Czym są popularne „charmsy”?

charmsy pandora

Słowo “charms” oznacza w języku angielskim wisiorek, amulet lub talizman.

Ma to swoje uzasadnienie, dlatego że u zarania dziejów biżuteria miała funkcje bardziej symboliczne niż ozdobne. Dzisiaj jednak proporcje te bardziej się równoważą i chociaż na ogół nie przypisujemy już zawieszkom magicznej mocy, to wciąż działa na nas ich urok. Czym zatem są popularne charmsy bransoletek Pandora?

Charmsy Pandora – skąd się wzięły?

Charmsy to zawieszki w różnorodnych kształtach – mogą one przedstawiać serce, zwierzęta, motywy abstrakcyjne, symbole wiary, inicjały i wiele innych. Są one określane czasem mianem biżuterii modułowej, dlatego że można je dowolnie łączyć z innymi, tworząc zupełnie unikatowe kompozycje, w których odzwierciedlisz siebie, swoją osobowość, styl, charakter, a nawet opiszesz swoją własną, niepowtarzalną historię.

Rodzaje charmsów i ich funkcje

Zawieszki – są to charmsy wiszące, dzięki którym możesz wyjątkowo uatrakcyjnić swoją bransoletkę.

Klipsy – pełnią one funkcję separatorów, dzięki którym możesz zapobiegać przesuwaniu się charmsów, a także podzielić bransoletkę na kilka części, co pozwoli Ci w każdej z nich stworzyć małą kompozycję, będącą atrakcyjną częścią całości.

Łańcuszki zabezpieczające – nie dość, że pięknie wyglądają, to jeszcze są bardzo ważnym elementem bransoletki. Dzięki nim nie ryzykujesz nagłego rozpięcia i zagubienia bransoletki.

Charmsy personalizowane – jest to chyba jeden z najbardziej osobistych prezentów na świecie, którym możesz obdarzyć zarówno kogoś innego, jak i siebie. Charms może być spersonalizowany nie tylko z użyciem graweru – użycie zdjęcia również jest dziś możliwe!

Gdzie można nabyć charmsy Pandory?

Najlepszym wyborem są markowe sklepy, przy czym dzisiaj nie oznacza to już koniecznie zakupu w placówkach stacjonarnych. Znajdziemy je także w sieci, na oficjalnej stronie sklepu Pandora, a także na stronach zaufanych jubilerów internetowych, np. na stronie ekokarat.pl.

Dokonywanie zakupu w autoryzowanych placówkach ma szczególne znaczenie, ze względu na jakość i Twoje bezpieczeństwo – tylko wtedy masz pewność, że kupujesz wyrób certyfikowany i pozbawiony m.in. domieszek zagrażających Twojemu zdrowiu.

Największe zalety charmsów

Personalizacja – jak już o tym wspominaliśmy, zakupione zawieszki możesz uzupełnić o grawerowanie lub umieścić w nich ważne dla Ciebie zdjęcie.

Wyrażanie własnego stylu – ta sama zawieszka może być elementem miliona różnych kompozycji. I to jest piękne! Każda kompozycja ma zupełnie odmienny zamysł i pasuje do zupełnie innej osoby, podkreślając jej wyjątkowość.

Kolekcjonowanie – gdy już zaczniesz, trudno będzie Ci przestać! Mnogość wzorów i kolekcji to gwarancja dobrej zabawy, jaką jest poszukiwanie tych najlepszych dla siebie.

Idealny prezent – charms podarowany bliskiej Ci osobie może być zaczątkiem pasji, której oddacie się razem. Poza tym jako że charmsy są sposobem na wyrażanie samych siebie, trafienie w upodobania osoby obdarowywanej świadczy o dużej zażyłości.

Uniwersalność – konstrukcja charmsów pozwala na korzystanie z nich nie tylko w charakterze zawieszki do bransoletki. Dostępność haczyków umożliwia samodzielne zrobienie m.in. unikalnych kolczyków czy też wykorzystania zawieszki jako wisiorka.

charmsy

Dlaczego oryginalne zawieszki od Pandory są lepsze niż zamienniki?

Jest ku temu całkiem dużo powodów. Wiele osób zniechęca się ceną, lecz jest ona w dużej mierze uzasadniona wysokimi kosztami uczciwej produkcji, której jednym z filarów jest zapewnienie wszystkim pracownikom godziwych warunków do wykonywania obowiązków, a także umożliwienie im rozwoju zawodowego. Liczą się też koszty poniesione w związku ze zmniejszaniem negatywnego wpływu na środowisko naturalne m.in. poprzez recykling.

Z powyższych wyjaśnień wynika kolejny argument – charmsy Pandory oraz inne rodzaje biżuterii są oczywistym wyborem dla świadomych konsumentów. Kupując wyroby danej firmy, wspierasz wykonywane przez nią procesy produkcji – jeśli zatem zależy Ci na ich polepszaniu, wybierz Pandorę.

Jakość, trwałość i bezpieczeństwo – zamienniki charmsów mogą wyglądać niemal identycznie i być całkiem dobrej jakości, lecz nie zawsze tak jest. Osoby zajmujące się wyrabianiem podróbek nie zawsze podejmują się tego zadania w sposób uczciwy, co również przekłada się na niższe koszty, a tym samym niższą cenę produktu. Zawieszki od Pandory są certyfikowane i pozbawione substancji toksycznych, czego firmy produkujące zamienniki często nie są w stanie udowodnić.

Redaktor MK