Moda górska – kurtki narciarskie

narciarz w kasku goglach i masce

Ferie, urlop, krótki wypad w góry nie oznacza, że musimy przestać dbać o swój wygląd. W takim miejscu odzież powinna być przede wszystkim funkcjonalna i – jak pewnie wielu zauważyło – kolorowa, dzięki czemu inni narciarze mogą bez najmniejszych problemów zobaczyć nas z daleka.

Styl retro na stoku – kurtki narciarskie

Ciekawym rozwiązaniem jest wybór kurtek w stylu retro. Zachowały one typowe dla odzieży górskiej, rzucające się w oczy kolory, różnica między nimi a zwykłymi modelami polega jednak na drobnych szczegółach, a mianowicie geometrycznych kształtach w innych kolorach. Można spotkać na przykład kurtki ze szpiczastym i kolorowym akcentem na ramieniu lub u dołu kurki. Ten ostatni przykład może przypominać ombre, gdzie występuje zmiana odcienia tego samego koloru, żeby zapobiec tutaj jednak nudzie, producenci zazwyczaj dodają pomiędzy podobne barwy, kolor, który będzie się wyróżniał, na przykład biały lub czarny pas, formułujący pewien kształt, będący zazwyczaj otwartym trójkątem.

podchodzenie z nartami w świeżym śniegu

Funkcjonalność zawsze modna

Stoki górskie są dla każdego wymagające. Kilka godzin tam spędzonych może sprawić, że będziemy nie tylko zmęczeni, ale także przemarznięci. Dobra kurtka pozwoli nam jednak cieszyć się ciepłem możliwie jak najdłużej. Niezbędny jest więc wysoki kołnierz, który ochroni szyję i zastąpi szaliki, a także dopasowany do nas krój zapewniający swobodę i komfort ruchu. Wybierając kolor i fason kurtki nie należy też zapomnieć o jej materiale, który powinien być nieprzemakalny i nieprzewiewny, co pozwoli zachować komfort na stoku, zapobiec oziębieniu i zapewnić bezpieczeństwo przenoszonym w kurtce sprzętom, jakimi mogą być smartfony. Nie bez znaczenia jest także paroprzepuszczlność, pozwala ona na sprawne wyprowadzanie pary wodnej na zewnątrz, co oznacza, że nie musimy się martwić, że podczas wysiłku, gdy się spocimy, nasze ciało nie będzie miało dostępu do powietrza i w ten sposób jeszcze bardziej się upocimy. Przy dobrej kurtce nie ma takiego ryzyka i zamiast myśleć o nieprzyjemnych zapachach można cieszyć się w pełni z urlopu. Kolejnym obowiązkowym elementem są kieszenie, mogą być one ukryte lub specjalnie zaakcentowane, jednak ich głównym celem jest możliwość przechowywania najpotrzebniejszych rzeczy.

jazda na nartach po przygotowanym stoku

Wiadomo, że większość osób bierze ze sobą telefon, jednak mogą nam one przede wszystkim umożliwić zabranie na stok drobnej przekąski i rozgrzewającego napoju. Nie warto o tym zapominać, ponieważ nie każdy chce jeździć z plecakiem ze względu na komfort, a kieszenie z powodzeniem umożliwią zabranie czegoś, co pozwoli nam doładować energię. Z tego powodu jest bardzo ważna wodoodporność, ponieważ przemoknięte jedzenie i sprzęt elektroniczny nie będą nadawać się do użytku. Na koniec warto przypomnieć, że na stoku jest bardzo ważny kolor, kurtki z rzucającymi się w oczy barwami nie tylko będą dobrze i modnie wyglądać, ale także zapewnią bezpieczeństwo, ponieważ będzie nas widać z daleka.

Pan Lotto