Jak wyposażyć sklep spożywczy?

praktyczne wyposażenie sklepu spożywczego

To pytanie zadaje sobie każdy, kto właśnie otwiera swoją własną placówkę. Jak dobrze dobrać wszelkie niezbędne meble? Gdzie się w nie zaopatrywać? Jak połączyć dobre rozmieszczenie z wygodą klienta?

W co należy wyposażyć swój sklep spożywczy?

Każdy sklep spożywczy powinien być odpowiednio wyposażony, co pozwoli na bezpieczne przechowywanie produktów spożywczych. Odpowiednio zaaranżowane wnętrze sklepu powinno być funkcjonalne na tyle, żeby produkty były odpowiednio wyeksponowane oraz aby klient miał możliwość bez problemu znaleźć to, czego potrzebuje. 

Szafy i regały chłodnicze

Nie wszystkie towary możesz wyłożyć na zwykłych półkach. W przypadku takich wyrobów, jak mięso czy nabiał, należy zaopatrzyć się w meble chłodnicze. Pozwolą one przechowywać produkty w odpowiedniej temperaturze, a do tego atrakcyjnie wyeksponować dostępny towar. Dostępne są zarówno regały zamknięte, jak i otwarte. Otwarte zapewnią szybki dostęp do produktów i będą w wielu przypadkach wystarczające przy artykułach zapakowanych, z kolei regały zamknięte będą lepszym rozwiązaniem w przypadku wyrobów pozbawionych dodatkowych zabezpieczeń. Dzięki temu pozostaną one bezpieczne od bakterii z zewnątrz. 

Lady chłodnicze

Ich atrakcyjny wygląd nada wnętrzu ciekawego charakteru, a przy tym będzie sygnałem dla klientów, że dokładasz jak największych starań, aby świadczyć usługi na wysokim poziomie. Lady sklepowe powinny być ustawione tak, by dostęp do nich nie sprawiał kłopotu, a jeśli masz w planach otworzenie nieco większego sklepu, przemyśl ustawienie kilku stoisk kasowych, by usprawnić zakupy. 

regały chłodnicze do przechowywania mięsa

Regały chłodnicze na stoiska mięsne

Oddzielne stoisko mięsne to bardzo popularny pomysł. Wybór rodzaju mięsa to często ta część zakupów, która zajmuje najwięcej czasu, dlatego też, aby klientom było wygodniej i aby zapewnić wyrobom właściwe warunki przechowywania, stoiska mięsne ustawiamy oddzielnie. Częstym rozwiązaniem jest połączenie działu mięsnego z działem serów, które również możesz atrakcyjnie wyeksponować, zachęcając klientów do kupna. 

Boksy kasowe

Zyskały sobie one ostatnio nieco większą popularność, co nie jest takim złym rozwiązaniem. Nie wszyscy robią duże zakupy i nie wszyscy mają czas na stanie w długich kolejkach. Właśnie takim osobom przychodzi z pomocą kasa samoobsługowa. Dla niewprawionych mogą one być czasem kłopotliwe, lecz po nabraniu wprawy, płacenie za zakupy z jej pomocą ma szansę odbyć się dużo sprawniej. 

Funkcjonalne regały sklepowe ważnym elementem wyposażenia 

Trudno wyobrazić sobie sklep bez półek i regałów sklepowych. To właśnie na nich umieszczamy wszelkie towary, jakie oferujemy klientom. O ile regały pod ścianą mogą być nieco wyższe, o tyle półki stawiane na środku sklepu (tzw. gondole) nie powinny być wyższe niż 170 cm, by nie zasłaniać zbytnio widoku na resztę sklepu. 

regały na warzywa i owoce do sklepu

Regały na warzywa i owoce

Warzywa i owoce wymagają nieco innej ekspozycji. Na ogół umieszcza się je w skrzynkach, ustawionych nieco pod kątem, by były zarówno lepiej widoczne, jak i bardziej dostępne dla klientów. Dlatego też półki na ten rodzaj artykułów spożywczych będą umieszczone nieco pod skosem, a do tego wyposażony w zabezpieczenia na końcach, by skrzynki się nie zsuwały.

Regały na pieczywo

Do wyboru są zarówno regały otwarte, jak i zamknięte, przy czym zamknięte będą lepsze w celu zachowania większej higieny, która przy robieniu zakupów ma ogromne znaczenie. Regały mogą składać się z przezroczystych, zamkniętych skrzynek, w których będzie wyeksponowane pieczywo, lub z otwartych koszy, umieszczonych na półkach ustawionych pod skosem, zabezpieczonych na końcu przed zsunięciem się. 

Gdzie szukamy dobrych mebli sklepowych? Szeroki wybór jest dostępny zarówno w sklepach stacjonarnych, jak i internetowych, przy czym te drugie są dziś często dużo lepszym rozwiązaniem. Atrakcyjne wizualnie meble sklepowe, wykonane z dobrej jakości tworzyw, dostępne w przystępnej cenie i przy korzystnych warunkach zamówienia i dostawy mogą być właśnie tym, czego dziś potrzebujesz!

 

Pan Lotto