Dom jednorodzinny z Silka Tempo – jakie są zalety tego rozwiązania?

dźwig

Rozwój nowoczesnych technologii sprawił, że w wielu różnych branżach nastąpił spory skok technologiczny, co zwiększyło ich wydajność działania oraz jakość oferowanych usług i produktów. Rozwój ten widać zdecydowanie w branży budowlanej, gdzie obecnie podczas budowy różnego rodzaju budynków wykorzystuje się materiały i metody, które są znacznie skuteczniejsze i gwarantują dużo lepsze efekty niż te, których używano jeszcze kilka lub kilkanaście lat temu.

Jednym z takich rozwiązań jest z pewnością system Silka Tempo, które wykorzystywane jest obecnie podczas budowy wielu różnych budynków. Bloczki wykonane w tym standardzie charakteryzują się wieloma innymi właściwościami, przez co są tak często wykorzystywane w obecnym budownictwie. Warto więc wiedzieć czym jest system Silka Tempo, jak wygląda budowa budynków z wykorzystaniem bloczków Silka Tempo, jakie są korzyści ze stosowania tego typu materiałów budowlanych oraz jaki sprzęt wykorzystuje się ją od czasu budowy budynków z bloczków Silka Tempo?

Czym jest system Silka Tempo?

Obecnie na rynku dostępna jest spora ilość różnych materiałów budowlanych, które wykorzystywane są w budownictwie już od bardzo wielu lat. Rozwój nowoczesnych technologii pozwolił jednak na opracowanie nowych materiałów budowlanych, które będą oferować znacznie lepsze właściwości niż te użytkowane dotychczas. Tego typu rozwiązaniem jest z pewnością system Silka Tempo, czyli metoda budowania ścian z wielkoformatowych bloków silikatowych przy pomocy mini żurawia budowlanego. Bloczki Silka Tempo charakteryzują się sporymi wymiarami, co w porównaniu do innych materiałów budowlanych dość mocno wyróżnia je na rynku. Tak duże wymiary bloczków pozwalają na znaczące przyspieszenie oraz zoptymalizowanie prac murarskich. Bloczki Silka Tempo to tzw. silikaty, czyli wapienno-piaskowe materiały budowalne, które zazwyczaj produkowane są wyłącznie z naturalnych składników takich jak woda, piesek i wapno. Tak utworzona masa musi leżakować przez kilka godzin, a następnie poddawana jest procesowi autoklawizacji, czyli oddziaływania parą wodną o wysokiej temperaturze.

Na czym polega budowanie budynków z wykorzystaniem bloczków Silka Tempo?

Podczas stawiania ścian z bloczków Silka Tempo, bardzo ważna jest pierwsza warstwa, która wyznacza poziom. Warstwę tę układa się na zwykłej zaprawie murarskiej, natomiast każda następna warstwa bloczków stawiana jest na zaprawie do cienkich spoin, a optymalna grubość spoiny po ułożeniu to około 2 do 3 mm. Bloczki Silka Tempo można również docinać według potrzeb, jednak najlepiej sprawdzają się one tam, gdzie wymagana długość ściany jest wielokrotnością rozmiaru bloczku, co pozwala uniknąć ich przycinania i znacząco przyspieszyć pracę.

Korzyści ze stosowania bloczków Silka Tempo

Decydując się na budowę domu jednorodzinnego lub innego budynku z bloczków Silka tempo, można liczyć na wiele korzyści, jakie gwarantuje to rozwiązanie. System Silka Tempo pozwala na zredukowanie czasu potrzebnego do wykonania wszelkich prac murarskich aż o ponad 50%. Jest to spowodowane wielkością bloczków oraz ich wysoką jakością i dokładnymi wymiarami. Bloczki Silka Tempo wykonane są z surowców naturalnych takich jak woda, piasek oraz wapno, co pozwala zapobiec pojawieniu się na ich powierzchni pleśni i grzybów. Są one także znakomitą alternatywą dla pustaków ceramicznych i betonu komórkowego. Warto pamiętać, że jest to także materiał w pełni ekologiczny, więc nawet ewentualna utylizacja tego typu bloczków nie jest żadnym problemem i nie zawierają one żadnych szkodliwych dla ludzi i środowiska domieszek. Bloczki silikatowe wykazują także znacznie niższą promieniotwórczość naturalną. Wszystko to sprawia, że bloczki Silka Tempo to materiał budowlany, który jest bardzo wydajny, wytrzymały, trwały i nie szkodzi w żaden sposób ludziom czy środowisku. Jest to więc najlepszy wybór do budowy różnego rodzaju budynków, w tym także domów jednorodzinnych.

dźwig

Jaki sprzęt wykorzystuje się podczas budowania budynków z bloczków Silka Tempo?

Z racji dużych rozmiarów bloczków Silka Tempo, podczas ich wykorzystania niezbędne jest stosowanie odpowiedniego sprzętu, który ułatwi pracę. Dźwig do Silka Tempo to podstawowe urządzenie wykorzystywane do stawiania budynków w systemie Silka Tempo. Tego typu dźwig charakteryzuje się bardzo wysoką precyzją działania i pozwala w łatwy i szybki sposób ustawiać kolejne warstwy bloczków Silka Tempo, co znacząco ułatwia i przyspiesza pracę.

Redaktor MK