Kiedy kupić podkłady pod obrusy?

Asortyment konfekcji stołowej ulega ciągłemu rozszerzeniu. Rosnącą popularność zdobywają sobie podkłady moltonowe, których zalety przedstawiamy poniżej. Dlaczego warto je stosować? Jak są zbudowane? Gdzie je znajdziemy?

Najważniejsze zalety podkładów pod obrus

Głównym powodem, dla którego stosujemy podkłady moltonowe coraz częściej, jest funkcja wyciszająca. Zniwelowane zostają irytujące dźwięki brzęczących kieliszków, talerzy, upadających na stół sztućców i odstawianych filiżanek. Znacząco podnosi to komfort ucztowania, zwłaszcza w większym gronie. 

Podkłady pod obrus są ważnym zabezpieczeniem przed uszkodzeniami mechanicznymi stołu. Nie ulegnie on zarysowaniom, jest również bezpieczny od plam z napojów czy posiłków. Do niedawna borykaliśmy się również z takim problemem, jak przesuwający się po blacie obrus. Było to szczególnie irytujące przy ustawianiu zastawy i dekorowaniu stołu oraz w obecności dzieci. Zastosowanie podkładu moltonowego zabezpiecza obrus przed przesuwaniem się i zabezpiecza dzięki temu zastawę przed przypadkowym zsunięciu się ze stołu wraz z nakryciem. 

Warto wspomnieć pewną kwestię estetyczną. Stosując obrusy w jasnych, pastelowych barwach, lub białe, cienkie, często mogliśmy zauważyć prześwitujący spod spodu blat. Wpływało to wyjątkowo nieestetycznie na kolor obrusu, nadając mu nieatrakcyjną, „przybrudzoną” barwę. Podkład pod obrus rozwiązuje ten problem, pomagając w uzyskaniu pożądanego efektu wizualnego. Kolor zyskuje na świeżości, atrakcyjności, a nawet może stać się odrobinę bardziej intensywny.

Podkład moltonowy łatwo dobrać pod wymiar stołu, również w przypadku okrągłych blatów. Jest tak ze względu na łatwość przycięcia go do pożądanych wymiarów. Nie spowoduje to jego zniszczenia, podkład moltonowy nie wymaga obrębiania. Kolejną zaletą produktu jest fakt, iż podkłady pod obrus dostępne są na rynku w różnych grubościach.

Wysokiej jakości podkłady pod obrusy oferuje firma Robimax.

Z czego składa się podkład moltonowy?

Pierwsza warstwa, poliuretanowa, jest dodatkowo podgumowana tak, aby zyskać lepszą przyczepność do stołu, a tym samym zabezpieczyć obrus i całą zastawę przed przesuwaniem się. Kolejna warstwa to właściwy molton, będący gąbczastym materiałem o wyjątkowo wysokim poziomie absorpcji, co doskonale zabezpiecza blat stołu oraz odzież gości przed zabrudzeniami (często trudnymi do usunięcia). Warstwa moltonu składa się w 100% z bawełny, a dodatkowo jest poddana sanforyzacji, czyli pokrycia gąbczastą warstwą, polepszającą przyczepność obrusu do podkładu.

Zastosowanie tak skonstruowanego podkładu pod obrus skutecznie tłumi niepożądane dźwięki, co pomoże stworzyć sympatyczną, przytulną atmosferę.

 

Podkłady moltonowe pod obrus są dosyć łatwe w pielęgnacji, pamiętajmy jedynie, by nie prać ich w temperaturze wyższej niż 40o C.

Gdzie możemy zaopatrzyć się w moltonowe podkłady pod obrus?

Molton to coraz bardziej popularny rodzaj materiału, jak się okazuje, nie bez przyczyny. Jego liczne zalety doceniła branża produkująca bieliznę stołową, dzięki czemu ów materiał jest coraz bardziej dostępny dla każdego klienta. Możemy dziś cieszyć się posiłkiem w komfortowych warunkach nie tylko w stylowej restauracji, lecz także we własnym domu. Bogaty asortyment sklepów internetowych zachęca do zapoznania się z ofertą nieco bliżej.

Gdy już zaczniemy poszukiwać najkorzystniejszych okazji, warto zajrzeć na stronę producenta luksusowej konfekcji stołowej Robimax, w której znajdziemy nie tylko podkłady moltonowe, lecz również stylowe obrusy plamoodporne, lniane czy adamaszkowe. Inne ciekawe produkty to klipsy cateringowe, eleganckie falbany i kokardy do obrusów, słowem, wszystko, co może pomóc w przemienieniu zwykłej stołowej dekoracji w aranżację niczym na królewski bankiet. Nie zwlekaj i sprawdź ofertę już dzisiaj!

Pan Lotto