Jak działa zdalna pomoc informatyczna?

hardware

Firmy zajmujące się pomocą informatyczną chętnie rozwiążą nawet najbardziej skomplikowane problemy związane z działaniem naszego sprzętu. Każde przedsiębiorstwo zajmujące się tą branżą, świadczy usługi w inny sposób i charakteryzuje się innym trybem działania. Coraz popularniejsze staje się pomaganie klientom zdalnie, na odległość. Jak wygląd taka współpraca?

Jeśli problem z komputerem wymaga interwencji specjalisty, jednak nie jest bardzo poważny, skorzystanie z usług zdalnej pomocy może okazać się świetnym rozwiązaniem. Taka opcja jest znacznie tańsza i szybsza. Nie wymaga ona dojazdu do klienta i cały jej proces jest znacznie sprawniejszy.

Współpraca opiera się przede wszytkim na konsultacji telefonicznej. Podczas niej klient może określić w czym jest problem i zadać ewentualne pytania. Dzięki rozmowie konsultant może określić czy zdalna pomoc będzie wystarczająca, czy będzie konieczna osobista wizyta u klienta. Kolejnym etapem jest dokonanie wpłaty za usługę, a po szybkim przelewie informatyk może rozpocząć swoją pracę.

Za pomocą specjalistycznego programu pracownik firmy łączy się z komputerem klienta. Informatyk pracując na obcym pulpicie szybko naprawi błąd, dokona aktualizacji lub usunie wirusa. Jeśli problem, z którym klient prosi o pomoc jest prosty do rozwiązania, niekiedy wystarczy sama rozmowa telefoniczna. Informatyk krok po kroku będzie tłumaczył kolejne etapy, a klient sam będzie dokonywał zmian na swoim komputerze.

język programistyczny

Pomoc informatyczna to wiele zróżnicowanych zadań: począwszy od prostych napraw sprzętu czy hardware’u, po reinstalację sterowników, upgrade software’u czy zaprogramowanie ważnych dla firmy funkcji i stworzenie programów użytkowych.

Skorzystanie z usługi zdalnej pomocy informatycznej jest chętnie wybieranym sposobem na rozwiązanie problemów technicznych. Metoda ta jest niezwykle szybka, nie musimy czekać na dojazd specjalisty. Chętnie korzystają z niej osoby prywatne jak i duże firmy, potrzebujące jednorazowej pomocy. Szybkość wykonywanych usług jest to niezwykle istotna w sytuacji gdy komputer jest niezbędnym elementem codziennej pracy. Ponadto skorzystanie ze zdalnej pomocy informatycznej będzie zdecydowanie tańszą opcją niż wezwanie specjalisty, który będzie musiał dojeżdżać do klienta. Ceny za rozwiązanie jednego problemu mogą znacznie się od siebie różnić. Zazwyczaj za jednorazową pomoc zapłacimy ok. 30-50zł. Możemy również zdecydować się na wykupienie pakietu porad informatycznych na przyszłość, z wyprzedzeniem. Jeśli wiemy, że z naszym sprzętem często dzieją się  problemy, takie działanie może być dobrym rozwiązaniem. Płacąc z góry np. za trzykrotną pomoc serwisu informatycznego, w momencie gdy wystąpi problem, czas interwencji jeszcze bardziej się skróci, gdyż firma nie będzie musiała oczekiwać na przelew pieniędzy.

W czym pomoże nam zdalnie działająca pomoc informatyczna? Pomoże ona rozwiązać problemy z konfiguracją różnego typy oprogramowania, usunie niechciane dodatki do przeglądarki, zoptymalizuje system, zniweluje problem wolno działającego systemu, skonfiguruje router, zainstaluje wszelkie programy, usunie wirusy i skutki ich działania. Pomoc informatyczna skutecznie odzyska usunięte z komputera dane, w przypadku ich utracenia. [ źródło: aitik.pl ]

W związku z duży zainteresowaniem ze strony klientów, na rynku powstaje coraz więcej firm świadczących tego typu usługi. Dotychczasowe przedsiębiorstwa, które świadczyły tradycyjne usługi informatyczne poszerzają swoje oferty o możliwość zdalnej pomocy. W większych miastach mamy możliwość swobodnego wyboru między firmami tej branży. Przed skorzystaniem z usług pomocy informatycznej, zapoznajmy się z ofertami wszystkich oferujących się firm. Porównajmy opinie i zestawmy ze sobą poszczególne cenniki. Po tak gruntownym zapoznaniu się ryzyko podjęcia złej decyzji jest minimalne. Jeśli firma oferuje wykupienie pakietu kilku porad, dobrym pomysłem jest zastanowienie się nad takim wydatkiem. Często zakup wielokrotnej usługi jest tańszy od jednorazowej pomocy.

Pan Lotto