Ile kosztuje doba hotelowa we Wrocławiu?

rynek we Wrocławiu

Wrocław jest dynamicznie rozwijającą się stolicą Dolnego Śląska, miastem o bogatej historii, cennych zabytkach. Ze względu na swoje atrakcyjne położenie nad Odrą przyciąga ono wielu turystów nie tylko rodzimych, ale z Europy, a nawet świata. 

W 2016 roku otrzymało tytuł Europejskiej Stolicy Kultury. Odbywają się tutaj imprezy kulturalne, muzyczne, na przykład Wratislavia Cantans, Jazz nad Odrą,  Przegląd Piosenki Aktorskiej, a także rozrywkowe i sportowe. 

Wizytówką miasta jest nowoczesny stadion miejski, na którym mają miejsce różnorodne wydarzenia. Wrocławskie ZOO oferuje zwiedzanie jedynego w Polsce Afrykarium, a liczne baseny oraz aquapark są niezwykłą atrakcją dla dzieci. 

Ze względu na bogata ofertę turystyczną Wrocław jest miastem często wybieranym przez turystów. Ogrom atrakcji powoduje, że stolicę Dolnego Śląska doceniają również przybysze z innych krajów, gdyż znajduje się ona na liście najbardziej atrakcyjnych miejsc na świecie. Bogata baza turystyczna sprawi, że urlop we Wrocławiu będzie można zaliczyć do najbardziej udanych

Baza turystyczna we Wrocławiu

Baza turystyczna Wrocławia jest tak rozbudowana, że każdy turysta spędzi tu miło czas. Wiele miejsc noclegowych w hotelach, hostelach, pensjonatach, na kempingach oraz apartamentów i pokoi gościnnych do wynajęcia, a także miejsc, gdzie można coś zjeść i miło spędzić czas w gronie przyjaciół lub z rodziną sprawi, że czas spędzony we Wrocławiu będzie niezapomniany. 

Funkcjonujące w mieście miejsca noclegowe posiadają różny standard i przedział cenowy. Do najtańszych należą schroniska młodzieżowe i tanie kwatery prywatne. Zdecydowanie wyższy standard oferują hotele i apartamenty, dlatego każdy turysta wybierze ofertę najbardziej odpowiadającą jego możliwościom finansowym. 

Należy dodać, że najwięcej obiektów znajduje się w centrum miasta. Natomiast dla zwolenników zacisznych miejsc, dalekich od codziennego zgiełku miasta stolica Dolnego Śląska, w trosce o komfort odwiedzających, oferuje hotele na obrzeżach Wrocławia o wysokim standardzie, z pokojami jednoosobowymi i dwuosobowymi, wyśmienitą kuchnią, profesjonalną obsługą, która sprawi, że pobyt w wybranym hotelu we Wrocławiu na długo pozostanie w pamięci niejednego turysty. Warto skorzystać z oferty noclegu na obrzeżach miasta ze względu również na przystępne ceny. 

Co to jest doba hotelowa?

Doba hotelowa wyznacza dokładnie czas przyjazdu gościa do obiektu, a konkretnie przekazania mu kluczy do pokoju i godzinę wymeldowania oraz oddania kluczy recepcji. Obsługa hotelu ma obowiązek przygotowania pokoju dla gości, a także rozpoczęcia sprzątania po opuszczeniu przez nich pomieszczenia. Jest to również niezwykle ważna informacja nie tylko dla obsługi, ale również klientów. Pomimo nazwy doba hotelowa nie musi trwać 24 godziny. Przyjmuje się, że nie powinna trwać krócej niż 20 godzin

Co ma wpływ na koszt doby hotelowej?

Decydującym czynnikiem przy wyborze hotelu jest cena doby hotelowej. Jest wiele czynników składających się na jej wysokość. Jednym z nich jest standard obiektu, rodzaj pokoju i koszty jego utrzymania, a także ilość gwiazdek oraz termin pobytu gościa w hotelu we Wrocławiu. Najdroższe są oczywiście apartamenty z aneksem kuchennym i innymi pomieszczeniami, najmniej będziemy musieli zapłacić za jedną osobę w pokoju jednoosobowym. Koszty w rejonach o szczególnych walorach turystycznych są oczywiście wyższe. 

Wrocław

Duże znaczenia ma także łatwy dojazd, dogodna lokalizacja, miejsca parkingowe i atrakcyjne otoczenie. Klienci poszukują hoteli nie tylko z miejscami noclegowymi, ale również restauracją, strefą wypoczynku, placem zabaw dla dzieci, a także wszelkimi ułatwieniami dla rodziny z małymi dziećmi. Na cenę doby hotelowej mają oczywiście wpływ koszty utrzymania obiektu takie jak: sprzątanie, naprawianie szkód, zużycie prądu, wody i wiele innych czynności związanych z jego eksploatacją.

Jakie są przeciętne ceny za dobę hotelową?

Obecnie ceny za dobę w hotelach położonych w miejscach turystycznie atrakcyjnych kształtują się w przedziale od 400 do 500 złotych za dobę. Należą do nich miejscowości takie jak Karpacz, Szklarska Poręba, Świeradów Zdrój. Nad morzem ceny kształtują się od 400 złotych  i więcej za pokój dwuosobowy. 

Koszt rezerwacji w wyżej wymienionych miejscach jest zdecydowanie wyższy niż wybór hotelu Jasek Premium Wrocław jako miejsca na letni pobyt. Tu za pokój jednoosobowy trzeba zapłacić 199 złotych za dobę, dwuosobowy zaś kosztuje 249 złotych, trzyosobowy – 279, a apartament od 499 złotych.

Redaktor MK