Jak przechowywać sprzęt tenisowy?

Masz rakietę, strój, buty i chcesz iść na kort, ale rakieta nie mieści się do żadnej z twoich toreb ani plecaków? Zachodzisz w głowę co zrobić, by to zmienić? Dobra torba tenisowa, wysokiej jakości, to idealne rozwiązanie twojego problemu.

Zwykły plecak lub torba sportowa wydają się wystarczające. Zmienia się to w momencie, gdy próbujemy się spakować. Nieodpowiednie rozmiary i konieczność umieszczenia rakiety pod kątem są nie tylko niewygodne, ale też niebezpieczne dla sprzętu. Naciąg rakiety tenisowej jest mocny i sprawdza się w przypadku uderzeń na korcie, ale nie zniesie on długotrwałego nacisku innych rzeczy przenoszonych i przechowywanych w torbie sportowej. Profesjonalne torby do tenisa są zaprojektowane tak, by uniknąć niepotrzebnych problemów i potencjalnych uszkodzeń.

Przechowywanie sprzętu tenisowego w domu

Akcesoria do grania w tenisa to spora inwestycja. Nie chcesz by rakieta, za którą słono zapłaciłeś, uległa uszkodzeniu, dlatego, że trzymasz ją w nieodpowiednim dla niej miejscu. Zdarza Ci się wrócić z kortu, wyjąć rakietę z plecaka, ustawić pod ścianą czy oprzeć o meble? Takie traktowanie nie jest słuszne i aż się prosi o wypadek. Rakieta może upaść, odkształcić się, ukruszyć, słowem uszkodzić. Jeśli chcesz cieszyć się swoją rakietą długo i bezproblemowo, musisz zadbać o jej bezpieczeństwo. Dobrze mieć wyznaczoną przestrzeń w szafie, gdzie w pokrowcu, a najlepiej też w torbie do tenisa, umieścisz swój sprzęt. Miejsce musi być dopasowane rozmiarem do rakiety, nie można też układać na niej żadnych przedmiotów, szkodzi to naciągowi. Dobrym pomysłem jest zawieszanie rakiety na ścianie. Oczywiście trzeba mieć do tego specjalistyczny wieszak i miejsce na ścianie. Jeśli zapewnisz rakiecie dobre warunki, odwdzięczy Ci się niezawodnością podczas meczu.

Przemieszczanie się z domu na kort

Wybór torby dedykowanej do przechowywania i przenoszenia sprzętu tenisowego to ważna decyzja. Na rynku są trzy główne kategorie takich toreb. Klasyczne, zawieszane na ramieniu, termobagi i plecaki. Każde z nich są odpowiednio wyprofilowane i zapewnią Ci profesjonalne i bezpieczne transportowanie rakiety na kort. Dokonując zakupu, zwróć uwagę na pojemność i ilość osobnych komór. Na kort zabieramy nie tylko rakietę. W odpowiedniej torbie będzie miejsce na butelkę wody, strój czy ręcznik. Przy tym kieszenie powinny być na tyle niezależne od siebie, by ewentualne przemieszczanie się przedmiotów nie zagrażało ich bezpieczeństwu. Od Ciebie zależy wielkość, jaką wybierzesz. Osoby posiadające większą ilość rakiet powinny zainwestować w większą torbę z dużą ilością przegródek. Czym są termobagi i jaka jest różnica między nimi a tradycyjną torbą? Jeśli zależy Ci na maksymalnej ochronie sprzętu, grasz często lub nawet zawodowo, termobag będzie idealnym wyborem. Posiada on komory termoizolacyjne, podobne do tych w przenośnych lodówkach czy termosach. Utrzymują one stałą temperaturę i chronią rakietę przed jej nagłymi zmianami. Wyjście z rakietą na mróz z ciepłego mieszkania może jej szkodzić. Jeśli opuścimy klimatyzowane pomieszczenie i wyjdziemy w upalne popołudnie, możemy narażać naciąg i rakietę. Termobag chroni dodatkowo przed wilgocią, a w naszym klimacie jest to niezastąpiona cecha. Jeśli nie jesteś aż tak wymagającą osobą, a zależy ci na wygodzie, możesz kupić plecak na sprzęt tenisowy. Taki plecak sprawdzi się podczas dojeżdżania na kort rowerem. Plecak ma pewne ograniczenia, ale przy grze hobbystycznej w zupełności wystarczy.

Torba to nie wszystko — zastosowanie pokrowca.

Absolutną podstawą podczas przechowywania rakiety tenisowej jest pokrowiec. Na rynku jest dostępna całkiem szeroka paleta tego typu produktów. Dlaczego nie powinniśmy wkładać rakiety bezpośrednio do torby? Pokrowiec chroni ją głównie przed mikrouszkodzeniami, przylega ciasno i zapobiega otarciom. Jeśli przechowujesz rakietę na wieszaku, koniecznie rób to w pokrowcu.

Kompletowanie sprzętu do uprawiania sportu może wydawać się skomplikowane. Tenis wymaga przygotowań i nie da się tego obejść. Jeśli kupiłeś  sprzęt, zainwestuj w odpowiednie przechowywanie. Dzięki prawidłowemu traktowaniu twoja rakieta będzie Ci służyła dłużej i lepiej, a naciąg nie będzie wymagał częstych poprawek.

Redaktor MK