Hotel czy apartament – porównujemy opcje noclegu

Podróżując, często dochodzimy do wniosku, że tym razem chcemy spędzić kilka nocy w miejscu, które  zaskoczy nas cudownym wystrojem, będzie ekskluzywne i nowoczesne. Zdarza się, że planujemy ważny dla nas moment lub chcemy coś uczcić. Szukamy więc odpowiedniego otoczenia. Do głowy przychodzi nam wtedy wynajęcie apartamentu. Jak wypada on w porównaniu z klasycznym hotelem? Na co warto się zdecydować? Co wziąć pod uwagę?

Apartament

Decydując się na luksusowy apartament mamy pewność najwyższych standardów. Wnętrza są przestronne, nowoczesne i eleganckie. Składają się z paru pokoi, nierzadko dużych tarasów i pełnego wyposażenia wnętrz. W apartamencie możemy poczuć się iście królewsko. Nie dziwi więc fakt, że często wybierany jest on, by uczcić rocznicę ślubu, oświadczyć się lub świętować wieczór panieński czy kawalerski. Apartamenty wynajmowane są jednak również w trakcie podróży. Wymagający klienci, szukają czegoś, co zapewni im najwyższej klasy pobyt. Dochodzą więc do wniosku, że nic nie zaspokoi ich potrzeb tak, jak ekskluzywny apartament.

Istnieją jednak i tacy, którym nie zależy na takich wygodach. Wolą klasyczne, sprawdzone rozwiązanie w postaci pokoju w hotelu. I takie wyjście ma oczywiście szereg zalet. Zwłaszcza, że dzisiejsze, nowoczesne hotele w swej ofercie mają pokoje o naprawdę wysokim standardzie, wyposażone w najwyższej jakości sprzęty.

Hotel

Tak więc ci, którym również zależy na wysokich standardach, jednak nie mają zbyt wygórowanych oczekiwań decydują się na pobyt w hotelu. Są to klienci dla których wielkość pomieszczeń lub mówiąc dosłownie – ich liczba, nie jest najważniejsza. Owszem, liczy się wygoda i komfort, jednak nie chodzi im o przestrzeń przypominającą mieszkanie. Nie zależy im również na tym, aby pomieszczenia były luksusowe i wytworne. Wystarczy dobrze wyposażony i ciekawie urządzony pokój. Czasami takimi wyborami kierują po prostu preferencje klienta, a czasami obawa o zbyt wysokie ceny w przypadku wynajęcia apartamentu. Nie sposób bowiem zaprzeczyć temu, że pobyt w tym drugim jest po prostu droższy. Nie każdego stać na wydatek tego rzędu.

Hotel czy apartament – porównujemy opcje noclegu

Dokonując wyboru, decydując się na wynajęcie apartamentu lub hotelu, przede wszystkim więc powinniśmy odpowiedzieć sobie na pytanie: na co mnie stać? Jeśli dysponujemy gotówką, która pozwala nam spędzić czas w apartamencie, warto z tej opcji skorzystać. Oczywiście pod warunkiem, że zależy nam na naprawdę ekskluzywnym wnętrzu, atmosferze luksusu i wielu udogodnieniach.

Jeśli jednak stawiamy na pobyt w równie komfortowych wnętrzach, lecz urządzonych i zaprojektowanych z mniejszym rozmachem, postawmy na nowoczesny hotel. Takie miejsce zapewni nam dodatkowo wiele innych udogodnień. Poczynając od coraz częściej odwiedzanych SPA, po hotelowe restauracje serwujące dania na miejscu.

Popularną opcją w hotelach jest śniadanie w cenie.

Apartament w hotelu

Kiedy jednak, nawet po rozważeniu wszystkich za i przeciw nie potrafimy dokonać wyboru, zdecydować co jest dla nas lepsze, z pomocą przyjść mogą hotele takie jak Jasek Premium z Wrocławia, łączące obydwie opcje. W swej ofercie proponuje on bowiem apartamenty w bardzo wysokim standardzie.

Jego luksusowe, dwupokojowe apartamenty z dużymi tarasami zapewniają nie tylko wypoczynek w ekskluzywnych wnętrzach, ale również dostęp do atrakcji i udogodnień dostępnych na terenie hotelu. A więc sauny, restauracji, sal konferencyjnych i wielu innych.

W taki sposób połączyć można obie opcje, nie rezygnując z zalet żadnej z nich. Miejscem w którym spędzimy czas, będziemy spać i świętować będzie elegancki apartament. Gdy jednak zgłodniejemy możemy zejść do hotelowej restauracji zamówić obiad, albo po ciężkim dniu skorzystać z sauny. Połączenie tych dwóch możliwości daje alternatywę dla niezdecydowanych.

Trzy możliwe opcje

Porównując hotele i apartamenty dojść można do wniosku, że wszystko pozostaje kwestią naszych potrzeb, ale i możliwości, zwłaszcza tych finansowych. Nie ukrywajmy bowiem, że apartamenty są oczywiście droższą opcją, niż klasyczny hotelowy pokój. Kiedy jednak różne nasze potrzeby stoją w sprzeczności do siebie, szukajmy wyjścia. Często idealnym okazuje się apartament w hotelu, czyli dwa w jednym. Wysoki standard plus szereg hotelowych udogodnień.

Pan Lotto