KANCELARIA ADWOKACKA – JAK MOŻE POMÓC W ROZWODACH I UZYSKANIU ALIMENTÓW

papiery rozwodowe

Na podjęcie decyzji o rozwodzie decyduje się coraz więcej osób, jednak mimo że stają się one coraz bardziej powszechne, ich przeprowadzenie nigdy nie jest łatwe. Wieloletnie wspólne dzielenie wzajemnego życia bardzo często powoduje, że spojrzenie obiektywne na zaistniałą sytuację jest niezwykle trudne. Istotną podczas rozwodu kwestią jest również w obecności dzieci. W przejściu przez rozprawy sądowe pomoże adwokat działający w ramach kancelarii adwokackiej.

Sprawy rozwodowe – z i bez orzeczenia o winie

Rozwód małżonków może być orzeczony jedynie przez sąd, który przeprowadził rozprawę oraz zapoznał się z zaistniałą w małżeństwie sytuacją. Rozwód jest możliwy jedynie gdy nastąpił trwały i zupełny rozkład pożycia. W przypadku gdy warunek ten nie został spełniony sąd nie może doprowadzić do rozwiązania małżeństwa. Rozwód może być zarówno prowadzony z orzeczeniem lub bez orzeczenia winy w zależności od tego na jaki sposób zdecydowały się obie strony. W sytuacji gdy rozwód jest przeprowadzane bez ustalenia winy żaden z małżonków nie ponosi odpowiedzialność za rozpad rodziny. Warto jednak pamiętać, że rozwód to nie dotyczy jedynie dwóch osób, ale całej rodziny.

Złożona procedura rozwodowa, czyli dlaczego warto wybrać sprawdzoną kancelarię prawną?

Rozwód może toczyć się nawet latami i wiąże się on z koniecznością złożenia wielu pismem prawnych oraz zgromadzeniem odpowiedniej liczby dowodów. Aby móc sprawnie przeprowadzić rozwód koniecznie należy wspomóc się radą pełnomocnika, który pomoże przejść przez ten trudny okres nawet gdy pojawiają się przeszkody. Warto w takiej sytuacji skorzystać z kancelarii adwokackiej, w której każdy klient będzie mógł liczyć na indywidualne podejście oraz pomoc w rozwodzie. Adwokat z pewnością doradzi najlepsze rozwiązania, które będą skutkowały szybkim zakończeniem rozwodu.

Alimenty – jak dostać to o co walczysz?

Elementem, który zawsze wzbudza wiele emocji podczas rozprawy rozwodowej jest wysokość alimentów, które będą przekazywane na dziecko. W trakcie trwania małżeństwa oboje małżonkowie mają obowiązek na miarę swoich możliwości zarobkowych przyczyniać się do zaspokajania potrzeb całej rodziny. W przypadku rozwodu alimenty ustalone są w zależności od potencjalnej wysokości dochodów jakie dana strona może osiągnąć wykorzystując swoje możliwości. Ustalając poziom alimentów na dziecko brane są pod uwagę jego koszty utrzymania, potrzeby, zainteresowania dlatego ważne jest zgromadzenie faktur, potwierdzeń, które będą świadczyły jako dowód o koniecznym poziomie ustalenie alimentów. Ustalenie wysokości alimentów jest niezwykle istotne gdyż od ich wielkości zależy jakość życia w jakim będzie dorastało i rozwijało się dziecko. Adwokat pomoże danej stronie zgromadzić potrzebne dokumenty i potwierdzenia, dzięki którym osiągnięcie zamierzonego rezultatu będzie możliwe.

 

rozkład małżeństwa

Kancelaria Adwokacka Sochaczew – miejsce, w którym otrzymasz pomoc prawną i przygotujesz się do rozwodu

Władza rodzicielska

Podczas rozwodu istotnym elementem jest również podział zakresu władzy rodzicielskiej w sytuacji gdy małżeństwo posiada potomstwo. Sąd może również orzec pozbawienie władzy rodzicielskiej jednego z rodziców. W wyroku rozwodowym musi znaleźć się również informacje o obowiązku alimentacyjnym i także w tej kwestii muszą zostać podjęte wcześniejsze działania i ustalenia. Wyrok rozwodowy może orzekać o konieczności eksmisji jednego z małżonków w przypadku zamieszkiwania wspólnego mieszkania. W zależności od zaistniałej sytuacji koniecznie należy dokładnie ustalić oraz przygotować dokumenty niezbędne do przedstawienia w sądzie. Pomoc adwokata może okazać się nieoceniona zwłaszcza jeśli podczas rozwodu małżonków zdecydowana jest w przyszłości dzieci. Obu rodzicom bowiem zależy o ich jak najlepszym sytuacji, a pomoc adwokata zagwarantuje, że rozprawa będzie przebiegać nie przysparzając nieprzyjemności dzieciom.

Pan Lotto