Gdzie przydaje się folia stretch?

paczki

Miejsca pracy takie jak magazyny, firmy kurierskie i poczta łączy ze sobą kilka ważnych cech. Po pierwsze firmy tego typu zajmują się wysyłką różnych towarów. Dostawy do klienta muszą więc docierać w wyznaczonym terminie. Wszelkie pomyłki w wysyłanych paczkach nie mają prawa się przydarzyć. Odbiorca musi otrzymać dokładnie to, co miało do niego dotrzeć.
Kolejną cechą wspólną jest dobre zabezpieczenie wysyłanego towaru. Nie może ulec zniszczeniu podczas transportu. Jest to priorytetowe zadanie, z którego firma jest rozliczana. Najlepszym sposobem na zabezpieczenie paczki jest zastosowanie folii stretch.

Ogromna popularność

folia stretch Panda ImportFolia stretch posiada wiele cennych zalet. Absolutnie podstawowe atuty tego materiału to jego atrakcyjna cena oraz wielofunkcyjność. Szczególnie ten drugi przykład zasługuje na szersze opisanie.
Najważniejszym zadaniem folii stretch jest opakowywanie wszelkiego rodzaju towarów kierowanych do wysyłki. By zapewnić doskonałą ochronę, folia jest bardzo odporna na uszkodzenia. Nie łatwo jest ją rozerwać, co zapewnia zabezpieczenie wszystkim owiniętym nią pakunkom. Jej kolejną cechą jest izolacja przedmiotów od niekorzystnych warunków atmosferycznych. Zapobiega przenikaniu wilgoci.
Z pomocą folii stretch możliwe staje się owinięcie ładunków o dowolnej wielkości i kształcie. Wpływa na to jej ogromna rozciągliwość. Paleta z luźnymi kartonami po owinięciu folią stanie się bardziej stabilna, co jest jej dodatkową zaletą.
Do korzystanie ze stretchu nie potrzebny jest klej czy też taśma. W trakcie pakowania folia przywiera do paczki. Jej przezroczysta odmiana pozwala sprawdzić, w jakim stanie znajduje się wysyłany ładunek. Do dyspozycji są również kolorowe wersje folii. Ich zalety ujawniają się, gdy pod nimi znajdują się cenne przedmioty. Nikt nie będzie w stanie zajrzeć, jaki towar wędruje do klienta.
Cena folii uzależniona jest od rozmiaru i wagi całej rolki. Na koszty wpływa też grubości folii.

Konkretne parametry

Folia stretch posiada wiele cennych właściwości, dlatego jest tak popularna. Warto też wspomnieć o jej parametrach. Najczęściej spotykane są rolki o szerokości 50 cm. Dostępnych jest też kilka innych wymiarów, lecz ten jest najbardziej wydajny. Folie charakteryzują się także różną grubością. Standardem jest tu grubość 17 lub 23 mikronów. Jednakże te wartości mogą sięgać do 30 mikronów. Wspomniana wcześniej rozciągliwość folii to najczęściej 150 %. Występują też odmiany o rozciągliwości 60 lub 270%.

Rozjaśnione zagadnienie

Folia stretch jest powszechnie używana do ochrony paczek przeznaczonych do transportu. Każdy magazyn, firma wysyłkowa czy poczta z niej korzysta. Wpływają na to jej doskonałe parametry, duża wydajność oraz wytrzymałość. Nie bez znaczenia jest też atrakcyjna cena, osoby zainteresowane zakupem zapraszamy do zapoznania się z ofertą dostępną na stronie opakmarket.pl.

Pan Lotto