Jazda samochodem zimą – jak poradzić sobie z oślepiającym śniegiem?

kierowca w okularach

Jazda samochodem powinna być komfortowa i bezpieczna. Wpływ ma nie tylko to, jakim pojazdem się poruszamy, ale też warunki pogodowe oraz nasze przygotowanie do jazdy. Aby zapewnić sobie i innym uczestnikom ruchu bezpieczeństwo, warto odpowiednio przygotować się do trasy i mieć pod ręką odpowiednie zabezpieczenie przed słońcem.

Dotyczy to wbrew pozorom nie tylko jazdy w okresie letnim, ale także podczas zimy. Dlaczego posiadanie okularów słonecznych w samochodzie o każdej porze roku jest takie ważne? Jak wybrać idealny model okularów przeciwsłonecznych i na co zwracać uwagę podczas ich zakupu? Sprawdź nasze podpowiedzi i znajdź model idealny dla siebie! 

Odpowiednie filtry i powłoki ochronne to podstawa dobrych okularów przeciwsłonecznych

Okulary przeciwsłoneczne dostępne są obecnie w niemal każdym sklepie z ubraniami oraz dodatkami – zarówno stacjonarnie, jak i online. Szeroka dostępność tego typu produktów w stosunkowo niskich cenach sprawia, że bardzo często decydujemy się na zakup niskiej jakości okularów przeciwsłonecznych, które jedynie nieco przyciemniają światło słoneczne, ale w rzeczywistości wcale nie chronią przed nim oczu. Jest to rozwiązanie pozornie wygodne oraz niedrogie, ale niestety niekorzystne dla naszego wzroku. Dobre okulary przeciwsłoneczne to takie, które nie tylko ładnie wyglądają i mają ciemne szkła, ale zapewniają również odpowiednią ochronę wzroku. 

Zakupu okularów przeciwsłonecznych warto dokonać w renomowanym salonie optycznym i wybrać wysokiej jakości produkt z odpowiednimi powłokami. Są one niezbędne do odpowiedniej ochrony oczu przed negatywnym wpływem promieniowania słonecznego.

Promienie UV przyspieszają proces starzenia się oczu oraz mogą znacznie pogorszyć wzrok. Dlatego też, jeśli chcesz naprawdę skutecznie chronić swoje oczy, unikając negatywnych skutków i problemów ze wzrokiem w przyszłości, to koniecznie należy postawić na okulary przeciwsłoneczne z filtrem UV oraz z antyrefleksem. Będą one skutecznie chronić oczy przed negatywnym wpływem słońca. 

Zadbaj o bezpieczeństwo na drodze, unikając oślepień

Osoby, które muszą prowadzić samochód w okularach korekcyjnych, mogą zdecydować się na zakup okularów przeciwsłonecznych ze szkłami dopasowanymi do ich wady. Dobrym rozwiązaniem jest także wybór okularów korekcyjnych ze szkłami przeźroczystymi, ale wyposażonymi w filtr UV oraz w antyrefleks. Ta powłoka rozprasza światło słoneczne, dzięki czemu nawet bez przyciemnianych szkieł nie będzie ono oślepiać w trakcie jazdy. Będziesz wyraźnie widzieć, nie musząc martwić się o to, czy słońce zaskoczy Cię w trakcie jazdy. Takie okulary sprawdzą się zarówno zimą, jak i latem, i na pewno poprawią bezpieczeństwo na drodze oraz sprawią, że nie będziesz zagrożeniem dla innych. 

okulary przeciwsłoneczne zimą

Postaw na oprawki wysokiej jakości, dopasowane do Twojego stylu

W salonach optycznych dostępny jest bardzo szeroki wybór okularów przeciwsłonecznych. Dzięki temu możesz tam dostać nie tylko wysokiej jakości produkt, wykonany z dobrych materiałów i wyposażony w odpowiednie powłoki, ale jednocześnie taki, który będzie szykowny i dopasowany do Twojego indywidualnego stylu oraz kształtu twarzy. W salonie optycznym możesz liczyć na profesjonalne wsparcie ze strony specjalistów z odpowiednią wiedzą i doświadczeniem, dzięki czemu wybór okularów będzie dużo łatwiejszy. Ponadto osoby pracujące w salonach optycznych pomogą dopasować szkła do Twojego trybu życia. Dzięki temu nabędziesz okulary przeciwsłoneczne, które będą szyte na miarę Twoich potrzeb i na pewno nigdy Cię nie zawiodą. 

Okulary przeciwsłoneczne warto traktować jak inwestycję. Nie jest to produkt, na którym opłaca się oszczędzać. Niskiej jakości okulary nie mają specjalnych filtrów, przez co narażają oczy na negatywne działanie promieni słonecznych. Sprawia to, że wzrok może szybciej się starzeć, a co za tym idzie – jakość widzenia będzie się stopniowo pogarszać. Aby temu zapobiec, koniecznie zakup dobrej jakości markowe okulary przeciwsłoneczne w salonie optycznym. Możesz zrobić to w sprawdzonych salonach stacjonarnych lub online, gdzie znajdziesz naprawdę szeroki wybór wysokogatunkowych modeli w różnych stylistykach. 

Pan Lotto