Gdzie najlepiej ustawić kosz na psie odchody?

kosz na psie odchody

Psie odchody na trawnikach i poboczach to bardzo częsty problem, z którym zmagają się zarówno mieszkańcy dużych miast, jak i mniejszych miejscowości. Mimo zwracania uwagi często nie można doczekać się efektów, a odchodów po psach nie ubywa. Rozwiązaniem tego problemu mogą być specjalne psie stacje z koszami na psie odchody. Jak działają takie urządzenia i dlaczego warto się na nie zdecydować? Gdzie najlepiej je ustawić i do kogo zgłaszać się z takim pomysłem, aby mógł on zostać zrealizowany? Sprawdź nasze podpowiedzi i dowiedz się, jak poradzić sobie z problemem psich kup na trawnikach i poboczach w Twojej okolicy.

Stacje na odchody psa – wygodne rozwiązanie, które poprawi komfort życia wszystkich mieszkańców

Pies jest najlepszym przyjacielem człowieka – jest to kwestia znana nie od dziś. Nic więc dziwnego, że w ostatnim czasie coraz więcej osób decyduje się na adopcję lub zakup czworonożnego towarzysza. Niestety wraz z większym zainteresowaniem pupilami, rośnie problem związany z psimi kupami w mieście. Znaleźć je można na poboczach, na trawnikach i zielonych skwerach, na miejscach parkingowych oraz na chodnikach. Właściciele psów niestety bardzo często nie pamiętają lub nie chcą pamiętać o zabieraniu worków na psie odchody z domu i zostawiają takie brzydkie niespodzianki w miejscu, w którym ich pupil załatwił swoje potrzeby fizjologiczne. Są one nie tylko nieestetyczne, ale także bardzo uciążliwe oraz niebezpieczne dla innych ludzi, a także dla zwierząt – zarówno psów, jak i dzikich stworzeń mieszkających w okolicy. 

Jak zmotywować do sprzątania po psie?

Motywowanie i wymaganie od właścicieli psów, aby Ci sprzątali po swoich pupilach, jest bardzo uciążliwe i rzadko daje oczekiwane skutki. Ludzie wykręcają się w takich sytuacjach brakiem worków lub tym, że nie wiedzą oni, do jakiego śmietnika powinni wyrzucać psie odpady. Z tego względu zwracanie uwagi często nie przynosi skutków i jedynie budzi irytację. Na szczęście stosunkowo prostym rozwiązaniem, które mobilizuje do sprzątania po psach, jest ustawienie w pobliżu często uczęszczanych przez spacerowiczów z psami miejscach specjalnych śmietników na psie odchody. Tego typu stacje będą notorycznie przypominać właścicielom psów, że powinni oni po swoich pupilach posprzątać. 

wyrzucanie psich odchodów do kosza

Rozwiązanie to jest bardzo wygodne i pozbawia właścicieli czworonożnych pupili wymówek, że nie wiedzieli oni, co mają zrobić z woreczkiem z psimi odchodami, ponieważ brakowało im w tym celu odpowiedniego śmietnika. Ponadto nie będą oni też musieli iść daleko z woreczkiem z psią kupą, co znacznie poprawia komfort tej czynności i zmniejsza poczucie niechęci do jej wykonywania. Postawienie tego typu śmietników to rozwiązanie, na którym skorzystają zarówno właściciele psów i ich pupile, jak i inni okoliczni mieszkańcy. 

Kosze połączone z dozownikami na worki to inwestycja na długie lata

Bardzo często kosze na psie odchody sprzedawane są w postaci tak zwanych psich stacji. Są to śmietniki, przy których dodatkowo znajduje się specjalny dozownik na worki na psie odchody. Takie rozwiązanie wybierane jest coraz częściej przez rady nowoczesnych osiedli, a także przez lokalne władze, i wykorzystywane przy zielonych skwerach oraz w parkach.

Psie stacje warto ustawiać w widocznych miejscach, które często uczęszczane są przez właścicieli psów podczas spacerów z pupilami. Takie rozwiązanie zdecydowanie poprawi czystość w danej okolicy i sprawi, że trawniki nie będą ozdobione psimi odchodami. 

Zwracanie uwagi osobom, które nie sprzątają po swoich czworonogach, będzie o wiele łatwiejsze, jeśli na wyciągnięcie ręki będzie kosz na psie odchody. Takie rozwiązanie w zauważalny sposób pomaga radzić sobie z problemem psich odchodów, dzięki czemu korzystają na tym wszyscy mieszkańcy danego osiedla czy dzielnicy. Dlatego też warto rozważyć przedstawienie takiego projektu radzie osiedla lub innym lokalnym władzom, aby wzięli oni pod uwagę korzyści, jakie niesie za sobą taka inwestycja. Dobrej jakości psie stacje na pewno będą służyć przez długi czas. 

Pan Lotto