Korzyści wypływające z uprawiania karate

Karate

Karate to jedna ze sztuk walki, którą można trenować w zasadzie na terenie całej Polski. Jej popularność rozkwita już od bardzo dawna – na pewno od czasów słynnego filmu Karate Kid. Co roku coraz więcej osób decyduje się na podjęcie treningów karate, także dzieci. Nic dziwnego, dobrze jest mieć świadomość, że zna się chociaż podstawy tego pięknego sportu. Prawda jest bowiem taka, że karate pozwala na wyniesienie z treningów wielu cennych lekcji.

Każda osoba, która podejmie się wyzwania i postanowi uczyć się tej ciekawej dyscypliny, z pewnością przeżyje niesamowitą przygodę, stanie się bardziej wytrzymała i będzie mieć lepszą kondycję. Oczywiście to nie wszystko, co możesz mieć dzięki regularnym treningom – w końcu te mogą ci przynieść znacznie więcej. Co zatem możesz zyskać, dzięki trenowaniu karate?

Jakie korzyści zyskasz dzięki uprawianiu karate?

Przede wszystkim, karate kojarzy się z samoobroną. W końcu podczas treningów ludzie uczą się tam kopnięć, uderzeń oraz innych pomocnych podczas obrony kwestii. Jest to znacznie bardziej efektywna forma samoobrony niż inne sztuki walki takie, jak jujitsu, aikido, judo czy kendo. Dlaczego karate jest lepsze? Ponieważ w zdecydowanie krótkim czasie można przyswoić wszystkie podstawowe ruchy i elementy. Druga sprawa to ciekawy, przystosowany do codziennych warunków sposób ukrywania ciała przed ciosami – prędzej zaatakują cię chuligani, który będą chcieli cię pobić czy skopać, niż osoby, które zaatakują cię pałkami lub przewrócą cię. Niestety inne sztuki walki przystosowują swoich uczniów do tego drugiego typu ataku, który zdarza się rzadziej, ignorując jednocześnie ten pierwszy typ.

Kolejną korzyścią z trenowania karate jest oczywiście rekreacja – to świetny sposób na spędzenie wolnego czasu. Jedni chodzą na siłownie, inni na inne sztuki walki, jeszcze inni na taniec, czy na zajęcia z malunku. Jeżeli chcesz poprawić swoją kondycję i przy okazji świetnie spędzić czas wolny, to zdecydowanie powinieneś zainteresować się karate. Regularne chodzenie na treningi wymaga pewnej dozy dyscypliny, jednak jeżeli treningi są fajne i przyjemne łatwiej jest się za nie zabrać i lepiej się o nich myśli. Każdy trening jest w końcu dobrze spędzonym czasem. W końcu lepiej chodzić na karate, niż nudzić się samemu w domu.

Warto także mieć świadomość, że karate rozwija nie tylko twoje ciało, ale także twoją duszę. Tak, jak niemal wszystko co przybyło do nas z Dalekiego Wschodu, tak i ta sztuka walki nie polega wyłącznie na nauce kopnięć czy uderzeń. Podczas treningów karate nauczysz się co to szacunek i pokora. Staniesz się silniejszym człowiekiem nie tylko fizycznie, ale także mentalnie. Dużo łatwiej będziesz w stanie przechodzić przez wyzwania życia codziennego.

Czy warto trenować karate?

Karate zdecydowanie jest sportem walki, który warto jest trenować. Przede wszystkim aby mieć wszystkie wymienione korzyści, które płyną z tego faktu. Ponadto, nie można przecenić także tego, że na treningach można poznać naprawdę wspaniałych ludzi, którzy mogą stać się twoimi przyjaciółmi. W końcu będzie was łączyła jedna pasja – pasja do karate. A to zdecydowanie umacnia więzi międzyludzkie. Jak najbardziej zatem zachęcamy do tego, aby nieco się uaktywnić i zacząć uprawiać ten wspaniały sport.

Pan Lotto