Jak dbać o firany żakardowe

firany żakardowe

Często kobiety zadają sobie pytanie czy firany żakardowe są łatwe w utrzymaniu? Czy też jak prać firanki, by w dalszym ciągu miały piękny i czysto biały kolor? W zasadzie to to jak długo nasze firany zachowają piękny i żywy kolor tak naprawdę w bardzo dużej mierze zależy od tego, z czego dokładnie zostały wykonane oraz także jak my jako właściciele o nie dbamy.

Firany żakardowe – sposoby czyszczenia

Zazwyczaj firany żakardowe wykonywane są z poliestru. Czasem do tychże jakże sztucznych włókien dodaje się odrobinę bawełny naturalnej. Jednak czy to coś tak naprawdę zmienia w zakresie samej pielęgnacji tychże firanek? Oj niestety tak. Włókna naturalne zdecydowanie dodają naszym firanom miękkości. Jednak jednocześnie mogą znacznie szybciej od firan sztucznych żółknąć, czego bardzo nie lubimy i nie chcemy. Zwłaszcza dotyczy to domów, w których pali się dużo papierosów czy też w miastach, w których mamy zanieczyszczenie w formie smogu. Efektem jest to, że nasza firanka zaczyna mieć lekko nierówny kolor.

Podobny w zasadzie efekt występuje w firanach, które posiadają nabłyszczającą nitkę. Jaki w z tego wynika wniosek? A taki, że powinniśmy przed zakupem żakardowej firany zapytać i dokładnie się zorientować jaki jest jej skład włókien. Jak usuwać poszczególne zabrudzenia?

  • tłuszcz czy też inne drobne zabrudzenia możemy usunąć bardzo zwykłym płynem do mycia naszym. Nawet firan nie trzeba ściągać wystarczy je tak naprawdę troszkę zamoczyć.
  • jeśli chodzi o wosk to koniecznie musimy go zamrozić, a następnie zeskrobać.
  • pyłek kwiatowy również osiada na firankach. Należy go dokładnie strzepać oraz zebrać odkurzaczem. Jeśli jednak to nie pomoże to możemy plamkę przetrzeć bardzo delikatnie niczym innym jak spirytusem.

Musimy także pamiętać, że zbyt mocne tarcie miejsca zabrudzonego może spowodować tak naprawdę zniknięcie zabrudzenia w głąb naszej firany.haftfirany.pl

A co z praniem firan żakardowych?

Tak naprawdę to powinniśmy je prać kilka razy do roku. Ewidentną zaletą firan żakardowych jest fakt, że może je bardzo swobodnie prać w pralce oraz także nie trzeba ich prasować. Wystarczy tak naprawdę po odcieknięciu rozwiesić oraz pozwolić ich wyschnięciu bardzo naturalnie. Właściwość, którą firanki żakardowe posiadają sprawia, że naprawdę są bardzo łatwe w pielęgnacji. A w jaki sposób utrzymać biel firan żakardowych? Wystarczy w zasadzie używać proszków do prania specjalnych tkanin.

Można jak najbardziej także wykorzystać sposoby babcine. Mam tutaj na myśli na przykład użycie proszku do pieczenia czy też sodę. Jednak tak naprawdę to nowoczesne środki do prania naszych firanek są naprawdę znacznie bardziej skutecznie i są dostępne. W zasadzie to możemy je kupić w dosłownie każdym sklepie chemicznym. Jak widzimy pielęgnacja tychże firan nie jest wcale taka trudna. Jedyne co musimy mieć to musimy mieć pewną wiedzę specjalistyczną na ten temat. Gdy znamy podstawy to tak naprawdę nic nam nie będzie straszne i ze wszystkim sobie doskonale poradzimy. Jak widzimy wiedza jest w każdej branży bardzo ważna

Pan Lotto