Dla osób, które uwielbiają przesiadywać w garażu i tam majsterkować przez długie godziny, może więc to być całkiem spory wydatek. Nie każdy chce wydawać aż tyle na sztuczne światło.

Dlatego właśnie warto jest się zastanowić nad lampami LED, które nie dość, że świetnie oświetlą takie pomieszczenie, jakim jest właśnie garaż, ale także będą dużo bardziej ekonomiczne od lamp na tradycyjne żarówki. Lampy LED są idealnym sprzętem dla osób, które uwielbiają oszczędzać i chcą to robić długoterminowo i nie chcą płacić wysokich rachunków za prąd. Szeroki wybór żarówek LED posiada sklep LumenTEC.

Pan Lotto