Kiedy opłaca się wynająć, a kiedy kupić kontener?

kontener

Kontenery, jakie są dziś wykorzystywane, mogą być zakupione lub wypożyczone. Różne są ich rodzaje – każdy typ kontenerów ma swoje własne przeznaczenie. Dziś, kontenery mają szczególnie szerokie zastosowanie.

Główną zaletą kontenerów jest to, iż nie trzeba mieć pozwolenia na ich posadowienie. Tymczasowe obiekty budowlane, mogą stać do 3 miesięcy. Pozwolenie musimy zdobyć wówczas, gdy obiekty te stoją dłużej niż  okres 3 miesięcy.

Warto również wspomnieć o innych zaletach, jakimi cechują się kontenery. Cena ich budowy jest o wiele niższa niż stawianie nieruchomości. Dodatkowo – montaż kontenera jest bardzo prosty. Jest on bowiem umieszczany w wyznaczonym miejscu za pomocą dźwigu.

Nie trzeba kłaść pod nim fundamentów, dzięki czemu w każdej chwili można go przenieść w inne miejsce. Transport kontenerów również jest prosty i swobodny.

W środku, kontenery są czyste i  estetyczne. Niewielkie pomieszczenia są wyposażone jedynie w najbardziej potrzebne elementy – meble, elementy sanitarne oraz szafki. Dzięki temu, można w sposób bezpieczny i komfortowy użytkować kontenery.

Zalety kontenerów

Dobra firma zaoferuje nam kontenery socjalne, biurowe, magazynowe oraz sanitarne. Kontenery modułowe cechują się przede wszystkim łatwym i szybkim montażem. Są one wyposażone w okna i drzwi oraz instalacje sanitarne.

Ich wygląd jest estetyczny, a posadowienie ich nie  szkodzi środowisku. Produkuje się je w halach, a składane są w wyznaczonym miejscu. Tymczasowe budowle, jakimi są kontenery, zapewniają bezpieczeństwo.

Zamki są mocne, drzwi szczelne, a sam materiał, z jakiego są wykonane drzwi i ściany, są wytrzymałe i odporne na różnego rodzaju uszkodzenia. Dzięki temu, możemy mieć pewność, że nikt nie zniszczy kontenera. Dodatkowo, nie musimy obawiać się włamań i kradzieży. Okna i drzwi, które są zamontowane w kontenerach, nadają pomieszczeniu lepszy wygląd.

Wynajem kontenerów – kiedy?

Najczęściej kontenery są wynajmowane przez przedsiębiorstwa budowlane lub przez firmy, które organizują różne eventy na otwartych przestrzeniach. W zależności od rodzaju kontenera, można je wykorzystywać na różne sposoby.

Kontener taki może służyć jako przestrzeń do magazynowania różnych towarów lub jako pomieszczenie, w którym mieści się niewielkie biuro. Bardzo często wynajmuje się kontenery na place budowy, by zapewnić pracownikom miejsce odpoczynku i biuro, w którym odbywają się spotkania.

Kontener może również służyć jako punkt medyczny na festiwalach i innych imprezach masowych.

wnętrze kontenera

Wynajem kontenerów opłaca się wtedy, gdy chcemy go jednorazowo wykorzystać. Niekiedy jest to tymczasowa budowla, która może być pomocna również w przypadku przeprowadzki. Jeśli nasz dom nie jest wykończony, w kontenerze magazynowym możemy przechowywać meble lub urządzenia i inne elementy.

Firmy, które wynajmują kontenery rożnego rodzaju, zazwyczaj chcą go wykorzystywać przez okres czasu krótszy niż 3 miesiące.

Kontener świetnie może się sprawdzić jako pomieszczenie, w którym można zorganizować pop up store. Tymczasowe sklepy są dziś coraz bardziej popularne, a estetyka i szerokie zastosowanie kontenerów pozwala maksymalnie wykorzystać miejsce.

Zakup kontenera

Wiele jest przypadków, w których to zakup kontenerów opłaca się bardziej. Dotyczy to firm, które szczególnie często realizują zlecenia wymagające montażu tymczasowego biura lub toalet i magazynów.

Zakup kontenera jest dobrym rozwiązaniem wówczas, gdy chcemy mieć swój własny magazyn przy sklepie, który prowadzimy. Zakupienie własnego kontenera lub kilku, jest dobrą opcją dla firm, które obsługują imprezy masowe. Kontenery (w tym przypadku sanitarne), można przekształcić w publiczną toaletę lub prysznice.

Zakup kontenerów, to dobra alternatywa nie tylko dla firm. Niekiedy również osoby prywatne zaopatrują się w kontenery socjalne lub magazynowe. Najczęściej, kontener taki posada wiany jest na posesji prywatnej lub na działce.

Jego rola może być różna; dopasowana do potrzeb klienta. Posiadanie własnego kontenera umożliwi nam przechowywanie rozmaitych narzędzi czy urządzeń. Kontener może nam również służyć jako miejsce na rowery lub pełnić rolę altany. Na prywatnej posesji, kontener można również wykorzystać jako niewielki warsztat, cieplarnię itp.

Pan Lotto