Jak przygotować samochód do sprzedaży?

mycie auta przed sprzedażą

Decydując się na sprzedaż samochodu, musimy przygotować przede wszystkim szereg dokumentów, ogłoszenie w Internecie oraz sam pojazd. Sprzedanie samochodu nie jest łatwym procesem. Jednak od tego, jak i kiedy uda nam się znaleźć kupca, decyduje wiele czynników.

Przede wszystkim istotny jest stan samochodu, rocznik produkcji, jego marka oraz model. Jednak każdy z nas, kto podejmuje decyzję o sprzedaży samochodu, musi zadbać o to, by pojazd w dniu zakupu był czysty.

Odpowiednie przygotowanie auta gwarantuje nam nie tylko większe zainteresowanie, ale i szybszą transakcję. Prezencja auta jest niezwykle istotna – zdjęcia bowiem oddają faktyczny stan, w jakim znajduje się samochód.

Jak zadbać o samochód tuż przed wystawieniem go na sprzedaż? – Otóż, istnieje szereg czynności, dzięki którym o wiele łatwiej będzie nam sprzedaż auto, niezależnie od jego przebiegu czy rocznika produkcji.

Przygotowanie pojazdu

Sprzedaż samochodu jest często długotrwałym procesem. Najpierw, musimy przygotować pojazd, zrobić mu zdjęcia, wstawić ogłoszenie na portal i czekać na kontakt ze strony osób zainteresowanych. Jednak da się przyspieszyć proces sprzedaży.

Duży wpływ na zainteresowanie się naszą ofertą, ma samo ogłoszenie. To w nim znajdują się wszystkie informacje dotyczące auta i – co najważniejsze –  jego zdjęcia. Każdy potencjalny kupiec może zobaczyć aktualny stan samochodu.

Aby przedstawić auto w jak najlepszy sposób, należy je dokładnie przygotować. Musimy przede wszystkim skontrolować, czy na masce nie żadnych rys czy wgnieceń. Oprócz tego, istotne są szyby, które muszą być w idealnym stanie. To samo tyczy się wnętrza samochodu. Każda część auta będzie widnieć na fotografiach w ogłoszeniu, dlatego warto zadbać o odpowiednie wyczyszczenie pojazdu.

Czynności, jakie wchodzą w skład przygotowywania auta do sprzedaży, to między innymi:

  • Dokładne odkurzenie samochodu,
  • Umycie go w środku i na zewnątrz,
  • Wypolerowanie lub nawoskowanie,
  • Pozbycie się wszystkich zbędnych rzeczy z wnętrza auta i z bagażnika,
  • Wyczyścić tapicerkę, podłoże i sufit,
  • Pozbycie się wszystkich widocznych plam z wnętrza samochodu.

 

Oprócz podstawowych aspektów, takich jak marka i model samochodu oraz przebieg i ogólny stan techniczny, potencjalni zainteresowani kupnem, dużą uwagę na wygląd auta. Im lepiej i dokładniej wyczyścimy nasz samochód, tym większe mamy szansę na zdobycie zainteresowania.

W znacznej większości przypadków, gdy przygotowujemy nasze auto do sprzedaży, wszelkie czynności związane z woskowaniem i czyszczeniem go, powierzamy profesjonalnej firmie. Trzeba jednak pamiętać, że nie zawsze jest to konieczne.

czyszczenie samochodu przed sprzedażą

Poza tym, każda rzecz, którą chcemy sprzedać, musi być odpowiednio przygotowana. Czysty samochód będzie się prezentował o wiele lepiej, niż taki na którym widać ślady błota czy inne rodzaje zabrudzeń.

Długość i rodzaj prac, jakie wykonamy podczas sprzątania naszego samochodu, jest zależna przede wszystkim od stopnia zabrudzenia auta. To z kolei ściśle wiąże się z ilością czasu, jaką służył nam samochód.

Niemniej jednak, auto należy bardzo dokładnie oczyścić z wszelkiego rodzaju zabrudzeń. Podczas jego użytkowania, na pewno niejeden raz korzystaliśmy z usług myjni i praliśmy wszystkie elementy znajdujące się wewnątrz samochodu. Dbałość o samochód w przeszłości również ma duży wpływ na to, ile czasu i w jaki sposób będziemy je czyścić przed wystawieniem go na sprzedaż.

Odpowiednie ogłoszenie

Nie można jednak zapomnieć o odpowiednim sposobie wypromowania naszego samochodu w Internecie. Służy temu wstawienie właściwego rodzaju ogłoszenia na różne strony. Najbardziej znanym i popularnym sposobem, jest umieszczenie ogłoszenia na znanym portalu ogłoszeniowym.

Dziś, mnóstwo jest osób, które regularnie odwiedzają podobne strony. Wykorzystując ten sposób, zwiększamy szanse na szybką sprzedaż.

Tak więc przygotowując auto do sprzedaży, tuż po jego umyciu, nawoskowaniu i wykonaniu szeregu podobnych czynności, trzeba je sfotografować z każdej strony – zarówno z zewnątrz, jak i od wewnątrz.

Zdjęcia muszą mieć najwyższą jakość i odpowiednią ostrość. Poza tym, powinny zostać wykonane w pogodny dzień, najlepiej na zewnątrz.

Pan Lotto