Gdzie sprawdzi się deska kompozytowa?

deski kompozytowe

Jeśli zastanawiacie się, jakiego materiału lepiej użyć do wyłożenia tarasu czy balkonu, warto wziąć pod uwagę różne propozycje, bo nie zawsze te najpopularniejsze sprawdzają się tak samo w każdym miejscu. W tym artykule przybliżamy charakterystykę desek kompozytowych. Powiemy, czym one są oraz gdzie warto je wykorzystywać i przedstawimy zalety ich użytkowania. Dla wielu osób jest to świetna alternatywa i warto dowiedzieć się, dlaczego.

Czym jest deska kompozytowa?

Na samym początku warto przybliżyć samo pojęcie deski kompozytowej. Jest to deska zrobiona, jak sama nazwa wskazuje, z kompozytu, czyli materiału zawierającego trochę drewna i trochę tworzyw sztucznych. Poszczególne sklepy czy firmy zajmujące się montażem tarasów, jak np. Termo Floor, w swoim asortymencie posiadają różnego rodzaju deski kompozytowe, dlatego podczas kupna warto wybrać takie, które najlepiej pasują do danego miejsca. Jeśli mieszkacie w obszarze dość wilgotnym, warto wybrać takie deski, które tej wilgoci nie przyswajają. Co prawda, sztuczne tworzywa znajdujące się w deskach chronią przed tą wilgocią, jednak jeśli w desce znajduje się 50% naturalnego drewna, na pewno nie da się jej uniknąć całkowicie.

Co warto wiedzieć o deskach kompozytowych?

Stale wzrastająca popularność desek kompozytowych pochodzi, między innymi, z faktu, że nie trzeba poświęcać dużo czasu na zajmowanie się nimi. Kiedy deski zostaną położone na wybranej powierzchni, wystarczy je tylko przetrzeć według potrzeb tak samo, jak podłogi w mieszkaniu czy biurze. Ze względu na to, że deski są w dużej mierze złożone z tworzyw sztucznych, nie ma potrzeby impregnowania ich i są bardzo wytrzymałe – z pewnością posłużą wiele lat.
Kolejną dużą zaletą desek kompozytowych jest ich wygląd. Niektóre z nich przypominają drewno, dlatego kreują bardzo przytulną atmosferę. Z tego powodu świetnie nadają się praktycznie wszędzie – na balkony, tarasy, do altan czy ogrodów. Występują w różnych odcieniach, dzięki czemu można je z łatwością dopasować do licznych miejsc w zależności od pozostałego wystroju.

taras

Komfort i bezpieczeństwo

Nie ma wątpliwości, że wybranie desek kompozytowych wpływa również na poczucie swobody i bezpieczeństwo. Zarówno dzieci, jak i dorośli lubią chodzić po tarasach boso, kiedy na zewnątrz jest ciepło. Jeśli taras jest wyłożony drewnem, lepiej tego nie robić ze względu na drzazgi i nierówną powierzchnię, która drapie i okalecza skórę. Kładąc na podłogę tarasu deski kompozytowe, problem ten znika. Deski są gładkie i nie stanowią zagrożenia dla skóry stóp. Z kolei, jeśli chodzi o porównanie deski kompozytowej z tradycyjną kafelką, ta druga bardzo łatwo się nagrzewa, kiedy na balkon pada słońce. Deski kompozytowe nie ulegają aż takiemu nagrzaniu, dzięki czemu chodzenie wtedy po tarasie czy balkonie jest przyjemniejsze.

Instalacja desek z kompozytu

Do cech desek kompozytowych, o których warto wspomnieć, należy z całą pewnością również łatwe, a co za tym idzie, szybkie ich zamontowanie. Jeśli nie lubisz remontów i chcesz zainstalować na tarasie lub przed domem podłogę, która lada dzień będzie mogła być używana, deski z kompozytu będą najlepszym rozwiązaniem.
Deski kompozytowe są dostępne w różnych kolorach, dlatego są wykorzystywane zarówno w prywatnych ogródkach czy balkonach, jak i na hotelowych czy restauracyjnych tarasach, a także na balkonach biur. Ich stonowany wygląd sprawia, że nie wyróżniają się i są wręcz kojące dla wzroku. Co więcej, dzięki delikatnemu wyglądowi można z łatwością dopasować do nich wiele różnych rodzajów roślin, mebli oraz innych dodatków.

Pan Lotto