Czym są prusaki i jak się ich pozbyć?

prusak

Prusaki są szczególnie szkodliwymi owadami, które mogą zalęgnąć się w naszym domu. Robaki te pochodzą z ciepłego klimatu, przez co gromadzą się w domach, w których panuje temperatura ponad 20°C. Co ciekawe, insekty te mogą pojawiać się również w lokalach gastronomicznych, hotelach czy magazynach.

Najczęściej, można się ich spodziewać w pomieszczeniach, w których mamy do czynienia z żywnością lub w wilgotnych łazienkach. Zagrożenie, jakie wiąże się z ich obecnością, jest tak samo wysokie, niezależnie od miejsca ich występowania.

W jaki sposób prusaki szkodzą otoczeniu? – Otóż, problem z tymi owadami polega na tym, iż pozostawiają one swoje odchody, pleśń i bakterie. Wiąże się to z psuciem i zanieczyszczaniem produktów spożywczych.

Robaki te wydzielają nieprzyjemny i specyficzny zapach, który można od razu rozpoznać, wchodząc do pomieszczenia. Najczęściej, można je spotkać pod panelami, za boazerią czy szafami i w szczelinach ścian.

Prusaków można się pozbyć różnymi metodami dezynsekcji. W tym celu, należy skorzystać z usług profesjonalnej firmy, która posiada wieloletnie doświadczenie w tej branży. Wiedza, umiejętności i doświadczenie pracowników, to aspekty, które składają się na jakość i skuteczność wykonywanych usług. Chcąc pozbyć się prusaków, klienci liczą także na skuteczność – w tym przypadku, firma oferuje kilkumiesięczną gwarancję.

Dobra firma, na samym początku ocenia skalę problemu i w ten sposób następuje dobranie odpowiednich środków chemicznych. Firma stosuje jedynie sprawdzone urządzenia oraz detergenty, które posiadają ważne certyfikaty. Dzięki temu, możemy być spokojni o bezpieczeństwo nasze i naszej rodziny.

Podczas prac dezynfekujących, środki chemiczne nie zaszkodzą także naszym meblom i zwierzętom.

Oferta dobrej firmy

W zwalczeniu prusaków pomoże nam zespół specjalistów. Firma, która działa przez wiele lat, umożliwi nam całkowite pozbycie się nie tylko samego problemu, ale również jego źródła.

Dzięki temu, usługi dobrej firmy przyczynią się do zapobiegania powstawania kolejnych problemów lub nawracania ich. Oferta firmy kierowana jest zarówno do klientów prywatnych, jak i do właścicieli spółdzielni mieszkaniowych czy prywatnych gmachów firmowych.

prusaki

Prusaki przenoszą wiele poważnych chorób – biegunkę, gruźlicę, cholerę, a nawet trąd czy dżumę. Częstym problemem prusaków, jest wywołanie glisty. Obecność prusaków można rozpoznać nie tylko poprzez występowanie powyższych chorób.

Zespół specjalistów gwarantuje nam odpowiedni dobór środków chemicznych do typu problemu oraz jego natężenia. Detergenty i maszyny zapewniają bezpieczeństwo w powierzchni mieszkalnej – nasze meble, ściany i podłogi nie ucierpią podczas dezynsekcji. Środki chemiczne są także bezpieczne dla ludzi i zwierząt.

Dezynsekcja

Firma, która oferuje różne usługi mające na celu pozbywanie się nieprzyjemnych zapachów, pleśni i grzybów, jest nam w stanie również zapewnić profesjonalny proces dezynsekcji. Na czym on polega? – Otóż, jest to zbiór czynności, którego celem jest pozbycie się wszelkich owadów, które zalęgły się w naszym domu.

W znacznej większości przypadków, insekty są szkodliwe i mogą wywoływać różnorodne choroby. Pasożyty, jakich możemy się pozbyć poprzez dezynsekcję, to przede wszystkim prusaki. Zespół fachowców pomoże nam zwalczyć również takie owady jak komary, pluskwy, karaluchy, mole i inne.

Poza tym, w wielu sytuacjach, konieczne jest również usunięcie nie tylko samych owadów, ale i ich larw, które mogą zalęgnąć się w zakamarkach podłóg, ścian czy nawet mebli.

Najczęściej, specjaliści stosują metodę, która polega na chemicznym zwalczeniu owadów. Środki owadobójcze, w zależności od ich typu i liczebności, są dopasowywane indywidualnie. Często, wykorzystuje się też metody fizyczne, czyli zwalczanie insektów poprzez wysoką lub niską temperaturę.

Niekiedy, równie skutecznym sposobem może okazać się wyłapywanie, oczyszczanie lub dokładne odkurzanie mieszkania, czyli tzw. metody mechaniczne.
Dobór metod i środków chemicznych następuje podczas oględzin mieszkania. Jest to najważniejsza czynność, jaka następuje tuż po zlokalizowaniu źródła problemu orz stopnia jego natężenia. Dziś, dzięki nowatorskim metodom, możemy skutecznie pozbyć się problemu prusaków i zapobiec ich ponownemu pojawianiu się.

Pan Lotto