Jak wybrać odpowiednią siatkę leśną?

Zwierzęta leśne potrafią narobić wielu szkód i być po prostu niebezpieczne. Aby uchronić swoje uprawy przed zniszczeniami, warto zastanowić się nad rozłożeniem specjalnej siatki, która oddzielałaby twój teren od lasu. Dzięki takiej siatce żadne zwierzęta leśne nie wkradłyby się na twoje pole! Takie siatki chronią nie tylko przed dużą zwierzyną taką, jak jelenie czy dziki, ale także przed mniejszymi zwierzątkami takimi, jak zające! W sprzedaży jest wiele różnych rodzajów siatek leśnych wykonanych z drutów!

Każda z proponowanych siatek jest nieco inna i spełnia nieco inne wymagania. Oczywiste jest to, że każda siatka będzie broniła przed innymi typami zwierząt, chociaż są i takie siatki, które chronią przed nimi wszystkimi! Jest wiele miejsc, w których takie siatki się przydadzą i prawda jest taka, że to właśnie od miejsca i zastosowania siatki zależy, jaka z nich będzie odpowiednia! Inną zastosuje się w zagrodach ze zwierzętami leśnymi, a inną w miejscu, w którym będą posadzone rzeczy, które takie zwierzęta mogłyby zniszczyć.

Co można ogrodzić siatką leśną?

Siatkę leśną można wykorzystać w bardzo wielu sytuacjach i w bardzo wielu miejscach – jej wybór będzie zależał od tego, czego się będzie od niej oczekiwać. Takie ogrodzenie sprawdzi się wszędzie tam, gdzie potrzeba tanich acz skutecznych rozwiązań! Oczywiście najczęściej wykorzystywana jest do ochrony upraw leśnych oraz rolnych, jednak to nie są jej jedyne zastosowania! Co jeszcze może być odgradzane przez siatkę leśną wykonaną z drutu?

Oprócz ogradzania terenów leśnych oraz terenów, gdzie znajdują się uprawy rolne, siatkę leśną można wykorzystać także do odgradzania wszelkiego rodzaju dróg takich jak, drogi kolejowe czy autostrady! Dodatkowo, za pomocą takiej siatki zabezpiecza się wszelkiego rodzaju wybiegi dla zwierząt oraz pastwiska. Ponadto taką siatkę można także zastosować na budowie, jako ogrodzenie tymczasowe! Siatkami leśnymi ogradza się także sady owocowe oraz wszelkiego rodzaju zbiorniki wodne takie, jak stawy.

Czym charakteryzują się siatki leśne?

Jest kilka cech charakterystycznych siatki leśnej, które sprawiają, że jest ona atrakcyjna dla osób, które chcą coś ochronić. Przede wszystkim, jest ona bardzo wytrzymała, zarówno na pogryzienia, jak i odciskanie się śladów po zwierzętach, które na nią wpadły. Ponadto, taka siatka jest też bardzo tania – nie trzeba mieć wielkich pieniędzy, by móc kupić sporą ilość takiego ogrodzenia! Oprócz tego, jak można się domyśleć, taka siatka posiada szeroki wachlarz zastosowań – można nią ogrodzić wszystko! Dodatkowo jest ona naprawdę prosta w montażu – każdy sobie z tym pomoże, nie trzeba posiadać specjalistycznego sprzętu, ani tym bardziej wzywać fachowców!

Ponadto warto też wspomnieć o tym, że takie siatki odporne są także na działanie czynników atmosferycznych – nie straszne są im mrozy, wiatry, śniegi czy deszcze. Wytrzymuje ona w każdych, nawet najbardziej niesprzyjających warunkach! Te wszystkie cechy powodują, że siatka leśna jest naprawdę żywotnym ogrodzeniem, które trudno zniszczyć!

Oczywiście, na rynku wiele jest różnych rodzajów siatek. Różnią się one między sobą przeważnie wysokością oraz liczbą drutów poziomych. Ponadto często różnią się one także odstępem między drutami poziomymi i pionowymi. To, jaka siata będzie odpowiednia, zależy od tego, jak małych i jak dużych zwierząt ma nie przepuszczać!

Pan Lotto