Najlepsze dzielnice we Wrocławiu pod kątem przestrzeni magazynowych

magazyn we wrocławiu

Szukając odpowiedniego miejsca na magazyn, trzeba wziąć pod uwagę szereg czynników. W poniższym artykule opiszemy, jakie rejony Wrocławia doskonale nadają się na wynajem magazynu, a także podpowiemy, na co warto zwracać uwagę, wybierając ostateczną lokalizację. Zapraszamy do lektury!

Magazyn we Wrocławiu – gdzie szukać najlepszej lokalizacji?

 

Wrocław Oporów

Dolnośląskie Centrum Hurtu Rolno-Spożywczego przeznacza powierzchnię magazynową na wynajem, znajdującą się przy ul. Giełdowej. Dlaczego ta lokalizacja jest tak warta uwagi? Ważną zaletą jest duża odległość od centrum Wrocławia, co przekłada się na dużo mniejsze natężenie ruchu. Ponadto w pobliżu przebiega autostrada A4 oraz Autostradowa Obwodnica Wrocławia, co bardzo ułatwia dojazd z magazynu w różne regiony Polski. Mieszkańcy miasta mogą wygodnie dostać się do magazynu dzięki przebiegającej tuż obok niego drodze szerokopasmowej.

 

Wrocław Psie Pole

Park logistyczny na Psim Polu udostępnia atrakcyjnie ulokowaną powierzchnię magazynową wraz z zapleczem biurowym. Wokoło można liczyć na bardzo komfortową sieć dróg, a dogodna odległość od centrum zapewnia zarówno umiarkowany ruch, jak i dogodne dostawanie się personelu na miejsce pracy.

 

Bielany Wrocławskie

Położony w pobliżu autostrady A4 magazyn wyposażony jest w system instalacji przeciwpożarowych oraz w doki usprawniające rozładunek towarów. Hale są przygotowane do użytku pod każdym względem, a do tego regularnie poddawane pracom konserwatorskim.

magazyny do wynajęcia we wroclawiu

Dlaczego warto wynająć magazyn właśnie we Wrocławiu?

Wrocław jest świetnym wyborem, jeśli chodzi o miasto, w którym warto wynająć halę magazynową. Jest tak z uwagi na dostęp do dogodnych autostrad, bliskie położenie innych dużych miast oraz dogodną odległość do lotniska i bliskość granicy niemieckiej, za którą w ramach nawiązanej współpracy można dogodnie przewozić towary. Co więcej, to właśnie we Wrocławiu znajdują się wielkogabarytowe powierzchnie magazynowe, które poradzą sobie z przechowywaniem nawet największych towarów. Odczuwalnym plusem są srogi ekspresowe S8 i S3, a także wciąż rozwijająca się infrastruktura drogowa.

Magazyn we Wrocławiu – ważne kwestie przy wyborze lokalizacji

 

Dostęp do kadry pracowniczej

Jednym z ważnych kryteriów jest dostęp do wykwalifikowanej kadry pracowniczej, dlatego też konieczny jest wybór lokalizacji zapewniającej dogodny dojazd do pracy. Dlatego też tak duże znaczenie ma szybki i wygodny dostęp do autostrad i dróg ekspresowych, a w przypadku firm decydujących się na handel międzynarodowy, dużym plusem będzie również bliska odległość kolei i lotnisk.

 

Stworzenie siatki dystrybucyjnej

Liczy się optymalna odległość od firm produkcyjnych, dostarczających towar oraz odległość od klienta, co pozwoli możliwie zmniejszyć czas i koszty związane z dostawą do ostatecznego odbiorcy.

 

Konkurencja w pobliżu

Wybierając miejsce lokalizacji magazynu, warto zwrócić uwagę na takie kwestie, jak prowadzone w pobliżu działalności. Ma to znaczenie choćby ze względu na ryzyko rozpoczęcia działalności pod bokiem konkurencji, która może “podbierać” pracowników lub z uwagi na położenie w pobliżu firmy, do której codziennie dojeżdżają setki pracowników i klientów, co przełoży się na mniej dogodny dojazd do pracy na czas.

magazyn

Stopa bezrobocia w regionie 

Jak się okazuje, czasem warto wynająć powierzchnię magazynową, która jest nieco mniej opłacalna pod względem odległości od producentów i odbiorców, lecz łatwiej będzie znaleźć pracowników, choćby z uwagi na mniejszą konkurencyjność, a tym samym dużo mniejsze ryzyko rotacji personelu. 

 

Specjalne Strefy Ekonomiczne

Mają one duże znaczenie z uwagi na ulgi podatkowe, bardzo korzystne dla najemców powierzchni magazynowych. SSE są bardzo istotne również dla firm zatrudniających większe ilości pracowników i inwestujących w nowoczesne technologie.

 

Planowane inwestycje

Ta kwestia również ma ogromne znaczenie, jako że lokalizacja, która w tej chwili wydaje się niezbyt atrakcyjna, jutro może zyskać zupełnie inny charakter. Zanim jednak tak się stanie, pojawią się utrudnienia w dojazdach, rozkopane drogi, objazdy i inne trudności, spowalniające dostanie się do lokalizacji i przekładające się w odczuwalny sposób na koszty prowadzenia działalności. 

Szukając idealnego miejsca na magazyn we Wrocławiu, trzeba koniecznie wziąć pod uwagę szereg czynników. Mamy jednak nadzieję, że po zapoznaniu się z powyższym tekstem, podjęcie ostatecznej decyzji będzie nieco łatwiejsze. Zapraszamy również do zapoznania się bliżej z ofertą Dolnośląskiego Centrum Hurtu Rolno-Spożywczego.

 

Pan Lotto