Na co należy zwrócić uwagę przy organizacji jubileuszu?

jubileusz

Jubileusz jest sposobem na podkreślenie wysiłku i pasji poświęcanej w danym związku, w danej firmie czy grupie ludzi. Jest rocznicą świętowaną przez tych, którzy przyczynili się do danego sukcesu oraz tych, którzy dobrze życzą danej instytucji bądź osobom.

Zanim jednak wszyscy się spotkają i zaczną świętować, imprezę jubileuszową trzeba dokładnie przygotować. Nie może na niej zabraknąć kilku klasycznych elementów, jak i nietypowych dodatków zależnych od indywidualnych preferencji osoby zamawiającej taką celebrację. O czym należy pamiętać podczas organizacji jubileuszu?

Ilość zaproszonych gości

Przygotowując imprezę jubileuszową trzeba wiedzieć, ile osób się na niej pojawi. Dlaczego jest to ważna informacja? Ponieważ według niej będą dobierane kolejne elementy – sala, menu, upominki, drinki oraz wiele innych. Zazwyczaj rezerwacją sali należy się zająć z wyprzedzeniem, dlatego warto znać liczbę gości jeszcze wcześniej.

jubileusz firmowy

Jeśli nie wiesz dokładnie, nie ma to znaczenia. Chodzi tu o liczbę osób zaproszonych w zaokrągleniu, aby wiedzieć, czy będzie potrzebna sala na pięćdziesiąt, sto czy dwieście osób. W każdej sali można dostawić krzesła bądź zmniejszyć ich liczbę.

Przyjęcie tematyczne?

Organizując jubileusz, należy też zdecydować czy będzie on miał jakiś temat przewodni, czy też w jakim będzie stylu. Niektórzy decydują się na tradycyjne, eleganckie przyjęcie w wieczorowych strojach, a inni preferują zabawę, podczas której dominują motywy związane z działalnością bądź upodobaniami osoby czy firmy, która świętuje swój jubileusz. Jest to jedna z pierwszych decyzji, jakie należy podjąć, organizując takie przyjęcie, ponieważ następnie trzeba poinformować gości o tym, czy jest jakiś dress code, czy nie.

Miejsce przyjęcia

Wybierając charakter imprezy jubileuszowej, warto zdecydować również o tym, czy będzie to przyjęcie plenerowe czy w zadaszonej sali. Tutaj kluczową kwestią jest oczywiście pora roku i potencjalna pogoda, jaka może się wówczas pojawić. Jeśli jubileusz ma się odbyć w ciągu ciepłych miesięcy, można postarać się o stylowe namioty, w których goście będą mogli schronić się w przypadku deszczu, a które będą odpowiednio zagospodarowane – jeden może służyć jako część, w której goście jedzą, a w drugim można umiejscowić parkiet do tańca. Możliwości jest naprawdę wiele.

Jubileuszowe menu

Oczywiście jedną z kluczowych kwestii dotyczących każdego przyjęcia jest podawane podczas niego menu. Wybierając dania, warto wziąć pod uwagę różne potencjalne preferencje gości. Mogą znaleźć się wśród nich wegetarianie bądź osoby uczulone na laktozę. Warto podawać różnego rodzaju napoje, zarówno owocowe, jak i gazowane. Podstawą jest również wybór ciepłych napojów oraz różnego rodzaju alkoholi – w zależności od profilu jubileuszu, możesz zamówić kilka rodzajów wina, jak i piwo czy wódkę oraz wybór innych alkoholi.

jubileusz

Do innych priorytetowych spraw należą także zaproszenie artystów, którzy uświetnią celebrację swoim występem, rozmieszczenie gości w taki sposób, aby każdy czuł się dobrze w otaczającym go towarzystwie, a także zaplanowanie toastu czy drobnych upominków dla gości, a to jeszcze nie wszystko. Aby zaplanować udaną imprezę jubileuszową, warto rozpocząć przygotowania trochę wcześniej i zlecić organizację takiej celebracji profesjonalnej agencji eventowej, która dopilnuje, aby wszystkie wymagania były spełnione i zaproponuje sprawdzone rozwiązania, które sprawią, że każdy jubileusz będzie wspominany przez lata. Niezależnie od tego, czy chcesz świętować jubileusz ślubu przyjaciół, czy działalność firmy, oddając organizację całości w ręce agencji, masz pewność, że będzie to impreza na najwyższym poziomie.

Pan Lotto