Łóżko piętrowe dla jednej osoby – twoja własna antresola

łóżko piętrowe dla jednej osoby

Antresola w kawalerce, małym mieszkaniu czy pokoju dziecięcym to jedno z najbardziej efektywnych rozwiązań aranżacyjnych. Łóżko piętrowe antresola pozwala na maksymalne zagospodarowanie wolnej przestrzeni w dowolny sposób. Dzięki temu, że część łóżka znajduje się około 2 metrów nad podłogą, miejsce pod materacem można zaaranżować tak, aby cały pokój był funkcjonalnie zaprojektowany. 

Jednoosobowe łóżko piętrowe to gotowe rozwiązanie zarówno dla dzieci, jak i osób dorosłych. Coraz częściej łóżka z antresolą spotykamy w kawalerkach, gdzie każde wolne miejsce jest na wagę złota. Dlaczego warto inwestować w łóżka piętrowe dla jednej osoby? Jakie są zalety takiej aranżacji mieszkania? 

antresola

Czym wyróżnia się łóżko piętrowe dla jednej osoby? 

Łóżko piętrowe jednoosobowe jeszcze do niedawna było popularnym rozwiązaniem, które znajdowało swoje zastosowanie jedynie w pokoju dziecięcym, ewentualnie w pokojach nastolatków. Nic dziwnego, zazwyczaj te pomieszczenia są najmniejsze ze wszystkich w całym domu czy mieszkaniu, więc należało maksymalnie wykorzystać wolną przestrzeń. I tak łóżko-antresola było wykorzystywane do tego, aby oprócz tradycyjnego miejsca do spania, zaaranżować wolne miejsce pod nim jako idealnej przestrzeni do nauki. 

Obecnie jednak łóżko piętrowe dla jednej osoby można spotkać w małych mieszkaniach oraz kawalerkach, gdzie konieczne jest efektywne wykorzystanie wolnego miejsca na inne meble bądź przedmioty. Łóżko, do którego wchodzi się po specjalnej drabinie, właśnie to umożliwia. 

Łóżko piętrowe dla jednej osoby powinno być dostosowane do wieku osoby, która będzie na nim spała. Wynika to przede wszystkim z wymiarów konstrukcji. W przypadku najmłodszych miejsce do spania o wiele węższe i krótsze, niż gdyby z łóżka mieliby korzystać dorośli. 

Jednoosobowe łóżko piętrowe to opłacalna inwestycja. Gotową konstrukcję można postawić w dowolnym miejscu mieszkania, a w razie potrzeby – zmienić jej położenie. Znacznie wygodniej jest wstawić łóżko-antresolę, niż rozpoczynać remont, aby z pomocą materiałów budowlanych stworzyć takie miejsce tuż przy suficie. Zaletą łóżka piętrowego dla jednej osoby jest również fakt, że w przypadku tej konstrukcji nie musimy zwracać uwagi na wymiary pomieszczenia. 

Antresola w pokoju dziecięcym – o czym należy pamiętać? 

Aranżacja pokoju dziecięcego jest bardzo prosta. Łóżko piętrowe jednoosobowe pozwala na wykorzystanie przestrzeni pod nim na zorganizowanie funkcjonalnego miejsca do nauki. W miejscu pod materacem można również urządzić prawdziwe królestwo dziecięcej zabawy, pozwalając maluchom spełnić ich najskrytsze marzenia.

Łóżka piętrowe jednoosobowe dla dzieci czy nastolatka to świetne rozwiązanie, zwłaszcza jeśli najmłodszy członek rodziny zajmuje niewielki pokój. W ten sposób nie tylko będzie mieć wygodne miejsce do spania, ale również zyska możliwość wstawienia do wnętrza innych mebli i przedmiotów osobistych. Z pewnością zarówno dziecko, jak i nastolatek ucieszy się, jeśli otrzyma możliwość spania na prywatnej antresoli. 

jednoosobowe łóżko piętrowe

Łóżko piętrowe dla jednej osoby w kawalerce – aranżacja 

Kawalerki i małe mieszkania mają jedną wadę – ich wymiary nie pozwalają na to, aby urządzić wnętrze tak, jakbyśmy tego pragnęli. Z drugiej strony spanie na niewygodnej rozkładanej kanapie, zazwyczaj nie jest niczym przyjemnym. Dlatego doskonałym pomysłem na funkcjonalne zaaranżowanie kawalerki i małego mieszkania jest wykorzystanie łózka piętrowego dla jednej osoby. 

Obecnie łóżka piętrowe z antresolą dla jednej osoby doskonale wpasowują się w najnowsze trendy wnętrzarskie. Jednocześnie wolna przestrzeń pod materacem, pozwala na stworzenie wyjątkowego miejsca do relaksu. Wiele osób decyduje się na stworzenie własnej garderoby bądź wstawienia wygodnego fotela i małego regału z książkami. 

Jednym z ciekawych pomysłów na aranżację przestrzeni pod jednoosobowym łóżkiem piętrowym, jest stworzenie domowego biura. Producenci oferują łóżka piętrowe dla jednej osoby, gdzie bez problemu zmieści się wygodne, sporej wielkości biurko, a także fotel biurowy. Tak zagospodarowane miejsce, zwłaszcza dla osób pracujących z domu, z pewnością będzie sprzyjać efektywniejszej pracy i lepszej organizacji. 

Łóżko piętrowe dla jednej osoby to świetny sposób na to, aby zaprojektować nowoczesne, a jednocześnie funkcjonalne wnętrze. Prywatna antresola to spora wygoda, a także ogromna oszczędność miejsca. 

Pan Lotto