Deska snowboardowa w sklepie stacjonarnym vs online

Sklepów online oraz stacjonarnych, gdzie można kupić profesjonalny sprzęt narciarski i do snowboardu jest naprawdę bardzo dużo i jak najbardziej warto zastanowić się w którym z tych sklepów lepiej dokonać takich zakupów. Dzisiaj zastanowimy się w którym z tych dwóch rodzajów sklepów lepiej zakupić sprzęt do snowboardu oraz w jaki sposób wybrać najlepszą deskę snowboardową, aby w pełni spełniła ona nasze wszystkie oczekiwania! 

Określ swoje możliwości

Jesteś początkującym sportowcem, jeździsz na desce jedynie kilka lat, a może będzie to twój pierwszy kontakt z deską snowboardową? To wszystko jest bardzo istotne, ponieważ deska zawsze powinna być dobrana do stopnia zaawansowania, oraz do indywidualnych parametrów jej właściciela. Dzięki temu będziesz mógł o wiele lepiej bawić się na stoku i cieszyć się tym świetnym sportem!

Sklep online czy stacjonarny?

Z pewnością nie brakuje sklepów stacjonarnych, gdzie można kupić profesjonalny sprzęt do snowboardu. Niemniej jednak, nie w każdym mieście taki sklep się znajduje, a należy również zauważyć, że zazwyczaj sklepy stacjonarne są droższe od tych online. Te drugie są również o wiele wygodniejsze dla większości osób.

Dlatego też poleca się skierować swoją uwagę w stronę sklepów online, które w Polsce są już sprawdzonym źródłem zakupów i odpowiednio dbają o swoich klientów. Przede wszystkim jednak zapewniają tak samo dobry sprzęt w niższej cenie, niż w przypadku swoich stacjonarnych odpowiedników. Taki stan rzeczy bierze się głównie z faktu, że mają one o wiele niższe koszty utrzymania. Łatwiej jest więc pozwolić sobie na różnorodne promocje, czy też obniżki cenowe, które pozwalają klientom jeszcze taniej nabyć upragnioną deskę snowboardową, czy też inny sprzęt.

Kupując deskę snowboardową powinniśmy poświęcić trochę czasu na research ponieważ na rynku istnieje wiele sklepów ze sprzętem do sportów zimowych.

Sam temat doboru odpowiedniego sprzętu jest tak obszerny, że można by było rozmawiać o nim przez wiele godzin, a na koniec i tak znalazłoby się jeszcze kilka nieomówionych kwestii. Dlatego decydując się na zakup deski, czy to w sklepie online, czy też stacjonarnym, powinieneś odpowiednio zaznajomić się z tematem. Pracownicy takich sklepów  z pewnością pomogą nam w doborze odpowiedniego wyposażenia. Z reguły pracują tam osoby, które pasjonują się sprzętem narciarskim i snowboardowym.

Gdzie nie kupować deski snowboardowej?

Przede wszystkim unikaj niepewnych sklepów, gdzie nowoczesne i oryginalne deski snowboardowe są oferowane w podejrzanie niskich cenach. Niestety, jest to próba wyłudzenia od ciebie pieniędzy i albo sprzęt okaże się być niezgodny z opisem, albo nigdy go nie zobaczysz.

Skoncentruj się więc na tych sklepach, które wypracowały sobie pozytywną opinię i mogą fachowo się tobą zająć. Warto więc upewnić się, czy sklep jest zaufany, ponieważ zyskasz wtedy pewność, że to, co kupiłeś na spełni twoje oczekiwania.

Nie zapominaj oczywiście o sprzęcie uzupełniającym, takim jak przykładowo kask, czy też ciepła kurtka oraz odpowiednie buty. Chodzi przecież głównie o to, aby wszystko było odpowiednio dopasowane, a Ty mógł czuć się bezpiecznie i wygodnie.

Rodzaje desek

Deski snowboardowe posiadają swoją twardość, czyli „flex”. Jeśli dopiero zaczynasz jazdę na snowboardzie to wybierz miękką deskę. Przez swoje właściwości, pozwala ona zniwelować błędy i uprzyjemnić cały proces nauki. Deska twarda zdecydowanie uwydatnia każdy nieodpowiedni ruch, przez co jest o wiele trudniejsza w prowadzeniu.

Na początku nauki snowboardu, nie słuchajmy opinii, że deska miękka jest przeznaczona typowo do skakania, a twarda do bardziej dynamicznej jazdy. Dopiero po nauce i uzyskaniu wprawy powinno dobierać się deskę stricte do typu preferowanej jazdy, jaką będzie się preferować. Warto również zauważyć, że deska miękka będzie dobra tylko na odpowiednio przygotowanym stoku. Wybierając w sklepie deskę snowboardową nie zapomnijcie zapytać się jakiego rodzaju jest kupowana przez nas deska.

Teraz już wiesz gdzie warto kupić deskę i na co koniecznie trzeba zwrócić uwagę. O wiele wygodniejsze są sklepy online, jednak stacjonarny też oczywiście spełni twoje oczekiwania. Najważniejsze to upewnić się, że sklep jest sprawdzony i nie zostaniemy oszukani.  Jeżeli dopiero zaczynasz przygodę ze snowboardem wybierz miękką deskę, która jest o wiele wygodniejsza dla nowicjuszy. Udanych zakupów!

Pan Lotto