Kiedy wynająć kontener na gruz?

kontener na gruz

Podczas wielu prac budowlanych np. remonty, rozbiórki czy przebudowy powstają duże ilości gruzu. Jego obecność na placu budowy jest nie tyle szkodliwa co najzwyczajniej przeszkadza w zachowaniu porządku podczas pracy.

Gruz jest to materiał budowlany występujący w postaci potłuczonych elementów ceramicznych takich jak:

  • pustaki,
  • cegły,
  • dachówki,
  • kafle,
  • beton.

Istnieje wiele rodzajów klasyfikacji gruzu, można go także rozdzielić ze względu na wielkość kawałków w nim znajdujących się lub na zawartość.

Charakterystyka kontenerów na gruz

Aby zagwarantować sobie komfort pracy i jednocześnie przygotować gruz do wywozu należy zapewnić sobie kontener, który idealnie nada się na przechowywanie odpadów budowlanych. Istnieje sporo rodzajów kontenerów wykorzystywanych w tym celu. Jego wielkość należy dobrać do indywidualnych potrzeb i wielkości przeprowadzanych robót. Bardzo często do przetrzymywania gruzu wykorzystywane są kontenery typu mulda. Występują one w wersji asymetrycznej bądź symetrycznej. Zazwyczaj posiadają otwieraną klapę, jednak niekiedy otwiera się cała ścianka. Kontenery charakteryzują się różnorodnymi wielkościami, ich objętości zazwyczaj oscylują w granicach 1,3 do 10 metrów sześciennych.

Przeprowadzając domowy remont lub przebudowę najczęściej decydujemy się wykorzystać kontenery w wielkościach od 3 do 7 metrów sześciennych, ponieważ taka objętość z pewnością starczy na tego typu działania.

Kontenery wykonywane są z mocnych materiałów, które nie tylko wytrzymają nawet najbardziej mocny nacisk, ale jednocześnie będą one niezwykle odporne na wszelkie zarysowania, przez co będą one mogły pełnić swoje funkcje nawet przez bardzo długi czas. Kontenery przeznaczone do gruzu mogą zostać z powodzeniem wykorzystane do przetrzymywania i transportu innych odpadów takich jak złom, odpady komunalne czy przemysłowe.

Ich odpowiednio przemyślana konstrukcja gwarantuje, że podczas transportu zachowana zostanie maksymalna stabilność i przewożony ładunek zostanie przetransportowany na miejsce w całości bez żadnych strat. Odpowiednie zabezpieczenie kontenera na gruz podczas transportu gwarantuje, że nie będzie on stanowił żadnego niebezpieczeństwa dla innych pojazdów czy osób, którzy będą mieli bliski kontakt z przewożonymi odpadami.

kontener na gruz

Kontener na gruz i odpady budowlane jest niezwykle ważnym elementem, który powinien znaleźć się na każdej budowie, a jego zamówienie bądź wynajem powinno być jedną z pierwszych czynności. Dzięki niemu składowanie gruzu będzie wygodne, a dodatkowo jego wywiezienie również będzie się wiązało ze sprawniejszą obsługą.

Warto pamiętać, że firmy zajmujące się wypożyczaniem kontenerów bardzo często dodatkowo wśród swoich usług oferują wywóz odpadów. Zagwarantują one, że gruz nie trafi do lasu czy w inne nielegalne miejsce tylko zostanie wykorzystany do stabilizacji i wzmocnienia gruntu np. do położenia asfaltu, a także jako element umocnień w kopalniach lub innych wyrobiskach. Niekiedy używa się go jako element wzmocnień przeciwpowodziowych, gdzie także spełnia on swoją rolę zaskakująco efektywnie.

Pan Lotto