Czym jest dieta pudełkowa?

tani catering dietetyczny w łodzi

Niektórym dieta pudełkowa kojarzy się przede wszystkim z celebrytami. Warto jednak zauważyć, że dotarła już ona nie tylko do naszych biur, ale także domów (jeśli nie do naszych do na przykład do domów naszych znajomych). Magiczne pudełka stają się coraz popularniejszym sposobem żywienia – pozwalają na zdrowy tryb życia i pomagają pozbyć się nadprogramowych kilogramów.

Dieta pudełkowa – na czym polega?

Podstawowym założeniem diety pudełkowej jest ścisła współpraca dietetyka z kucharzem, który przygotowuje nam odpowiednio skomponowane posiłki na każdy dzień – niektóre firmy cateringowe współpracują z dietetykiem, który indywidualnie dostosowuje dietę do każdego klienta. Zasada jest prosta – jemy małe porcje, ale często, dzięki czemu nasz metabolizm przyspiesza. Ważnym plusem jest to, że nie martwimy się o zakupy, przygotowywanie posiłków, a nie jesteśmy zmuszeni samodzielnie liczyć kalorii. Dieta pudełkowa jest niezwykle wygodna.

Jak wybrać dobry catering dietetyczny?

Osoby chcące skorzystać z diety pudełkowej muszą wybrać odpowiednią firmę dietetyczno-cateringową. Jednym z kolejnych kroków jest także ustalenie odpowiedniej diety – możemy skorzystać z konsultacji z dietetykiem. Niektóre obecne na rynku firmy oferują nam możliwość wyboru odpowiedniego programu dietetycznego. Najczęściej dostępne pakiety to dieta bezglutenowa, wegetariańska lub dieta z wyznaczoną ilością kalorii.

Kolejna decyzja to wybór systemu i miejsca dostawy. Najczęściej możemy składać zamówienia tygodniowe, miesięczne lub kwartalne. Później już tylko pozostaje nam czekać, aż kurier wcześnie rano dostarczy nam magiczne pudełka z posiłkami na cały dzień. W zestawie zazwyczaj znajdziemy pięć pudełek: śniadanie, drugie śniadanie, obiad, podwieczorek i kolację. Szczególnie polecany jest catering dietetyczny w Łodzi od firmy QmamySmaki. Firma oferuje smaczne posiłki, wykonywane ze świeżych produktów, dodatkowo firma oferuje bardzo atrakcyjne ceny.

najlepsze jedzenie pudełkowe we Wrocławiu

Dla kogo dobrym wyborem będzie dieta pudełkowa?

Dieta pudełkowa szczególnie dobrze sprawdzi się u osób, które spędzają dużo czasu w pracy i nie mają czasu na samodzielne przygotowywanie posiłków. Taki sposób żywienia jest wygodny i pomoże zaoszczędzić niezwykle cenny w takim przypadku czas. Firmy cateringowe obecne na rynku gwarantują, że dostarczane przez nich w pudełkach posiłki są najwyższej jakości, ponadto są także smaczne, dietetyczne i świeże. Każde danie jest także odpowiednio zbilansowane, tak by zadbać o nasze zdrowie. Przygotowywane posiłki są niskokaloryczne, bogate w witaminy i minerały oraz nie zawierają konserwantów i innych niepożądanych przy zdrowym trybie życia dodatków. Jedzenie zapakowane jest w nowoczesny system opakowań, który gwarantuje świeżość – pudełka pozwalają zachować jedzeniu najlepszą temperaturę i sprawiają, że nie zepsuje się one w przeciągu dnia. Odpowiednio dobrane opakowania gwarantują także higienę.

Pan Lotto