Duże grille ogrodowe – ranking 2022

W sezonie letnim jednym z najlepszych sposobów na spędzanie wolnego czasu z rodziną czy znajomymi jest grillowanie. W Polsce jest to bardzo popularna rozrywka i okazja na przyrządzenie wielu ciekawych i smacznych potraw. Dla wielu osób jest to także pewnego rodzaju hobby czy nawet pasja i nie wyobrażają sobie one, sezonu letniego bez grilla. Jednak aby sezon grillowy był udany, a dana smaczne i oryginalne niezbędna jest posiadanie odpowiedniego grilla, który sprosta naszym wymaganiom i preferencją.

Jeśli planujemy grillować z rodziną czy znajomymi, niezbędny jest duży i wydajny grill. W tym celu najlepiej spiszą się duże grille ogrodowe, które są przeznaczone do przygotowywania sporej ilości dań z grilla dla wielu osób. Warto więc wiedzieć jaki model wybrać, aby być zadowolonym z zakupu.

Grill wózek Comfort Basic+

Grill Comfort Basic+ to klasyczna konstrukcja, która świetnie sprawdzi się podczas przygotowywania wielu różnych dań z grilla. Stalowa i lakierowana proszkowo blacha, z której skonstruowany jest ten grill, sprawia, że jest to bardzo wytrzymała, trwała i niezawodna konstrukcja, która jednocześnie pięknie się prezentuje, a dodatki w postaci uchwytów i listew ozdobnych ze stali szlachetnej wzmacniają ten efekt i z pewnością grill ten będzie również stylowym elementem dekoracyjnym w ogrodzie.

Wózek, na którym umieszczony jest grill, pozwala na jego łatwe i szybkie przemieszczanie, przez co bez problemu można zmieniać miejsce grillowania. Żeliwny modularny ruszt zapewni komfort i wygodę podczas przyrządzania posiłków, a wyciągana szuflada na popiół, wskaźnik temperatury, zamykana klapa paleniskowa i wszelkie inne udogodnienia jeszcze bardziej umilą tę czynność.

Niska cena i praktyczność tej konstrukcji sprawiają, że jest ona idealnym rozwiązaniem dla większości miłośników grillowania.

Grill gazowy Triton MaxX PTS 4.1

Grill gazowy Triton MaxX PTS 4.1 to nowoczesna i zaawansowana konstrukcja, która sprawdzi się wszędzie tam, gdzie liczy się komfort i dokładność podczas przyrządzania potraw z grilla. Model ten został wyposażony w modułowy ruszt żeliwny, który jest bardzo praktycznym rozwiązaniem, a ponadto możliwy jest również jego demontaż i zastąpienie takimi akcesoriami jak np. wok, kamień do pizzy czy płyta grillowa, co daje wiele nowych możliwości i sprawia, że konstrukcja ta jest bardzo uniwersalna.

System równomiernej emisji temperatury PTS, który został zaimplementowany w tym modelu, sprawia, że każde warzywo, kawałek mięsa czy inne danie przyrządzane na grillu będzie równomiernie i dokładnie dopieczone. Ponadto grill ten pozwala także ręcznie regulować temperaturę i dostosowywać czas pieczenia do własnych potrzeb i wymagań. Model ten posada również 4 kółka, które pozwalają na jego swobodne przemieszczanie, a rynienka ociekowa i specjalny pojemnik gromadzą cały tłuszcz wytopiony podczas grillowania.

Grill gazowy XXL Trendy US 4.1

Grill gazowy XXL Trendy US 4.1 to konstrukcja charakteryzująca się niezawodnością, wysoką jakością wykonania i użytych przy produkcji materiałów, pięknym stylowym wyglądem oraz trwałością. Jest to więc idealny wybór dla wszystkich osób, które szukają sprawdzonego i dużego grilla ogrodowego.

Sporej wielkości ruszt żeliwny zapewni wystarczającą ilość miejsca, aby móc przygotować potrawy z grilla dla wielu osób. Dzięki temu, że ten model został wyposażony w piecozapalacz osobny dla każdego palnika, odpalenie urządzenia i jego obsługa jest bardzo łatwa.

Ponadto dzięki wbudowanemu wskaźnikowi temperatury i wieloma innymi funkcjonalnościami grill ten pozwoli na precyzyjne przygotowanie wielu różnych potraw.

Dlaczego warto zainwestować w duży grill ogrodowy?

Podczas zakupu grilla ogrodowego jedną z ważniejszych kwestii, na jaką należy zwrócić uwagę, jest jego wielkość. Jeśli szukamy mobilnego grilla dla siebie lub najwyżej kilku osób, to z pewnością najlepszym rozwiązaniem będzie mały przenośny grill. Jeśli jednak planujemy zapraszać rodzinę lub znajomych powinniśmy rozważyć zakup dużego grilla ogrodowego, który będzie miał większy ruszt i tym samym pozwoli na przygotowanie dań z grilla dla większej ilości osób. Taka konstrukcja będzie więc znacznie bardziej uniwersalna, ponieważ spełni zarówno wymagania kilku domowników jak i osób, które planują organizować grille dla rodziny czy też znajomych.

Redaktor MK