Dlaczego podczas rozliczenia podatku warto zaufać firmę Tax-pol z Wrocławia?

firmy rozliczające podatek z niemiec

Pracując za granicą, większość osób ma obowiązek rozliczyć się z podatku dochodowego w konkretnym kraju. Jest to niezbędny krok do uzyskania zwrotu nadpłaconego podatku, jak i uniknięcia podwójnego opodatkowania w Polsce. Z czyją pomocą to zrobić?

Samodzielne rozliczenie podatku z Niemiec czy Holandii nie jest łatwe. Możliwość popełnienia błędów jest bardzo prawdopodobna, a kary za to mogą być bardzo dotkliwe. Warto zatem rozważyć skorzystanie z usług zewnętrznej firmy, która skutecznie pomoże rozliczyć, a jednocześnie odzyskać podatek z jak największym zyskiem dla klienta. Jedną z takich firm jest Tax-pol, mający swoją siedzibę we Wrocławiu.

Dlaczego warto zaufać firmie Tax-pol?

Firma swoją działalność w zakresie rozliczania i zwrotów podatków z zagranicy rozpoczęła już w 2001 roku. Od tego czasu firma poszerzyła swoją kadrę pracowniczą, zdobyła większe doświadczenie, a jednocześnie rozbudowała dotychczasową ofertę. Dzięki wieloletniemu doświadczeniu i licznych kontaktach z zagranicznymi Urzędami Skarbowymi, firma Tax-pol sprawnie rozlicza podatki, skutecznie pomaga w odzyskaniu nadpłaconego podatku, jak i pełni funkcję pośrednika w kontaktach z byłym pracodawcą lub w przypadku nieprawidłowości w dokumentach. Można zwrócić się do nich z każdym problemem dotyczącym rozliczenia podatku z zagranicy.

Szeroka oferta usług – firma rozliczająca podatek z Niemiec

Na rynku istnieje niewiele biur rozliczających podatek z Niemiec, przy jednoczesnej znajomości prawa podatkowego w tym kraju. W ramach usług proponują także pomoc w odzyskaniu nadpłaconego zwrotu podatku, a następnie rozliczają zwrot podatku z Niemiec w Polsce.

Zwroty podatku z zagranicy – z jakich państw odzyskamy podatek?

zwrot podatku zapłaconego w holandiiWieloletnie doświadczenie firmy, a także znajomość prawa podatkowego wielu krajów europejskich, pozwala na szeroki zakres wykonywanych usług. Z pomocą firmy Tax-pol we Wrocławiu możliwe staje się uzyskanie zwrotu podatku w Holandii, jak i zwrotu podatku z Belgii. Oprócz tego problemem nie będzie nawet zwrot podatku z Wielkiej Brytanii, nawet do pięciu lat wstecz! Dzięki temu, że pracownicy w biurze zajmują się rozliczaniem podatku w Niemczej, bez problemu będą w stanie zająć się wszystkimi formalności przy zwrocie podatku z Austrii.

Wykwalifikowana kadra pracownicza – istotny aspekty?

Ogromną zaletą profesjonalnych firm rozliczających podatki z Niemiec, UK oraz innych krajów europejskich jest fakt, że zatrudniają wykwalifikowaną kadrę pracowniczą. Zatrudnieni pracownicy posługują się wieloma językami, które z pewnością pomagają w pracy i otwierają drzwi podczas negocjacji z lokalnymi Urzędami Skarbowymi czy pracodawcami. Znajomość języka pozwala na wytłumaczenie klientowi wszystkich poszczególnych punktów dokumentów, które trzeba złożyć w urzędzie, jak i napisać wnioski niezbędne podczas starania się o dodatkowe ulgi podatkowe.

Wykwalifikowani pracownicy oprócz języka posiadają ogromną wiedzę na temat prawa podatkowego poszczególnych państw, dzięki czemu są w stanie uzyskać zwrot podatku nawet przy najbardziej skomplikowanych procedurach.

Czy konieczne jest rozliczenie zagranicznych dochodów w Polsce?

Polskie prawo podatkowe wymaga od polskich obywateli wykazania dochodów w rocznym rozliczeniu, nawet w przypadku pracy za granicą. Konieczne okazuje się zatem rozliczenie podatku z Niemiec w Polsce. Firma tax-pol oprócz pomocy w rozliczeniu podatku z zagranicy czy odzyskaniu zwrotu podatku, pomaga w rozliczenie zagranicznych dochodów przed polskim US na druku PIT-36/ZG. Jest to obowiązkiem każdego, kto w danym roku podatkowym rozliczył podatek za granicą, a następnie otrzymał zwrot nadpłaconego podatku. O ile w pierwszym przypadku, ze względu na ulgę abolicyjną, będzie konieczne jedynie wykazanie dochodu, o tyle przy zwrocie podatku dochodowego obowiązkowe jest rozliczenie się z niego.

Jak odzyskać podatek z zagranicy we Wrocławiu?

Najłatwiejszym sposobem na rozliczenie dochodu z Niemiec bądź odzyskanie podatku z zagranicy we Wrocławiu, będzie zlecenie tego profesjonalnej firmie, jak firma Tax-pol. Jest to o tyle korzystne rozwiązanie, że wszystkie formalności można załatwić przez internet, opierając się jednocześnie na doświadczeniu i umiejętnościach pracowników. Konieczne może się okazać jedynie dostarczenie odpowiednich dokumentów, które ułatwią przebieg całego procesu. Co ważne – znaczną część druków do wypełnienia można pobrać ze strony firmy, a z pomocą konsultantów wypełnić je bez żadnej pomyłki.

Pan Lotto