Mydło z węglem aktywnym – sposób na piękną skórę

węgiel aktywny

Węgiel aktywny jest substancją, która korzystnie wpływa na nasze zdrowie. Wszyscy dziś możemy zakupić czarne wafelki do lodów z czarnymi gałkami, czarne bułki do hamburgerów i inne produkty spożywcze o tym kolorze. Nie wszyscy zdają sobie sprawę z tego, iż są one barwione węglem aktywnym. Produkt ten pozytywnie wpływa na układ trawienny oraz na nasz wygląd. Nie bez powodu, coraz bardziej znane są również kosmetyki zawierające ten składnik. Aktywny węgiel jest wręcz hitem w ostatnich miesiącach.

Mydło z węglem aktywnym

Mydło jest jednym  najważniejszych produktów kosmetycznych, jakich używamy na co dzień. Mycie rąk, często również twarzy i całego ciała, jest stałą praktyką każdego z nas. Od niedawna, możemy korzystać z mydła, którego głównym składnikiem jest węgiel aktywny. Czarne mydło, oprócz tego zawiera naturalne tłuszcze roślinne. Warto wiedzieć, że mimo ciemnego koloru, mydło nie zostawi żadnych smug na naszej skórze. Węgiel aktywny, jako składnik różnych produktów kosmetycznych, ma znamienity wpływ na naszą cerę. Jako że mydło stanowi nieodłączny element w łazience każdego z nas, warto wypróbować mydło czarne. Jest to dobra opcja nawet w przypadkach, gdy nie mamy żadnych większych problemów z cerą.

Sposób na piękną cerę

Na co działa węgiel aktywny? Otóż, mydło zawierające ten dodatek, jest świetnym sposobem na pozbywanie się zaskórniaków i trądziku. Piękna cera, to rzecz, o której marzy każda (i każdy) z nas. Stosowanie mydła z węglem aktywnym jest dzisiaj jednym z nowoczesnych sposobów na walkę z niedoskonałościami naszej skóry. Dodatkowo, stosowanie czarnego mydła każdego dnia, pomoże odblokować pory. Jest to równie doskonały produkt kosmetyczny dla każdego, kto posiada cerę skłonną do przetłuszczania się.
Oprócz walorów wpływających na piękny wygląd, mydło z węglem aktywnym pomoże nam również pozbyć się zakażeń i różnych bakterii wywołanych różnymi czynnikami. Dokładne odświeżanie i oczyszczanie skóry umożliwia pozbycie się wszystkich wyprysków i krostek.

Wiele kobiet często próbuje swoich sił w wykonywaniu kosmetyków domowych. Mydło z węglem aktywnym jest jednym z wielu takich produktów. Warto wiedzieć, w jaki sposób można stworzyć domowe mydełko z węglem aktywnym.
Do produkcji domowego czarnego mydła musimy użyć:

  • Mydła naturalnego,
  • Masła kakaowego,
  • Węgla aktywnego.

Wszystkie składniki należy ze sobą połączyć w gorącej wodzie, przelać do foremek i odstawić do zastygnięci. Przepisów na wykonanie czarnego mydła z węglem jest mnóstwo – warto więc wybrać taki, który sprawi nam najmniej trudności.
Czarne mydło z węglem aktywnym, jest dziś coraz bardziej popularne – dzięki swoim walorom i właściwościom leczniczym i odkażającym, mydło takie możemy już kupić w każdej lepszej drogerii.

Pan Lotto