Komu zlecić czyszczenie tapicerki samochodowej?

pranie tapicerki samochodowej

Samochód jest wizytówką każdego kierowcy. Nie każdy jednak dba o swoje auto jak należy. To ogromny błąd. Wypielęgnowany samochód na dłużej pozostanie w dobrym stanie. Wypolerowana i nawoskowana karoseria jest bardziej odporna na uszkodzenia. To pozwala uniknąć drogich wizyt u lakiernika. Nie należy skupiać się wyłącznie na wyglądzie zewnętrznym auta. Równie ważne jest wnętrze. O tapicerkę samochodową trzeba zadbać. Jej odpowiednie wypranie jest bardzo ważne. Pozwala zachować ją na dłużej w lepszym stanie. Ponadto w trakcie prania znikają wszelkie alergeny i drobnoustroje, co ma pozytywny wpływ na zdrowie kierowcy.

Kolejność prania tapicerki 

Wnętrza samochodów wykonuje się z materiałów odpornych na zabrudzenia. Nie oznacza to jednak, że na zawsze pozostaną czyste. Użytkowanie auta wiążę się z nanoszeniem do niego brudu z zewnątrz. W związku z tym okresowe pranie tapicerki staje się koniecznością.

czyszczenie tapicerki wrocławMycie ekstrakcyjne tapicerki jest jednym z ciekawszych rozwiązań dostępnym na rynku. Wszystko rozpoczyna się od skrupulatnego odkurzania wnętrza samochodu. Zabrudzenia muszą być usunięte ze wszystkich zakamarków. Dopiero po tym zabiegu można przejść do czyszczenia.

Do prania tapicerki używa się specjalnej maszyny ekstrakcyjnej. Myciu podlega wiele elementów wyposażenia auta, w tym także wykładziny i podsufitka.

Profesjonalna firma, taka jak Limon, która wykonuje pranie i czyszczenie skórzanej tapicerki samochodowej we Wrocławiu, pokrywa tapicerkę impregnatem, co zwiększa jej trwałość. Ponadto plastikowe elementy wnętrza poddaje się dodatkowej konserwacji. Cena usługi zależna jest od indywidualnych preferencji i wymagań. Warto dołożyć do tego także ozonowanie wnętrza i odgrzybianie klimatyzacji.

Ekstrakcyjne pranie tapicerki samochodowej

Podstawą tego typu mycia jest specjalny detergent natryskiwany na czyszczoną powierzchnię pod odpowiednim ciśnieniem. Jest to bardzo wydajna metoda, umożliwiająca pozbycie się różnego rodzaju zabrudzeń. Głównym narzędziem mycia ekstrakcyjnego jest specjalna maszyna Powr-Flite.

Taka metoda posiada wiele zalet. Co niezwykle ważne – doskonale usuwa wszelkie drobnoustroje. Wnętrze auta będzie więc bezpieczne dla zdrowia.  Cała usługa wykonywana jest bardzo szybko. Kompleksowe czyszczenie zajmuje około cztery godziny. W tym czasie klienci mogą załatwić róże sprawy. Po wykonaniu usługi tapicerka szybko schnie, czasem wykorzystywane są także dmuchawy osuszające. Przy odbiorze auta po wilgoci nie będzie śladu.

Dbanie o samochód to bardzo ważna kwestia. Nie chodzi tylko o kwestie związane z mechaniką. Kosmetyka samochodowa jest równie istotna – warto zlecić ją specjalistom.

Właściciele samochodów często zwracają uwagę jedynie na zewnętrzny wygląd pojazdu. Nie można jednak zapominać o tapicerce. Jej wypranie przyniesie wiele zalet – wnętrze auta będzie czyste i pachnące, a co najważniejsze, pozbawione drobnoustrojów szkodliwych dla zdrowia.

Pan Lotto