Jak poprawić warunki bytowe w źle zarządzanej nieruchomości?

zarządzanie nieruchomościami Kraków

Nie od dziś wiemy, że źle zarządzana nieruchomość to mało przyjemne mieszkania. Wiele osób mieszkających w kamienicach narzeka na sposób ich zarządzania. Często są one zaniedbane i nieremontowane od wielu lat, ze względu na to, że pieniądze, jakie płacą mieszkańcy danej nieruchomości są źle inwestowane. Niektórzy próbują zmienić taki stan rzeczy samodzielnie, jednak nie da się ukryć, że jest to zajęcie trudne. Dlaczego? Ponieważ jedna osoba ma małą możliwość wpływu na ogół mieszkańców kamienicy. Jeżeli zatem nie jesteśmy osobami niesamowicie zaangażowanymi i obdarzonymi charyzmą prawdopodobnie nasze próby walki z systemem zakończą się fiaskiem.

Jak rozwiązać ten problem?

Często rozwiązanie jest prostsze niż może się wydawać. Wystarczy powierzyć zarządzanie nieruchomością innym specjalistom. Zamiast pozwalać na to by była ona zarządzana odgórnie przez „profesjonalistów” z urzędu, możemy skierować do nich podanie o zrezygnowaniu z ich usług i powierzyć zarządzanie nieruchomościami komuś innemu. Obecnie na rynku jest wiele firm, które zajmują się tego typu działalnością, zatem jedynym problemem będzie wybranie tej jednej jedynej, która zapewni nam najwyższa jakość usług. W Krakowie polecamy Domator – od wielu lat już zajmują się prowadzeniem działalności  w tej branży i dlatego świadczą najwyższą jakość usług.

zarządzanie nieruchomościamiCzym kierować się przy wyborze specjalisty?

Na pewno warto popatrzeć na ich historie działalności. Czy firma działa od wielu lat? Czy pracuje w niej dużo pracowników? Jak wygląda poziom wykształcenie pracowników? Jakie firmy korzystają z jej usług?

Dzięki kierowaniu się odpowiedziami na te pytania mamy pewność, że  firma działa profesjonalnie. Nie chcemy przecież spaść z deszczu pod rynnę i nadal narzekać na sposób zarządzania nieruchomościami.  Firma powinna zapewnić nam pomoc w przeprowadzeniu koniecznych remontów, zdobywać fundusze na niezbędne zabezpieczenia, zapewniać usługi sprzątaczek i konserwatorów. Tylko dzięki rzetelnej pomocy w tym zakresie możemy powiedzieć, że mamy do czynienia z rzetelną firmą. Nie da się także ukryć, że w cenie są usługi prawne. Nasz zarządca powinien współpracować ze specjalistami, którzy w razie konieczności będą reprezentować nasze osiedle w sporach prawnych itp.

Pan Lotto