Jakie są akcesoria do szafek systemowych?

szafki basenowe

Szafki systemowe to rozwiązania, które na co dzień spotykamy w miejscach takich jak baseny, sauny, siłownie oraz inne obiekty użytku publicznego, wymagające od nas pozostawienia swoich rzeczy w bezpiecznym miejscu.

Metody zabezpieczania i wyposażania tego typu szafek sprawiły, że dziś coraz śmielej decydujemy się na pozostawienie swoich rzeczy osobistych w szafce, bez obaw o ich zniknięcie przed naszym powrotem.

Z technicznego punktu widzenia szafki systemowe to zwyczajne metalowe skrzynki zamykane na kłódkę lub specjalnie wmontowany zamek. W rzeczywistości istnieje jednak wiele akcesoriów, podnoszących bezpieczeństwo i komfort użytkowania szafek tego typu.

Jakie akcesoria do szafek systemowych można znaleźć dziś na rynku?

Szafki systemowe – kompaktowa prywatność

Każdy lubi czuć się bezpiecznie, szczególnie w trakcie korzystania z wszelkiego rodzaju instytucji użytku publicznego. Baseny, siłownie, hotele a nawet szatnie pracownice powinny zapewnić bezpieczne schowki gwarantujące wspomniane poczucie bezpieczeństwa i brak zmartwień o rzeczy osobiste w nich przechowywane.

Nie każdy mebel nadaje się jednak do tego celu. Te wykonane z drewna nie spiszą się w szatniach na basenie czy siłowni, gdzie poziom wilgotności jest niezwykle wysoki, nie wspominając już o fakcie że drewno jest tu bardzo niepraktycznym i mało higienicznym materiałem.

Pierwszy lepszy materiał metalowy też nie spisze się w kontakcie z nieustanną wilgocią – niszcząca strukturę szafek i zamków rdza oznaczałaby konieczność częstego wymieniania mebli, a przecież nikogo nie stać na takie straty.

Szafki systemowe przeznaczone jako schowki we wspomnianych wcześniej miejscach to wykonywane ze specjalistycznych materiałów systemy wyposażone w nierdzewne zawiasy, bezpieczne zamki, i wiele akcesoriów wewnętrznych ułatwiających użytkownikom korzystanie z szafki w sposób wygodny i zorganizowany.

Podstawowe akcesoria do szafek systemowych

Szafki systemowe cieszą się dziś dużą popularnością wśród właścicieli przeróżnych instytucji i obiektów użytkowych nie tylko ze względów praktycznych i swojej wysokiej odporności na różnorodne czynniki zewnętrzne, ale też przede wszystkim dzięki możliwości ich dowolnej personalizacji.

Producent, u którego zamawia się produkcję szafek może nie tylko nadać meblom dowolny kolor, ale też wyposażyć je w przeróżne akcesoria dodatkowe.

Jednym z podstawowych akcesoriów do wyposażenia szafek systemowych są wszelkiego rodzaju wieszaki, haczyki, uchwyty i półki, które umożliwiają komfortowe przechowywanie rzeczy w szafkach i ich segregowanie w zależności od upodobań użytkownika.

szafki systemowe HPL

Najprostszym i najczęściej stosowanym rozwiązaniem jest oczywiście umieszczenie wąskiej półki w górnej części szafki oraz zamontowanie haczyków na ubrania na wewnętrznych ściankach szafki. Inną opcją jest zamontowanie w suficie szafki lub pod zamontowaną u góry półką wieszaka obrotowego, który pozwoli na zawieszenie większej ilości rzeczy i wygodny dostęp do każdej z nich.

W niektórych przypadkach lepszym wyjściem może okazać się też zamontowanie tradycyjnego drążka do wieszania ubrań.

Kolejnym istotnym akcesorium do wyposażania szafek systemowych są różnorodne warianty zamków zabezpieczających. Niegdyś szafki zamykano na kłódki, jednak dziś w ich miejscu coraz częściej pojawiają się wbudowane w szkielet szafki zamki na kluczyk, zamki szyfrowe, a także zamki otwierane na specjalny chip.

Te ostatnie cieszą się w ostatnich latach szczególnym powodzeniem – chipy są montowane w wodoodpornych, wytrzymałych panelach przypominających tradycyjny zegarek, dzięki czemu mogą być z powodzeniem zabrane do basenu czy sauny, bez ryzyka utraty dostępu do szafki.

Co ważne, klucze chipowe i zbliżeniowe są trudne do skopiowania, dzięki czemu zapewniają wysoki stopień bezpieczeństwa i dostęp do szafki wyłącznie osób do tego uprawnionych.

Dobrze wyposażona szafka to podstawa

Właściciele miejsc takich jak siłownie, hotele, czy baseny muszą zapewnić swoim klientom dostęp do bezpiecznych szafek, w których ci będą mogli swobodnie umieścić swoje przedmioty osobiste. To właśnie właścicielom powinno zależeć więc na zapewnieniu jak najwyższej jakości szafek, a więc zdobyciu akcesoriów które dodatkowo wzmocnią jej bezpieczeństwo.

Wspomniane wcześniej zamki są oczywiście istotną kwestią, ale nie jedynym elementem zabezpieczającym. Wybór sprawdzonych wsporników półek czy zawiasów do drzwiczek to również kwestia, w której warto zaufać profesjonalistom takim jak firma Greenpanel.

 

Pan Lotto