Jak działają wypożyczalnie samochodów?

AMG

Czasem gdy pojedziemy do innego miasta, przykładowo Wrocławia, w którym na co dzień nie mieszkamy, i z różnych względów nie możemy polegać na tamtejszej komunikacji miejskiej bądź nie chcemy wydawać mnóstwa pieniędzy na taksówki, najlepszym rozwiązaniem jest skorzystanie z wypożyczalni samochodów. Jest to całkiem proste!

Rozmaite firmy oferujące możliwość wypożyczenia auta ogłaszają się w internecie. W przypadku braku dostępu do internetu możemy posłużyć się książką telefoniczną.

Jak wybrać samochodów z wypożyczalni?

Możemy wybrać konkretny model auta i zamówić je przez internet, wypełniając formularz za pomocą swoich danych osobowych tudzież dzwoniąc na numer infolinii danej firmy. Po wypełnieniu formularza albo przez internet, albo telefonicznie, zostanie przedstawiony wzór umowy wynajmu oraz wycena usługi. Wtedy też ustalana jest wysokość kaucji, za pomocą której firma zabezpiecza się w przypadku niewywiązania się z umowy przez klienta. Za pośrednictwem internetu mamy jednak wgląd w całą ofertę aut dostępnych w wypożyczalni i możemy się z nią na spokojnie zapoznać. Dodatkowo możemy natknąć się na specjalne promocje bądź rabaty, często dostępne jedynie przy zamawianiu samochodu on-line.

Z wynajmowaniem auta najlepiej nie czekać na ostatnią chwilę tylko zrobić to z pewnym wyprzedzeniem, wtedy mamy większą szansę na wypożyczenie auta które spełni wszystkie nasze wymogi. Podczas odbioru pojazdu wymagane jest przedstawienie dokumentu, by potwierdzić tożsamość, może to być dowód osobisty, prawo jazdy lub paszport. Auto można odebrać (a potem pozostawić) w ustalonym przez klienta miejscu. Nie musi to być, oczywiście, dwa razy to samo miejsce. W przypadku Wrocławia wypożyczalnia samochodów MAD Cars oferuje podstawianie aut pod wskazany adres. Nie wszystkie wypożyczalnie są otwarte całodobowo, jednak po wcześniejszym ustaleniu jak najbardziej auto można odebrać lub oddać nawet w godzinach nocnych. Tania wypożyczalnia samochodów Wrocław – Tani-wynajem wychodzi naprzeciw swoim klientom i oferuje podstawianie i odbiór także spod najpopularniejszych miejsc we Wrocławiu: Dworzec PKP i PKP, lotnisko, Galeria Dominikańska czy Rynek.

Jak rozliczane są usługi dodatkowe w ramach wypożyczalnia samochodów Wrocław?

Tak samo jak dodatkowo płatne jest dodatkowe wyposażenie samochodu na przykład w nawigację czy fotelik w przypadku podróżowania z dzieckiem. Nie trzeba natomiast w żaden sposób dokładać się do ubezpieczenia samochodu i tym podobnych opłat – wszystkie one są, a przynajmniej powinny, być pokrywane przez wypożyczalnię samochodów. W przypadku stłuczki, jeżeli nie jest ona z winy klienta, nie jest on obciążany żadnymi dodatkowymi kosztami, a na miejsce wypadku postawiany jest samochód zastępczy. Kierowca ponosi natomiast koszty paliwa  – w chwili podstawienia auta klient informowany jest o ilości benzyny w baku, i w chwili zwracania pojazdu powinna być ona taka sama.

Pan Lotto