Folie ochronne na karoserię

folia ochronna

Usterki mechaniczne samochodu często spędzają sen z powiek kierowcom. Mniejsze lub większe awarie zawsze niosą ze sobą spore koszty naprawy. Nie sprawny samochód może być sporym utrudnieniem, na pewno jest nieprzyjemna sytuacja.

Jest jednak sprawa, która denerwuje kierowców jeszcze bardziej niż awaria. Chodzi o rysy na lakierze, są równie częste, co irytujące. Powstają też bardzo szybko i niemal niezauważalnie. Odpryski czy zarysowania wymagają wizyt u lakiernika. Na szczęście jest sposób by zarazić tym sytuacjom.

Ochrona to podstawa

Najczęstsze przyczyny powstawania rys i uszkodzeń lakieru to:

  • Spotkania z gałęziami drzew,
  • Uderzenia drobnych kamieni,
  • Uszkodzenia przy parkowaniu.
  • Wystawianie auta na działanie promieni

 

By temu zapobiec warto zamówić oklejenie auta folią ochronną. Takie rozwiązanie ma wiele zalet. Zabezpiecza samochód przed wieloma zagrożeniami. Do takich zagrożeń należą:

  • Uszkodzenia mechaniczne,
  • Poplamienia olejem,
  • Poplamienia rozpuszczalnikiem,
  • Działanie soli, którą posypywane są drogi w zimie.
  • Działanie łagodniejszych kwasów.

Oklejenie samochodu jest procesem w pełni odwracalnym. Ściągnięcie folii nie uszkodzi lakieru, nie sprawia też większych trudności. Co bardzo istotne dbanie o karoserię wyposażoną w barierę ochronną nie jest wcale skomplikowane. Nie różni się niczym od czyszczenia lakieru pozbawionego folii. Nie potrzeba kupować specjalnych preparatów. Liczy się trwałość i prostota rozwiązania.

Inne warianty zastosowania folii

Decydując się na zastosowanie folii, wybór nie jest ograniczony tylko do wariantu bezbarwnego. Dostępnych jest wiele rodzajów, kolorów i wzorów. Kolorowe folie równie dobrze chronią auto, mają też dodatkową funkcję. Dają możliwość zmiany koloru auta, przywrócenia i utrzymania blasku karoserii. Odcienie można zmieniać, co jakiś czas gdyż proces jest odwracalny. Taka odmiana folii sprawdzi się przy tuningu samochodu, pozwoli na dobranie wyglądu zewnętrznego do wprowadzonych modyfikacji.

Oklejenie karoserii i elementów lakierowanych jak zderzaki, lusterka, daje jeszcze jedną możliwość. Samochód może pełnić funkcje reklamowe. Jeżeli kierowca posiada firmę lub jest właścicielem floty pojazdów jest to idealne rozwiązanie. Daje możliwość umieszczenia swojego logo na pojazdach. Reklamy są odporne na blaknięcie i dodatkowo chronią lakier.

 samochod

Zainwestowanie w oklejenia auta folią ochronną z pewnością się zwróci. Pozwoli uniknąć częstych wizyt u lakiernika. Odnowienie powłoki nie jest tanią usługą. Zastosowanie folii uchroni lakier przed uszkodzeniami. Da też możliwość zmiany koloru samochodu, jeżeli kierowca pragnie jakiejś odmiany. Folie wspomogą też zewnętrzny tuning auta, będzie się ono wyróżniać. Możliwe jest dobranie dowolnych wzorów. Co ważne proces jest w pełni odwracalny i nie powoduje uszkodzeń.

Folie ochronne, wrappingowe czy przyciemniające powinny być kupowane u sprawdzonych dostawców. Dzięki temu mamy pewność, że zakupiony produkt będzie cechową się wysoką jakością wykonania.

Pan Lotto