Jak szukać pracy w Niemczech

praca w Niemczech

Podjęcie pracy za granicą zawsze wiąże się z dodatkowym ryzykiem. Wyjazd do nieznanego wcześniej kraju, poszukiwanie zakwaterowania i pracy już na miejscu może nie być najlepszym pomysłem – załatwienie wszystkich formalności w ciągu jednego dnia może okazać się niemożliwe.

Na szczęście dzisiejsze możliwości technologiczne pozwalają na poszukiwanie pracy za granicą z poziomu kanapy we własnym domu. Jedną z popularniejszych lokalizacji pod kątem emigracji zarobkowej są Niemcy. Jak szukać pracy w Niemczech, by wyjechać z pewnością, że posada już na nas czeka?

Agencje pośrednictwa pracy w Niemczech

Zdanie się na pośrednika w procesie poszukiwania pracy za granicą jest niezwykle łatwe. To agencja odgrywa tu rolę głównego poszukiwacza ofert. Rolą osoby ubiegającej się o posadę będzie dostarczenie agencji wszelkich niezbędnych informacji dotyczących wykształcenia i kwalifikacji. To pomoże pośrednikowi odnaleźć odpowiednie dla kandydata oferty i zaproponować go pracodawcy w jak najlepszym świetle.

Wybór agencji zależy w głównej mierze od samego kandydata – istnieją agencje polskie zajmujące się pracą za granicą, ale i agencje niemieckie, które chętnie rozmawiają z obcokrajowcami. Agencje pracy często poszukują pracowników elastycznych, tymczasowych i sezonowych, a więc są dobrym sposobem na znalezienie pracy wakacyjnej. Jeśli jednak planujesz zostać w Niemczech na dłużej, warto zaznaczyć to w swoim profilu podczas zgłaszania się do agencji.

Decydując się na poszukiwanie pracy przez agencję warto pamiętać, iż agencja taka nie ma prawa pobierać od kandydata opłat za szukanie ofert oraz zawierać w umowie kar za zerwanie umowy czy powrót do kraju. Zabiegi takie są niezgodne z prawem. Jedną z najbardziej polecanych agencji pracy, za pośrednictwem której możemy znaleźć pewną pracę w Niemczech jest Korb Group. Agencja zapewnia stały kontrakt zarówno kobietom jak i mężczyznom.

Pan Lotto