Jak wybrać dobrego hipnoterapeutę?

Hipnoza to stan umysłu, który dość często wykorzystywany jest zarówno w psychiatrii, jak i psychologii klinicznej. W trakcie hipnozy umysł osoby, która jest jej poddawana, skupia się na pewnych określonych bodźcach. Warto wiedzieć, że w takim stanie pacjent nie ma tak dużej możliwości podjęcia krytycznego osądu, ponieważ bodźce inne niż te, na których skupiona jest uwaga, są ograniczone i nie dochodzą do danej osoby. Kto jednak może wykonać hipnozę? Jak dobrać odpowiedniego hipnoterapeutę, aby sesje z nim były pomocne i faktycznie przynosiły zamierzone skutki?

Dobry hipnoterapeuta, czyli kto?

Przede wszystkim dobry hipnoterapeuta to człowiek, który żywo interesuje się hipnozą i technikami, jak w stan hipnozy wprowadzić pacjenta. Oczywiście, oprócz tego, dobry hipnoterapeuta powinien przede wszystkim stale się dokształcać i nie poprzestawać na zdobywaniu wiedzy. Zawsze warto jest sprawdzić, czy osoba, do której chcesz się wybrać, jest certyfikowanym hipnoterapeutą, a co za tym idzie faktycznie zna zasady, jakimi kieruje się ta forma terapii i potrafi je zastosować.

Decydując się na hipnoterapeutę warto wybrać kogoś o szerokim warsztacie terapeutycznym. Takim ktoś jest Rafał Foss – hipnoterapeuta i coach przyjmujący w Sempergo

Warto także postawić na osobę, która ma dużo różnych certyfikatów i dobytych szkoleń. Człowiek, który oprócz bycia hipnoterapeutą, ma też w swoim posiadaniu certyfikaty takie, jak Master Coach, Master NLP, czy też Master Time Line Therapy, to z pewnością osoba, której można zaufać. Wszystkie te certyfikaty oznaczają, że dany hipnoterapeuta stara się ciągle poszerzać swoją wiedzę w danym zakresie, po to aby móc w lepszy sposób pomagać swoim własnym klientom w kwestiach ich zdrowia psychicznego, które przecież jest niezwykle delikatną materią!

Czym dokładnie jest hipnoza?

Przede wszystkim to, co musisz wiedzieć, to fakt, że hipnoza jest całkowicie naturalnym stanem dla człowieka. Przypomina on stan flow, w trakcie którego nasza uwaga jest w pełni skupiona na jednej rzeczy i całkowicie zapominamy o świecie rzeczywistym. Tyle że stan flow odwołuje się do rzeczy, na których można się skupić zewnętrznie, takich jak gry, czy czytanie książki, a hipnoza pozwala skupić się na własnym wnętrzu i tym, co się w nim dzieje.

Warto wspomnieć, że stan hipnozy pojawia się w momencie, w którym człowiek jest w pełni zrelaksowany i odprężony. A co dokładnie dzieje się w trakcie hipnozy? Przede wszystkim musisz wiedzieć, że hipnoza nie wygląda tak, jak na filmach i w rzeczywistości to pacjent kontroluje całą sytuację. Jego umysł po prostu ze wszystkich sił stara się podążać za tym, co jest mu sugerowane przez hipnoterapeutę. A czy istnieje coś takiego, jak niepodatność na hipnozę? Nie do końca, każda osoba jest podatna na hipnozę, ale hipnoza nie działa na tych, którzy nie chcą współpracować z hipnoterapeutą. Mimo wszystko pacjent musi zgadzać się i akceptować na sugestie hipnotyczne.

Kiedy warto wybrać się do hipnoterapeuty?

U hipnoterapeuty można wyleczyć się z wielu problemów. Hipnoza działa dobrze na takie problemy jak nałogi, zachowania kompulsywne, fobie, lęki, zdrowie czy też depresje. Także osoby, które chcą kontrolować swoją wagę, mogą zgłosić się do hipnoterapeuty. Hipnoza także dobrze radzi sobie ze znajdywaniem źródła negatywnych emocji i eliminacji go. Dzięki temu człowiek może w życiu uwolnić się od swoich negatywnych przekonań i znaleźć w życiu swoją własną drogę.

Pan Lotto