Kabarety w Polsce

Ławeczka Ranczo

Każdy z nas wie, jaką rolę w naszym życiu pełnią kabarety. Są to grupy osób, które wymyślają zabawne, satyryczne skecze. Tematyka, jaka poruszana jest przez członków kabaretów, jest przeróżna. Przeważnie są to polityczne tematy lub odnoszące się do różnych dziedzin kultury. W różnych miastach Polski organizowane są dość często występy kabaretów, nowe lub starsze – te najbardziej uwielbiane przez Polaków. Gra słów, przytaczane frazy lub improwizowane dialogi, to tylko niektóre cechy, za jakie każdy kocha uczestników kabaretów. W Polsce funkcjonuje niejeden kabaret, który rozśmiesza nas często do łez, jednak warto wyszczególnić, które akurat dziś są na topie i które warto obserwować.  Które grupy kabaretowe są u nas najpopularniejsze i najbardziej rozpoznawalne?

Pietrek Ranczo Kabaret

 

Kabaret Moralnego Niepokoju – ta grupa zajmuje wysokie miejsce wśród najbardziej zabawnych kabaretów w Polsce. Lider grupy – Robert Górski, jako autor wszystkich tekstów, spisał się znakomicie. Wszystkie skecze nawiązujące do polityki, życia codziennego w Polsce lub znany wszystkim skecz o lesie, wpisały się od razu do historii polskiego kabaretu. Panowie z moralnego Niepokoju działają już od ponad 20 lat, dzięki czemu dobrze czują się na scenie i, obserwując bacznie wydarzenia w Polsce, mogą ciągle układać nowe teksty i skecze nawiązujące do obecnej sytuacji. W skład kabaretu wchodzą:

  • Robert Górski,
  • Mikołaj Cieślak,
  • Przemysław Borkowski,
  • Rafał Zbieć.

Panowie bardzo racjonalnie podchodzą do swojej pracy, jednocześnie rozśmieszając cały naród. Potrafią odnieść się do każdej sytuacji, które ówcześnie panuje w naszym kraju i na świecie, dzięki czemu widz może świetnie zrozumieć wszystkie aluzje i kontrowersyjne tematy poruszane na scenie.

Ławeczka Ranczo

Kabaret Ławeczka z Ranczo – wszyscy znamy czterech panów popijających bliżej nieokreślone trunki alkoholowe przed sklepem na ławce w Wilkowyjach. Panowie odtwarzający role Pietrka (Piotr Pręgowski), Japycza (Franciszek Pieczka), Solejuka (Sylwester Maciejewski) i Hadziuka (Bogdan Kalus) to znani wszystkim polskim widzom komedianci. Ławeczka w Ranczo to stałe miejsce, w którym spotykają się panowie, by rozważać sens życia i jego różne aspekty. Serial bez znanej Polakom ławeczki nie byłby tym samym. Nic więc dziwnego, że odbieramy ich rolę jako swoisty kabaret.

Tytułowa Ławeczka to znany motyw z serialu Ranczo, emitowanego na TVP1. Skład kabaretu został dobrany tak naprawdę przypadkowo, jednak aktorzy świetnie wcielili się w wyznaczone dla siebie role. Do dziś, nierzadko możemy oglądać ich na scenie i słuchać życiowych ‘’rozkmin’’ na różne tematy. Wiele osób ogląda występy panów w telewizji, jednak warto zauważyć, że zawsze, wokół sceny wszystkie miejsca są zajęte. Charyzma i podejście nie tyle do widza, jak do całej sprawy, sprawia, że Kabaret jest nie tylko śmieszny, ale wiarygodny i prawdziwy.

Pan Lotto