Jak bezpiecznie zapakować wino lub inny alkohol na prezent?

Dobrej jakości wino lub inny trunek to doskonały pomysł na prezent zarówno dla bliskiej osoby, jak i dla kolegi z pracy. Tego typu podarunek jest jednak kłopotliwy ze względu na to, że trzeba odpowiednio zapakować butelkę. Należy to zrobić nie tylko w sposób efektowny i estetyczny, ale również w taki, aby nie uległa ona uszkodzeniu w trakcie transportu. Jak dobrze zapakować butelkę z alkoholem, aby była ona bezpieczna i jednocześnie prezentowała się naprawdę ciekawie? Sprawdź nasze porady, a na pewno osiągniesz na tym polu ogromny sukces i sprawisz ogromną przyjemność komuś bliskiemu ciekawym i dobrze zabezpieczonym prezentem

Kartonowe pudełko z wypełnieniem lub ozdobny kosz

Sposobów na pakowanie prezentów jest wiele. Jedni ludzie są miłośnikami pakowania wszystkiego w papier ozdobny, który jest świetnym rozwiązaniem, jednak sprawdza się w przypadku przedmiotów o prostej budowie. Książki, płyty czy inne produkty, które mają proste krawędzie i brak zakrzywień można łatwo i estetycznie opakować właśnie w taki papier. Niestety w przypadku butelki z alkoholem, czy to z winem, czy z whiskey lub dobrą brandy, taka metoda nie zda egzaminy. Na zakrzywionych i obłych krawędziach papier będzie nieestetycznie się marszczył i bardzo trudno będzie go odpowiednio dopasować do jej kształtu, ponadto papier nie da też pożądanego zabezpieczenia przed uszkodzeniem ze względu na to, że jest bardzo cienki i nie amortyzuje uderzeń ani wstrząsów i innych potencjalnych urazów, jakich może doznać szklana butelka. Dlatego lepiej wybrać np. piękne, papierowe pudełko o sztywnych ścianach.

Kartonik na alkohol powinien być w miarę możliwości dopasowany do rozmiarów butelki. Im mniej miejsca będzie między alkoholem a pudełkiem, do którego zostanie on zapakowany, tym lepiej, ponieważ nie będzie mógł się on we wnętrzu opakowania przesuwać. Jeśli pudełko jest nieco za duże, to warto zdecydować się na jego wypełnienie ozdobnymi ścinkami papieru, sizalem z kwiaciarni, czyli tak zwanym siankiem florystycznym lub nawet naturalnie wyglądającym papierem szarym, który jest obecnie bardzo modny i cieszy się dużą popularnością. Tak przygotowane pudełko należy zamknąć wieczkiem i można przewiązać ozdobną kokardką, i gotowe! Alternatywą będzie również papierowy kosz na prezenty, który jest otwarty i od razu zdradza, co jest w środku, ale zapewnia też naprawdę efektowny wygląd całego prezentu. Tutaj też warto postawić na odpowiednie wypełnienie.

Klasyczna torebka idealna na każdą okazję

Jeśli nie chcesz szukać dopasowanego rozmiarowo pudełka lub nie masz pomysłu, z czego wykonać odpowiednie wypełnienie, to możesz zdecydować się na klasyczną torebkę papierową na prezenty. Na rynku dostępnych jest wiele modeli o rozmiarach, które są idealnie dopasowane do butelek z alkoholem. Torebki z papieru na prezenty są zazwyczaj znacznie grubsze niż klasyczny papier do pakowania, dzięki czemu zabezpieczają odpowiednio podarunek. Ponadto jest ich naprawdę szeroki wybór. Dzięki temu można bez najmniejszego trudu znaleźć opakowanie idealne na praktycznie każdą okazję oraz dla osoby w każdym wieku. Znajdziesz torebki papierowe na alkohol z motywem ślubnym oraz komunijnym, z wesołymi obrazkami idealnymi dla najlepszego kumpla lub przyjaciółki, a także z elegancką kratką lub paskami, które świetnie sprawdzą się jako opakowanie dobrej whiskey dla kolegi z pracy lub nawet szefa. Pamiętaj, że dobre opakowanie nie tylko powinno zapewniać bezpieczeństwo, ale również być dopasowane do odbiorcy oraz okazji!

Pan Lotto