Dębowe schody drewniane – czy warto się na nie zdecydować?

dębowe schody drewniane

Schody drewniane mają tak wiele zalet, że stały się nieodzownym elementem wyposażenia wielu domów. Schody wykonane z drewna dają poczucie ciepła, którego nie jest w stanie zapewnić żaden inny materiał.

Łączą się również z każdym innym rodzajem wykończenia, są elementem szlachetnym, odpornym na uderzenia stóp, izolującym lub rozprzestrzeniającym dźwięk w zależności od sposobu obchodzenia się z nim, elastycznym, trwałym i bardzo uniwersalnym, co daje w efekcie doskonałą inwestycję długoterminową. 

Dębowe schody drewniane to połączenie stylu i funkcjonalności, a także ogromnej trwałości. Oto najważniejsze powody, dla których warto je wybrać:

Dębowe schody drewniane – trwałe, odporne i łatwe w utrzymaniu

Schody drewniane są mocne i posiadają naturalną odporność na korozję i zanieczyszczenia. Szlachetne drewno, takie jak dąb, jest idealne do naszego domu jeśli oczekujemy, że będą nam służyły przez długie lataDzięki kilku prostym sztuczkom czyszczenia i konserwacji, takim jak używanie suchej szmatki i wysokiej jakości środków czyszczących do okresowego woskowania, będziesz w stanie dobrze ochronić schody, utrzymać je w należytej czystości i przedłużyć ich żywotność jeszcze bardziej.

Stylowe, komfortowe i przyjazne dla środowiska

Drewniane schody dębowe to schody o naturalnym, eleganckim i ciepłym stylu.  Dzięki temu doskonale sprawdzą się zarówno w przestrzeniach rustykalnych, jak i tych najbardziej awangardowych, wymagających odrobiny ciepła. Dzięki wyjątkowemu poczuciu ciepła jakie dają, schody drewniane zapewniają znacznie bardziej komfortowe samopoczucie. Ponadto, jeśli towarzyszyć im będzie poręcz z tego samego materiału, rezultat będzie nie tylko przyjemny dla oka, ale także w dotyku.

schody drewniane dębowe

Jeśli zależy nam na prowadzeniu bardziej zrównoważonego i przyjaznego środowisku stylu życia, schody drewniane to schody dla nas. Dlaczego? Drewno zużywa mniej energii w procesie przekształcania i dlatego ma mniejszy wpływ na środowisko niż inne materiały, z których wykonane są schody wewnętrzne. Ponadto, można powiedzieć, że w trakcie obróbki tego materiału praktycznie nie ma odpadów. Z reguły są to czyste i proste procesy. Jak już mówiliśmy, schody drewniane są najtrwalsze, ale co się stanie, gdy będziemy chcieli jednak je zmienić? Drewno jest materiałem nadającym się do ponownego wykorzystania, odzysku i recyklingu. Tak więc, niech żyje drewno!

Wady schodów drewnianych

Mimo że drewno jest odporne, jest to materiał żywy, całkowicie naturalny, który ulega wpływom atmosferycznym i może pęcznieć pod wpływem wilgoci lub deszczu, co może prowadzić do nieprawidłowego ustawienia schodów. Inną zasadniczą wadą schodów dębowych jest ich cena. Drewno dębowe jest drogie i dębowe schody wykonywane na wymiar są dużo droższe, biorąc pod uwagę inne gatunki drewna. Ostatnią wadą, o której należy wspomnieć jest podatność schodów na termity. Możemy ochronić nasze dębowe schody stosując odpowiednie preparaty chemiczne zapobiegające występowaniu tych szkodników. W Polsce jednak ryzyko pojawienia się tych owadów jest znikome. 

 

 

 

Pan Lotto