Gdzie szukać mieszkania?

nieruchomości Lubin

Wiele osób czy też całych rodzin wynajmuje mieszkanie. Takie rozwiązanie ma kilka zalet. Pierwszą może być dogodna lokalizacja, na przykład w centrum miasta. Możliwa jest też przeprowadzka do innego miejsca w razie znalezienia lepszego mieszkania.

Należy jednak zauważyć, że wynajem ma też spore wady. Najważniejsza z nich to fakt, że mieszkanie nie należy do ludzi w nim mieszkających. Wbrew pozorom to poważna wada. Nie mogą, bowiem urządzić go dokładnie tak jak chcą.

Rynek wtórny

Zakup własnego mieszkania to najlepsze rozwiązanie, choć wiążące się ze sporymi kosztami. Najczęściej konieczne jest zaciągnięcie kredytu. Jednakże po przemyśleniu, lepiej spłacać własne mieszkanie niż cudze. Są, więc dwie opcje kupna mieszkania.

Rynek wtórny to pierwsza z nich. Oferuje się na nim mieszkania od pierwszego lub kolejnego właściciela. Zazwyczaj mieszkanie jest gotowe do wprowadzenia się. Zaletą jest też to, że może znajdować się w dogodnej lokalizacji, na przykład w samym centrum miasta. Wiele ofert obejmuje pełne lub częściowe umeblowanie.

Jak każde rozwiązanie, rynek wtórny ma też pewne wady. Mieszkanie nie zawsze będzie utrzymane w dobrym stanie technicznym, podobnie jak budynek, w którym się znajduje. W takim wypadku pojawiają się dodatkowe wydatki na remont. Może się okazać konieczny też wtedy, gdy nowemu właścicielowi nie będzie odpowiadał wystrój wnętrz.

Druga możliwość

nieruchomości - mieszkania w LubinieDruga opcja zakupu to rynek pierwotny gdzie mieszkania kupuje się prosto od dewelopera. Najczęściej są to lokale w stanie budowy. Daje to pewność, że mieszkanie będzie to nowe. Co ważne powstanie w oparciu o najnowsze technologie, na osiedlu wybudowanym od podstaw, warto sprawdzić oferty specjalistów doświadczonych.

Minusem może być fakt, że nowe osiedla zlokalizowane są na obrzeżach miast. Jeżeli jednak nabywcy to nie przeszkadza to takie rozwiązanie jest dla niego.

Mieszkania oferowane są w dwóch opcjach. Pod klucz, innymi słowy już gotowe do zamieszkania. Druga możliwość to lokal do wykończenia. Dobre rozwiązanie dla klientów pragnących dopasować mieszkanie do swojego projektu. Na pierwszy rzut oka, wydaje się to podobne do kupna mieszkania z rynku wtórnego. Jednakże różni je ważna kwestia. Tu nabywca dokłada pieniądze do wykończenia, nie musi robić tego na własną rękę.

Indywidualny wybór

Zakup mieszkania to poważna i droga decyzja. Dlatego też powinna być dobrze przemyślana. Są dwie drogi do wyboru, rynek wtórny i pierwotny. W jednym i drugim znajdą się pewne wady i zalety. Mieszkanie po kimś może nie być w dobrym stanie i konieczny będzie remont. Jest jednak tańsze

Rynek pierwotny to nierzadko dość długie oczekiwanie na zakończenie budowy. Z drugiej strony jest pewność nowego mieszkania i -często – możliwość zamówienia pod klucz.


Zapraszamy mieszkańców Poznania do rozważenia wyjazdu z miasta i zamieszkania na jego obrzeżach w atrakcyjnie usytuowanych mieszkaniach – nakutrzeby.pl/opis-inwestycji.

Pan Lotto