Laptop dla ciebie – jaki model wybrać?

Wybór dobrego laptopa

Acer Aspire V5-551 dobry laptop

Komputery przenośne są w tej chwili powszechnie wykorzystywane na całym świecie. Dlatego też producenci takich komputerów starają się wprowadzać na rynek coraz to nowe sprzęty, które mają ułatwiać pracę na komputerze oraz uczynić komputer przenośny jeszcze lepszym a jednocześnie tanim sprzętem. Na uwagę zasługują między innymi produkty firmy Acer. Jest to producent, który sprzedaje obecnie sprzęty dobrej jakości w niezwykle atrakcyjnej cenie. Jednym z obecnie oferowanych komputerów jest model Acer Aspire V5-551. Jest to sprzęt dobrej jakości, oferujący ciekawe wyposażenie. Rozdzielczość monitora na poziomie 1366 x 768 z przekątną 15.6 cala gwarantuje, że będzie się świetnie sprawował zarówno w czasie gry jak i też oglądania filmów. Poza tym sprzęt ma procesor AMD A6-4455M o częstotliwości taktowania 2.1 GHz oraz 4 GB pamięci RAM, którą można w razie potrzeby nieco zwiększyć. Do dyspozycji jest karta graficzna zintegrowana z procesorem AMD, dysk 500 GB. Sprzęt posiada wszystkie potrzebne w codziennej pracy wejścia: 3 razy USB 3.0, HDMI oraz VGA.

Samsung NP350E7C-A03PL

To nowoczesny, dobrze zaprojektowany laptop dedykowany dla biznesu. Możesz go kupić np. w sklepie komputerowym Joker. Posiada on procesor Core i3 3110M o mocy 2, 4 gigaherców. Uwagę zwraca dysk twardy o pojemności 500 gigabajtów, bo jest to dosyć spora wielkość. Rodzaj dysku z jakim mamy do czynienia to SATA. Liczba obrotów napędu wynosi 5400 na minutę. Pamięć Ram ma rodzaj DDR 3 (1333MHz). Jej pojemność wynosi 4 gigabajty i jest dość spora, jednak gdyby okazała się za mała, można ją powiększyć do 8 gigabajtów. Na pewno trzeba zwrócić uwagę na ekran, i nie chodzi bynajmniej o naturalne zainteresowanie tym elementem komputera a raczej parametry tego konkretnego modelu. Jego przekątna wynosi 17, 3 cale co stanowi bardzo dobry wynik. Takie parametry nie są wyjątkiem ale też nie stanowią standardu w tego typu sprzęcie. Przekątna ekranu mierzona w centymetrach, wynosi 43, 95.

Laptop Lenovo IdeaPad G580AH 59-351253 4GB

wyróżnia się nieprzeciętnym wyglądem. Stylistyka, użyte materiały, fajny projekt, to tylko część atutów tego komputera. Ciekawym i niekonwencjonalnym rozwiązaniem jest kolorystyka. Ciemno – brązowy kolor jeszcze bardziej podkreśla wrażenia wizualne. Trzeba przyznać, że w sprawie wyglądu producent naprawdę się postarał i należy mu się za to duży plus. Ale i wewnątrz jest nad czym się zatrzymać. Zastosowany procesor to Intel Core i3-3110M o częstotliwości 2400 megaherców. Typ pamięci RAM z jaki tu zastosowano to DDR 3, natomiast pojemność wynosi 4 gigabajty. Natomiast dysk twardy, to element zdecydowanie wyróżniający ten komputer pośród innych, ale nie może być inaczej gdy jego pojemność wynosi 1 TB. Typ dysku to SATA, a liczba obrotów na minutę wynosi 5400. Dobre parametry ma też karta graficzna o pamięci 2 gigabajtów. Zastosowano tutaj model nVidia Geforce GT 630M. Efekty związane miedzy innymi z jej jakością, można obejrzeć na ekranie z podświetleniem LED i w technologii High Definition. Przekątna ekranu wynosi 15, 6 cali, zaś rozdzielczość 1366 x 768 pikseli.

Laptop Samsung NP350E5C-A04PL

Prezentuje się bardzo dobrze. W kwestii wyglądu duży plus dla producenta. Ale trudno się dziwić staraniom o odpowiedni design, skoro jest to urządzenie zaprojektowane dla biznesu. Dedykowanie go tej grupie ma również swoje odzwierciedlenie w oferowanych parametrach technicznych. Uwagę zwraca pojemność dysku twardego, bo 750 gigabajtów trudno nie zauważyć. Ale kiedy ma to być sprzęt wykorzystywany w biznesie, taka wielkość na pewno się przyda. W sprawie dysku warto też nadmienić, iż napęd posiada liczbę obrotów 5400 na minutę, a rodzaj dysku to SATA. Pamięć RAM oferowana przez producenta ma wielkość 4 gigabajtów, z możliwością powiększenia do 8 gigabajtów, a jej rodzaj to DDR3 (1333 MHz). Samsung NP350E5C-A04PL posiada też dwurdzeniowy procesor Dual Core B970 o mocy 2, 3 gigaherców. Zastosowany system operacyjny to Windows 8. Zawsze istotne są sprawy ekranu. Parametry tego modelu przedstawią się następująco: przekątna 15, 6 cali, w centymetrach wynosi ona 39,62. Format obrazu 16: 9 zaś maksymalna rozdzielczość 1366 x 768.

Pan Lotto